Skocz do zawartości
Krystian2290

Parujące szyby . Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... filtr wymieniany ;) to podstawa. Dosc często wymieniam..a mam dopiero 24.000km

Ale nawet w trasie przy 4 osobach tryb Intensywny i szyba przednia paruje delikatnie...

A przy młodym ktory ma chorobę lokomocyjną musze mieć nadmiar powietrza w aucie ;)

W poprzednim autku Intensywny tryb...dmuchał naprawde nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew na szybę..tak znam i wiem do czego służy, ale nie używam go w trakcie jazdy co 10-20min....bo wiem o nim, ale mija sie z celem...żeby podczas jazdy myslec jeszcze żeby co jakiś czas przedmuchać szybę...

Jedyne o co mi chodzi...to to, czy jest możliwość podniesienia defaultowych wartosci nadmuchu na wieksze..., zeby w średnim i i tensywnym dmuchało mocniej.

Tylko tyle...dla ogólnego lepszego samopoczucia i wiekszego komfortu i obiegu powietrza. Bo np. przy chorobie lokomocyjnej syna potrzebuje intensywniejszego nawiewu...a  tryb auto intensywny malo co zwieksza nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w OBDeleven taka opcja - zwie się mniej więcej "blower adjustment" - tuning with more air in cooling operation.

Nie wiem tylko czy ciepłym też będzie więcej dawał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie w OBD11 daje chyba tylko zmianę charakterystyki wentylatora. O ile tylne szyby jednak mogą parować to jakoś przednia jest dla mnie niezrozumiała. Może jest zwyczajnie brudna od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi nie...czysta...choc przyda jej sie czyszczenie.

Na trasie 400km...co jakiś czas musiałem przedmuchiwać przednia szybę, bo zachodziła delikatnie....

Ale teraz nie oto nawet mu chodzi, tylko o właśnie charakterystykę i moc dmuchania...coby wiecej powietrza szlo do kabiny w trybir Intensywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krzysiek_WW napisał:

musiałem przedmuchiwać przednia szybę, bo zachodziła delikatnie

Tak może się dziać jeśli masz włączony obieg wewnętrzny w trybie "auto". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie powinno, zdaje się że B8 ma czujnik wilgotności i nie powinien pozwolić na zamykanie obiegu gdy szyba paruje.

Tak czy inaczej - VCDS/OBD11 w dłoń i szukaj opcji na zmianę kodowania klimatu. Z tego co kojarzę jest tam kilka opcji do wyboru różniących się właśnie intensywnością (czy może agresywnością) osiągania zadanej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały układ ma pewną bezwładność, Radek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma oczywiście, ale żeby zaparowały wszystkie szyby to chyba trzeba mieć cały samochód "wczorajszych" pasażerów :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności