Skocz do zawartości
Krystian2290

Parujące szyby . Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Może właśnie tak być - tryb łagodny jest za mało wydajny przy obecnych warunkach atmosferycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na zimę gumowe dywaniki ,klima tryb łagodny, sedan, i czasami muszę dać nadmuch na szybę bo paruje. Może faktycznie trzeba zmienić tryb i problem ustąpi, czego sobie i innym użytkownikom tego życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instrukcja VW coś mówi na temat trybów klimatyzacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 mowi. Trzy tryby sa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślę: czy w instrukcji są podane zalecenia kiedy należy (lub kiedy można) stosować dany tryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2/6/2018 o 20:14, Krystian2290 napisał:

co jakis czas jest taki moment gdzie zaczyna parowac mi przednia szyba

U mnie problem występuje tylko jeżeli włączę obieg wewnętrzny. W trybie auto jest OK. Profil mam ustawiony na minimum. Po ostatniej jezdzie w górach wrzuciłem mokre łańcuchy do wnętrza auta i szyby też nie zaczęły parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłem tradycyjne fajki, to miałem ustawione ciepłe na nogi i uchyloną szybę, a że odpalałem jednego od drugiego to prawie cały czas tak jeździłem. Nie zdażyło się aby coś parowało. Jak przesiadłem sie na efajkę, to przestałem uchylać szybę i poznałem co to parujące szyby. Nawiew musiał być ustawiony cały czas na przednią szybę jak padało. Teraz powróciłem do starych tradycji jazdy z uchyloną szybą, i po paru takich jazdach parowanie przestało się pojawiać. Według mnie wysuszyło podłogę która choćby z powietrza chłonie wilgoć. A żeby nie było - nie mam popularnych w passacie przecieków do kabiny.

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby parują gdy włącza się obieg zamknięty, czyli podczas normalnej jazdy gdy filtr pyłków stałych wykryje zbyt duże zanieczyszczenie (można to zmienić w menu climatronica). Obieg zamknięty włącza się też podczas cofania i spryskiwania szyb. Wszystko po to byśmy nie czuli smrodu. Samo parowanie nie powinno mieć miejsca. Udaj się do serwisu na odgrzybianie wentylacji.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2018 o 23:31, Dean napisał:

Szyby parują gdy włącza się obieg zamknięty, czyli podczas normalnej jazdy gdy filtr pyłków stałych wykryje zbyt duże zanieczyszczenie (można to zmienić w menu climatronica).

Z tego co wyczytałem w instrukcji to ten cały "air care climatronic" działa w taki sposób, że wymusza w aucie prawie cały czas obieg zamknięty i tylko czasem w razie potrzeby go otwiera (czujnik co2? nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tobol napisał:

Z tego co wyczytałem w instrukcji to ten cały "air care climatronic" działa w taki sposób, że wymusza w aucie prawie cały czas obieg zamknięty i tylko czasem w razie potrzeby go otwiera (czujnik co2? nie wiem).

Ciekawe jak to jest w takim przypadku z powietrzem w aucie. Wychodzi, że przynajmniej w okresie zimowym będzie bardzo suche. Nie wiem co na to moje zatoki... :$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zawsze można wrzucić do środka skarpetę wypełnioną ryżem :-)

Rozwiązanie może śmieszne ale działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎06 o 12:15, Thomsoon napisał:

Wychodzi, że przynajmniej w okresie zimowym będzie bardzo suche

W zimie przy zamkniętym obiegu wilgotność względna powietrza rośnie - dlatego parują szyby, gdy nie ma włączonej klimy. Wilgoć pochodzi z parującej wody z dywaników, odzieży a przede wszystkim z płuc i skóry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, nTomek napisał:

W zimie przy zamkniętym obiegu wilgotność względna powietrza rośnie - dlatego parują szyby, gdy nie ma włączonej klimy. Wilgoć pochodzi z parującej wody z dywaników, odzieży a przede wszystkim z płuc i skóry ;)

Dokladnie, 

A do tego przy ujemnych temperaturach sprężarka klimy nie pracuje więc nie ma co tego powietrza osuszać. 

Ogrzewanie zimą (w funkcji AUTO) kieruje nadmuch powietrza tak jak powinno sie ogrzewać czyli 'od dołu'. W 'Auto' nigdy nie nastawi nadmuchu na szybę więc trzeba kombinować...ale U mnie NIGDY szyby nie parują, ale jazda to w max 2,5 osoby, na zimę dywaniki mam gumowe, auto stoi w SUCHYM garażu w temp. około 15st. 

Ale pamietam jak kiedyś mieszkałem w 'bloku' i auto stało pod chmurką to tak jak się sezon zimowy był już w pełni i auto rano zaczynało się rozgrzewać to wszystko parowało jak szalone :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  paruje przednia latem i zimą.

Serwis olał temat

Na zasadzie ...ten typ tak ma

Chwilami  to niebezpieczne. 

KlimaKlima pracuje non stop.

A jak się ustawia intensywność klimy

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij menu na panelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie parować przednia szyba najlepiej włączyć wtedy przycisk z narysowaną przednią szybą i zostanie uruchomiony maksymalny nadmuch na nią, a po wyłączeniu wszystkie ustawienia wrócą z powrotem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wymieniali czujnik wilgotności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Mam pytanko, które narodziło mi sie w górach gdy moje auto bylo zasypane śniegiem...

Wentylacja i 3 tryby: lekki średni i intensywny.

Pomimo ustawionego zawsze nawiewu na intensywny przednia szyba lekko mi paruje, musze ustawić mocniej nawiew ręcznie.

Czy jest możliwość zmiany VCDS, OBD11 parametrów przy tych ustawiwnaich, żeby nawiew był ciut większy na każdym z nich. Bo tak naprawde caly czas jezdze na Intensywny, a i tak tak sobie dmucha....

Czy jest mozliwosc podnienienia mocy dmuchawy dla tych trybow....?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam - filtr kabinowy był kiedykolwiek wymieniany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że poniżej 4 stopni celcjusza klima nie działa, jak masz choćby 2 osoby w aucie to nie ma opcji, żeby nie zaczęło parować w trybie auto, u mnie zwykle wystarczają 3-4 kreski nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności