Skocz do zawartości
Krystian2290

Parujące szyby . Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zauważyłem coś dziwnego w moim Passacie B8 otóż mam wlaczony normalnie nawiew na szybe i co jakis czas jest taki moment gdzie zaczyna parowac mi przednia szyba trwa to z 10 sekund i znowu odparowuje i jest dobrze.  I tak w kółko,  czemu tak się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Krystian2290 napisał:

Witam . Zauważyłem coś dziwnego w moim Passacie B8 otóż mam wlaczony normalnie nawiew na szybe i co jakis czas jest taki moment gdzie zaczyna parowac mi przednia szyba trwa to z 10 sekund i znowu odparowuje i jest dobrze.  I tak w kółko,  czemu tak się dzieje ?

Nie wiem co jest przyczyną ale moge pocieszyc ze mam tak samo, przednia szyba paruje?- mam wrazenie ze ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem powód może być prozaiczny - sporo piasku wewnątrz auta (w dywanikach). Innymi słowy mówiąc, warto odkurzyć.

A być może przyczyną może być też dawno nie wymieniany filtr kabinowy.

Jeśli bardzo wkurza, włącz klimę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to właśnie takie dziwne . Bo jest dobrze i jest moment zaczyna parowac przednia szyba Tak jakby nie wiem z nawiewu leciała wilgoć czy co . I po chwili samo odparowuje.  Dodam że tak się  nie działo.  Auto mam 4 miesiące i od wczoraj się zaczęło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo a jestem bardzo przeczulony w temacie parowania przedniej szyby i jakiegokolwiek ograniczenia (pogorszenia) przejrzystości.

mam wrażenie, że klimatronik jakoś inaczej steruje nawiewiem- w b7 praktycznie nigdy w trybie auto nie byłem zmuszony do używania nawiewu na szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta parkowane na 'dworzu' czy w 'garażu' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin232 napisał:

Auta parkowane na 'dworzu' czy w 'garażu' ?

Auto parkowane w garażu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wydaje się, że to parowanie jest jakoś połączone ze "start-stop" jak jade miastem z rodziną w warunkach - jesienno zimowych to na skrzyżowaniach silnik stop i za chwile zaczyna parować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji pamiętam, ze klima włącza wewnętrzny obieg na wstecznym i po psikaniu spryskiwaczem(na 30 sekund), może to wtedy Ci paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w Irlandii i u mnie leje non stop i nie mam żadnych problemów z parowaniem szyb a profil klimy mam ustawiony na najsłabszy, nawet jak wejdę w mokrych ubraniach do samochodu to dosłownie na chwilę mi szyby zaparują i później mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem zaparowanej szyby. Też myślałem że to wina filtra kabinowego ale wymiana podczas przeglądu nie pomogła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osoby które mają z tym problem mają wersje nadwozia w limuzynie czy variant ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Thomsoon napisał:

A osoby które mają z tym problem mają wersje nadwozia w limuzynie czy variant ?

Ja mam limuzyna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam varianta i tez mi czasem parują. Wtedy muszę włączyć nadmuch na szybę. A już najbardziej mnie irytuje, że wtedy zaprowuje okienko gdzie jest kamerka i mi złe działają automatyczne switla drogowe. Muszę to zgłosić do serwisu. Ta kamerka powinna być jakoś uszczelniona. W hondzie nigdy mi nie zaparowala kamerka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dywaniki macie gumowe czy welurowe? No bo skoro szyby paruja to gdzies jest za duzo wilgoci w aucie. U mnie klima nastawiona na auto i nic nie dotykam i nie paruje. Ale w wiekszosci jezdze sam lub ewentualnie z corka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kilkusekundowe parowanie po użyciu spryskiwaczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ustawienia profilu klimy, u mnie jak byl lagodny albo sredni to parowaly jesienia-zima, po ustawieniu na intensywny problem zniknal

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie przedniej szyby występuje przy klimatyzacji włączonej w tryb AUTO czy przy samej wentylacji (bez klimatyzacji) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest w trybie auto szyba przednia potrafi delikatnie parować. Wystarczy dać nawiew na szybę i po chwili jest ok. Też się zastanawiałem dlaczego w auto nie daje sobie rady tak do końca, ale jak widać tttm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestawiłem profil pracy klimy na średni z łagodnego i problemu nie mam. Pomyśl o takim rozwiązaniu i daj znać czy problem zniknął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności