Skocz do zawartości
Wolf 2500

Problem z silnikiem 101km 2001 rok

Rekomendowane odpowiedzi

20180204_115736.mp4Witam pytanie problem  z silnikiem mianowicie do wczoraj wszystko było ok a rano odpaliłem auto zaczęło klekotac jak traktor cały silnik skacze zapala sie kontrolka esp po zgaszeniu silnika problem na chwile znika nadmieniam iż filtr paliwa powietrza wymienione spalanie doSC duże 10litrow w mieście 8 trasa był na kompie nic nie wskazywało na błędy prócz 2

20180204_115736.mp4

Edytowane przez Wolf 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałem dokładnie ten sam problem. Właściwie to od wczoraj, gdy odpaliłem auto na zimnym silniku(po całej nocy postoju) zaczęło klekotać + całe auto latało na boki. Gdy otworzyłem maskę wydobywał się spod niej dziwny dźwięk i szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem skąd. Gdy przykładałem ucho do silnika jego praca zakłócała ten dźwięk. Przejechałem około 300m, zgasiłem auto i odpaliłem ponownie po około 3 minutach - wszystko wróciło do normy... Dodam, że też mi się paliła kontrolka od ESP,  natomiast sama zgasła. Dziś odpaliłem auto i było to samo lecz jakby ze zmniejszoną siłą. Po około 500m gdy znów się zatrzymałem na światłach nie było już tych objawów. Ktoś ma pomysł co to może być? 

 

Ostatnio miałem coś grzebane przy pompie ABS. Może to mieć jakiś wpływ? Dodam jeszcze tyle, że wczoraj gdy ten problem był większy zauważyłem, że auto dymiło na biało dość intensywnie. Natomiast po zgaszeniu i ponownym odpaleniu dym ustał.

Edytowane przez skrxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie świece żarowe do wymiany. W tym tygodniu się zabiorę za wymianę wszystkich czterech i dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymieniłem 4 na raz nic się nie zmieniło ale mam przypuszczenia ze na 90 procent jest to wiazka do pompowtryskiwaczy wyczytałem ze owe wsowki które dają prąd wypiely się a pod wpływem ciepła oleju jest styk i działa poprawnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolf 2500 czyli rozumiem, że gdzieś głębiej trzeba zajrzeć w silnik żeby to naprawić tak? Daj znać czy u Ciebie pomogło. Za wiązkę na allegro sobie życzą 15zl więc nie tak źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić pokrywę oczywiście nowa uszczelka i pod tą czarna pokrywa jest cała listwa ja się wymienia lub serwisujemy na zasadzie zaciśnięcia wtyczek w środku bo być może się poluzowaly i tak jak wcześniej wspomniałem ze gdy silnik jest zimny to nie ma styku i klekocze jak by na 3 gary po rozgrzaniu oleju w silniku i rozprowadzeniu robi się styk wiec myślę że warto kupić już nowa listwę żeby na parę lat był spokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od dziś jest taki dramat, że nie można jeździć. Nawet na ciepłym silniku. Teraz cały czas się pali kontrolka od ESP. Auto przy przyśpieszaniu auto wibruje niemiłosiernie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zobacz swiece ja tak miałem 4 padnięte i po tym ustalo wiruje tylko na zimnym po rozgrzaniu jest ok wiec może u ciebie to samo jak nie pierwsze co to wiazka wtyczki niech zobaczy ci mechanik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności