Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, StreamHD napisał:

Co do tych SX652 to ile czasu grały?  Nowe głośniki potrzebują z 10 godzin grania... 

Zamontowałem je wieczorem a na drugi dzień wieczorem po pracy wymontowałem. Może w sumie z godzinę pograły (wieczorem jakieś 20min i na drugi dzień około 40min) bass strasznie płytki był, pukały zamiast brzmieć. Myślę że może jakieś 40w by były dobre? Może te mają za dużo RMS na to radio? Skoro fabryczne mają lepszy bass a mają bodajże 30W? Co myślicie? Nie znam się na tym ale biorę to na logikę, doradźcie :) dodam że fabryczne całkiem dobrze dudnią jak dla mnie, tylko są już zajechane, popękane membrany, trzeszczą przez to a nowych takich nie idzie znaleźć, same zamienniki a napewno zamiennik będzie gorszy niż taki oryginalny blaupunkt. 

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napewno nie dałeś im się rozbujać bo tak jak pisałem, jednak z 10 godzinek powinny pograć.

Znajdziesz na necie informacje, że to nie prawda, ale to prawda. Głośnik po wyjęciu z pudełka gra bardzo słabo dołem.

Nie wiem też czemu ktoś zalecił Ci kupić głośniki współosiowe. Bez sensu.

 

Albo montuj te i daj im się rozruszać albo kupuj coś z tych

Za około 300zł masz polecane modele 

Audio System MX 165 EVO

Excursion SX6C

PowerBass S-60C

HERTZ DSK165

Audio System z racji 3ohm powinny grać najskuteczniej

 

Jak nie chcesz instalować wzmaka a zależy Ci, żeby głośniki były lepiej zasilane to możesz wstawić radio Pioneer MVH 280FD, które ma okolo 43W na kanał ( 99% radia na rynku ma 10-20W mocy wbrew naklejkom 4x50W )

Drogie ale jednak coś tam tej mocy ma. Razem z głośnikami 3 ohm powinno pyrkać bardzo zadowalająco. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy mi na tym aby radio zostało te które mam, ponieważ zmieniarką CD jest fabrycznie do niego podpięta, wyświetla mi stacje na liczniku i mam też kierownicę multimedialną :-/ gdyby nie to, to bym od razu wymieniał to radio na jakieś lepsze. 

Audio System MX 165 EVO mówisz?

Ma (miał) ktoś takie głośniki pod radiem Gamma V? Będzie to chociaż miało taki bass jak moje fabryczne blaupunkty? 

Ps. Zgodzę się z tym że musza się rozegrać, bo materiał musi się rozruszać, nabrać elastyczności. Ale nie wierzę że te moje excursion'y się aż tak rozruszają że nagle zaczna "dudnić" skoro teraz sobie pukają tylko, aż takiej przemiany napewno nie osiągną. 

Znalazłem głośniki Audio System M165 EVO2 ciekawi mnie ta membrana z kevlarowej plecionki, czy taka membrana nie daje lepszego basu niż ta w tych MX 165 EVO?

Edytowane przez Bergol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ten zestaw Audio System MX 165 EVO ma tweetery i średniotonowe czy tweetery i niskotonowe?? bo myślę nad audio chciałem jeszcze zainwestować we wzmacniacz i jakąś skrzynkę do bagażnika na razie mam radio pioneera deh-4000ub ale docelowo może wjedzie 2 din jeszcze nie wiem jakie bo to trochę dalej w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , mam polifta 2001 i przedni lewy głośnik charczy buczy itp bassow nie ma , kupować coś w miara do grania czy wrzucić jakiś jeden obojętnie jaki ? Radio gamma nie wiem które :D

 

zeby coś grały najlepiej tak jka fabryczne lub ciut lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy montował ktoś głośniki w B5 fl z passata B8? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam radio Sony CDX Gt 26 4x45w i mam do niego podłączone dwa głośniki stockowe chciałbym sobie trochę ulepszyć Car audio i tutaj pytanie czy do dajmy na to 500 zł dało by się zrobić by w moim pasku trochę lepiej grała muzyczka. Jakieś lepsze głośniki itp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orientuje się ktoś czy przy zmianie głośnikóod passata b6 też trzeba zrobić mostek na kostce ?

Edytowane przez deejnoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamontować w swoim pasku w przednich drzwiach głośniki excursion sx-6m. W zestawie są zwrotnice SX-LPF. Chce zostawić fabryczne tweetery. Czy mam dokupić do nich tłumiki sygnału, czy będzie dobrze jak podłączę tylko ta zwrotnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to tweetery  mają wbudowany kondensatorek, więc nic nie musisz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nadzieję że nie łamie regulaminu odkopując ten wątek 😅 Zakupiłem głośniki  zakupiłem PIONEER TS-G1710F 16,5cm/17cm 2-stożkowe głośniki samochodowe (280W) na przód i teraz pytanie odnośnie tweeterów jakie do tego dokupić, aby dobrze współgrały ze sobą głośniki? I czy kupić dystanse MDF 165mm czy 170mm? Do tego jakąś uszczelkę przykleić na dystans od strony blachy aby nie rezonowała tak? I potem na co to przykręcacie aby śruba się trzymała aby to nie latało? A radyjko to VORDON HT-179Z

Edytowane przez Piotrovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności