Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

 Jak dobrze wyrzeźbisz to będzie lux wyglądać jak fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jeszcze opcja z włóknem szklanym i szpachlą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zwykłe radio Kenwood bodajże 4x50W głównie słucham muzyki z pendrive. W drzwiach kierowcy i pasażera ktoś zamontował zestaw głośników Peying są zwrotnice na każdy głośnik jedna zwrotnica ale jeden głośnik sie uszkodził i chce kupić dwa nowe głośniki jakieś do 100zł 16.5cm do Passata B5 i teraz moje pytanie czy moge te zwrotnice zdemontować i bez nich podłączyć nowe głośniki np. JVC 300W moc znamianowa 30W czy lepiej jak zostawie te zwrotnice i podłącze pod nie nowe głośniki ? co te zwrotnice w ogóle dają bo nie znam sie kompletnie na audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pestek92 przy budżecie 100pln nie pchaj się w żadne JVC ani tym podobne. Najrozsądniej będzie wrzucić sprawne Ori lub jak niektórzy zrobili (czytaj kilka postów wyżej) wrzuć takie z B8.

Zwrotnica jest filtrem i ma za zadanie ciąć pasmo,  np w przypadku wofera odcina górne aby grał jedynie niższymi częstotliwościami bo do tego został zaprojektowany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Widzę że dużo osób tu poleca głośniki Excursion SX-6C  ja zastanawiam sie nad FOCAL RSE-165. Możecie mi podpowiedzieć które będą lepsze pod radio ALPINE UTE-92BT. Potrzebowałbym jeszcze tylko pomocy w wyborze jakiegoś sensownego wzmacniacza do tych głośników może być używany. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jakubczyk1990 napisał:

Cześć wszystkim. Widzę że dużo osób tu poleca głośniki Excursion SX-6C  ja zastanawiam sie nad FOCAL RSE-165. Możecie mi podpowiedzieć które będą lepsze pod radio ALPINE UTE-92BT. Potrzebowałbym jeszcze tylko pomocy w wyborze jakiegoś sensownego wzmacniacza do tych głośników może być używany. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Obydwa zestawy są spoko i dadzą rade pod samym radiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a gdybym chciał w przyszłości dołożyć jeszcze jakiegoś suba to myślicie że ten wzmacniacz RODEC 4100A będzie w miarę ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jakubczyk1990 napisał:

Ok a gdybym chciał w przyszłości dołożyć jeszcze jakiegoś suba to myślicie że ten wzmacniacz RODEC 4100A będzie w miarę ok? 

Będzie bardzo dobry, bez problemu poradzi sobie z przodem i subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam radio pioneer deh 1900ubg 4x50 i mam podłączone te głośniki https://allegro.pl/oferta/glosniki-pioneer-ts-g170c-zestaw-165mm-300w-7034112060z przodu teraz zastanawiam się nad  zrobieniem instalacji do tylnych głośników i nwm czy kupić te same głośniki czy  np te https://allegro.pl/oferta/pioneer-ts-g6930f-glosniki-400w-6x9-3drozne-sale-7534875124. Czy można połączyć oba te zestawy aby grały w miarę wydajnie i czy radio poradzi sobie  z takim zestawem 300wi400w czy lepiej założyć zestaw 300wi300w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedz gdzie na tyle  chcesz zmieścić te jajka? w  drzwi? :hmm

2. Serio piszesz o tych mocach 300/400W?  Twoje radio ma realnie 4x22W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem umieszczeniu tych głośników w tylnej półce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać nowego tematu tylko chciałbym zapytać czy ktoś wie cokolwiek o wzmacniacz supertech sta 600? Sprawa wygląda tak że kupiłem skrzynie basowa Magnata razem z tym wzmacniaczem tylko nie wiem czy warto go podłączyć czy szukać od razu czegoś lepszego. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2019 o 14:22, jakubczyk1990 napisał:

Nie chce zaczynać nowego tematu tylko chciałbym zapytać czy ktoś wie cokolwiek o wzmacniacz supertech sta 600? Sprawa wygląda tak że kupiłem skrzynie basowa Magnata razem z tym wzmacniaczem tylko nie wiem czy warto go podłączyć czy szukać od razu czegoś lepszego. Z góry dzięki za odpowiedź. 

To jakiś chińczyk poszukaj czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, 

mam pytanie, czy ma ktoś doświadczenia z głośnikami 5NA035453 ? 

Po numerze wydaje sie, że tak jak 3G0035453 z B8 jak również 3C8035453 z cc powinny pasować. 

EDIT:
Pasują idealnie, trzeba sprzezenie zrobic w kostce tak jak i przy 3G0035453. 

Edytowane przez Sixtysix
Odpowiedz na pytanie zadane w poście.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wymienić fanryczne głośniki niskotonowe. (Posiadam Radio Gamma V) Zależy mi na lepszym basie niż oferują to moje fabryczne blaupunkty 3BO 035 411G. Zakupiłem ostatnio głośniki Excursion SX-652 i zapewniano mnie że będą lepiej brzmiały niż fabryczne, że będzie dobry bass, zapłaciłem 250zł i po zamontowaniu się strasznie rozczarowałem i zarazem zdenerwowałem że mnie zrobiono w balona, ponieważ głośniki grają płytko i bez basu. Chciałbym zainstalować głośniki bez żadnych kombinacji typu wzmacniacze ale żeby uzyskać dobre brzmienie (więcej bassu), coś znalazłem tu na forum o głośnikach Signat H16 ale nigdzie w internecie ich nie mogę znaleźć dostępnych. Może ktoś coś doradzić? Ma ktoś u siebie w Passacie coś zamontowanego i sprawdzonego pod Gamma V? ;-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma basu bez wzmacniacza, przynajmniej takiego do łupania.

W B5 budżetowa opcja to wymiana głośników na fabryczne z nowszych passatów, ew. wygłuszenie drzwi. Potem już raczej półśrodków nie ma, tylko idzie radio, wzmacniacz, głośniki, ew. sub.

 

 

No jest jeszcze opcja, że jak wymienisz tę gammę, na naprawdę porządne radio, z przyzwoitym wzmacniaczem to będzie lepiej bez mocnej przebudowy.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem kiedyś passata b5 przed liftem, było tam radio gamma iv, i ktoś przede mną zamontował tam jakieś głośniki MB Quart ze zwrotnicami, tak to ciupało że każdy kto wchodził do auta to pytał czy mam tubę. Więc myślę że jest temat do ogarnięcia, proszę o jeszcze jakieś wypowiedzi innych forumowiczów którzy mają też jakieś doświadczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych SX652 to ile czasu grały?  Nowe głośniki potrzebują z 10 godzin grania, żeby zyskały swoją charakterystykę.

Kiedyś jak wstawiłem DLSy za 700zł to przez pierwsze godziny była katastrofa. Nie było tonów niskich tylko płytkie pukanie. 

Tak samo teraz jak instalowałem Morele za 1000zł na wzmacniaczu 160W na kanał. Też przez pierwsze godziny bardzo słabo z tonami niskimi.

 

Nie mówię, że Twoje zaczną łupać bo nie znam i nie wiem też ile czasu potrzebują na uzyskanie pełni możliwości ale być może jak pograją te 10 godzin to zaczną zyskiwać swoje prawdziwe parametry 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności