Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuję kupić do passata b5 fl głośniki http://allegro.pl/glosniki-pioneer-ts-a1733i-3-drozne-super-dzwiek-i7032678003.html#shippingInfo

takie jakie są na linku. Czy będą pasować bez problemu i czy trzeba będzie kupić do tych głośników dystanse?  Bo w zestawie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystanse konieczne ale odpuść te akurat...

To w drzwi?

Szukaj typowych wooferow a nie współosiowych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem. Kupiłem passata b5, w którym nie działają tylne głośniki. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku . Chciałbym tam włożyć glosniki Bose , na przykład te które są fabrycznie w audi a6 c6. Powiedzcie mi, czy będę mógł to bez problemu podłączyć , czy one tam nie wejdą?

Dzieki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam totalną awarię prawej strony audio w pasku. Zacharczała i się wyłączyła. Tylko tweeter coś tam charczy baaaardzo cicho.  Cóż, pojawiła się okazja do wskoczenia na wyższy poziom jakości dźwięku :D 

No chyba, że to tylko awaria kablowni na zwrotnicy. Jutro się zobaczy, ale nie ukrywam, że chciałbym już coś lepszego wstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zamierzam zmienić audio w swoim pasku mianowicie posiadam wzmacniacz magnat combat 6 tube lanzar max pro, i tak teraz chce zmienić radio coś pokroju alpine , pioneer  nie znam sie za bardzo jakbyście mogli polecić jakieś dobre , fajne modele no i druga rzecz to głośniki jakie będą już przyzwoicie grały , budżet 1000 zł plus minus  z góry dzięki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobre radyjko to Alpine CDE-193/195/196 albo UTE-92/93. Bardzo fajnie grające radyjka. Wzmacniacz masz niezły, ale ten sub to gówno, sprzedałbym go i kupił jakiegoś Audio Systema ze skrzynką. Ostatnio pełno ich na portalach aukcyjnych. Głośniki na przód poszukałbym w używce, za 300-400zł da się dorwać naprawdę spoko zestawiki. A nie zapomnij o kablach. Zestaw z marketu się nie nadaje, jest za cienki i możesz uszkodzić wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw audio musiałbym wstawić aby odczuć skok jakościowy?  Teraz mam GMS 1968 PRO napędzany przez Pioneer MVH 280FD  4x100 (4x45w RMS).   Coś tam się da wyczytać, że ten zestaw to droższe Morele pod inną nazwą.

Wzmacniacz swoją drogą się pojawi ale zmuszony jestem wymienić głośnik który już długo nie podziała i jak ten zestaw pojedzie na wymianę gwarancyjną to odrazu bym wstawił inny zestaw, a ten wymieniony na nowy sprzedał.

 

Co bym musiał wstawić aby tweetery i woofery grały odczuwalnie o klasę lepiej ? Coś z myślą o wzmacniaczu najlepiej bo ten też się pojawi. Teraz już wiem, że obecny zestaw to za mała moc i czasem by się chciało zagrać czyściej i głośniej. 

Zestawy Focala albo DLSa w cenie 500 - 600zł to już słyszalnie wyższa liga?  

 

To mi chodzi po głowie https://car-tronic.pl/dls-rs6n-p3147

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zagrają inaczej. W końcu to inny głośnik. Dużo zależy od zwrotnicy, wzmacniacza, radia itp. Na twoje pytanie będzie ciężko odpowiedzieć, tych DLS'ów nie znam, a wiele zależy też od twoich oczekiwań.

8 godzin temu, StreamHD napisał:

Teraz już wiem, że obecny zestaw to za mała moc i czasem by się chciało zagrać czyściej i głośniej.

To znaczy że te 45 watów to za mało. Podłącz GMSy pod wzmaka 2x80 albo coś w tych okolicach. Chyba że faktycznie głośniki tobie zdychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te DLSy to nie są przypadkiem lekko zmodyfikowane DLS R6A, które każdy zna ? 

Oczekiwania są proste. Chcę zamontować zestaw wyższej klasy niż mam teraz. Muzyki słucham prawie każdego gatunku.

Ten zestawik, który mam teraz odpowiada mi ale były momenty, że już brakowało mocy i pojawiały się zniekształcenia.  Wymontować je musze tak czy srak bo woofer jest w stanie agonalnym i zostanie wysłany do wymiany. Idę za ciosem i wykręcam wszystko i w tym samym momencie montuje nowy zestaw. Nie mogę się bawić w skręcanie i rozkręcanie drzwi, pozatym sporo będe śmigał a bez muzyki to nie śmiganie.

 

Wzmacniacz pojawi się w kolejnym przypływie gotówki. Rozmyślam czy się nie zapożyczyć i wstawić odrazu wzmaka.  Pewnie efekt lepszego zestawu + wzmaka ładnie by mi umilił życie. 

Nowy wzmacniacz dla zestawu stereo ( suba nigdy nie będzie w tym aucie ) o sensownej jakości to jak znam życie z 500zł.

 

Głośniki w ten weekend zamówić muszę, sporo czytania mnie czeka :D 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnaicz nie musi być nowy aby byl dobry, klasową uzywkę za 200 kupisz.

A głośniki to takim "hitem" są np morel maximo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Kenwoody serii KAC-9xx będą spoko. Tak samo Sony jeszcze przed X-ploudem, Alpine V12 coś się znajdzie za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dorzucić grosza do sensownej nówki, pod warunkiem, że wyjdzie mnie to około 500zł. Na całe szczęście nie jestem obdarzony super słuchem i nie mam dziesiątek wymagań, więc chyba coś w tej cenie znajdę. 

Nie mam czasu ani ochoty na ryzykowanie ze starociami, które mogą być wyeksploatowane, zużyte, naprawiane, modyfikowane itp.  dlatego jeżeli te +/- 500zł wystarczy na wzmak to nie będę ryzykował z używanymi.

 

 

Póki co kopiąc godzinami neta jestem zdecydowany zamówić te DLS RS6N https://car-tronic.pl/dls-rs6n-p3147  Jak się nic nie zmieni to na wieczór zamawiam.

 

To są głośniki bliskie tym sławetnym R6A.   S oznacza, że są trochę zmodyfikowane rozmiarowo żeby mieściły się w większej ilości drzwi, a N oznacza, że w zestawie są 4 zwrotnice zamiast 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzmacniacz za 500zł? Nie, naprawdę nie. Takie wzmacniacze jak jakieś chruncze czy inne takie to szmelc. Lepiej zagrają starsze, bardziej dopracowane konstrukcje a nie nowe  po cięciu kosztów.

Może taki?

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-alpine-v12-mrv-t503-2-kanalowy-CID5-IDtpKSd.html#bcf160f688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa jasna. Skoro za taką kasę to są wynalazki to w takim razie będzie używka i sprawa zamknięta.  Wzmaka chwilowo nie kupuję bo nie wyrobię się z kasą.

Mam za kilka dni rozrząd do zmiany i parę pierdół i na to idzie tysiak.  Póki co dziś zamawiam same głośniki i zestaw mat alubutyl, wzmak za miecha.

 

EDIT:  Kurde nie dość, że wielkie te zwrotnice to jeszcze po dwie. Gdzie ja to upcham ?? Chyba trzeba będzie schować jedne pod kierownicą, a drugą parę pod schowkiem :crazy:

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej. Zwrotnice dałbym przy wzmacniaczu a sam wzmacniacz 4-kanałowy. Masz osobne zwrotnice na woofer i tweeter, bez problemu postawisz systemik w Bi-ampie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już są, maty już są, inne potrzebne pierdoły są. Ja się zabieram za montaż, a jak nic nagłego nie wypadnie to za miesiąc / dwa będziemy gadać o wzmaku:nono

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, StreamHD napisał:

inne potrzebne pierdoły są

dystanse i te durne spinki do mocowania boczków drzwi, rozumiem? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa! To już będzie trzeci komplet audio, który montuje w te drzwi także temat mam obcykany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwudniowa operacja montażu nowego audio i wygłuszania zakończona.

 

Kilka zdjęć jak by ktoś kiedyś miał dylemata gdzie zamontować zwrotnice. Może komuś się fotki przydadzą w razie zakłopotania.

Ja tak zamontowałem i wszystkie zatrzaski weszły gładko czyli boczek leży dobrze. Jedyny opór był przy centralnych śrubach w uchwycie, trzeba śruby porządnie docisnąć, żeby złapały gwint i wszystko potem ładnie się układa. 

Zwrotki DLS są duże ale łapią się na limicie w tym miejscu. Do tego swobodna przestrzeń do złapania tego wszystkiego grubymi trytkami i czołg nam zwrotnicy nie wyrwie z drzwi!

Wrzucam też foty starych GMS bo widziałem, że jest trochę zestawów z identycznymi zwrotnicami. 

 

 

Montaż zwrotnic:

 

Zwrotnica GMS vs DLS

a37e8f9b94efccb7med.jpg

 

Montaż zwrotnicy GMS

f0837fb1d13d3273med.jpg

1e1ee040a1a795cfmed.jpg

 

Montaż zwrotnic DLS

Zwrotnice od spodu oczywiście podklejamy gąbką, a najlepiej matą + gąbką!

55a460fe80971e18med.jpg

4512a75aff434fbemed.jpg

 

A jutro drugie drzwi.

 

 

 

 

Foteczki z klejenia:

 

 

Wrota

db15de68a0a08751med.jpg

3dc405c8d93040b7med.jpg

 

Blacha z szybą

e55f1fddc6779a8dmed.jpg

1512709bbc81f685med.jpg

 

Przydatna informacja!

Na jedne drzwi zużyłem 6 arkuszy maty 35x50cm nie licząc boczku - ten miałem już wcześniej wyklejony.

Razem z boczkiem należy zamówić 10 arkuszy 35x50cm samej maty.  Troszku to kosztuje ...

 

 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności