Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wybór?

swietny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum polecają ten zestaw http://www.excursion-audio.pl/?141,excursion-sx-6c

 

Proponuję kupić coś solidnego bo to ma być na lata. Wiem, że chciało by się tu i teraz ale lepiej wstrzymać się i dozbierać do lepszego zestawu. Kupisz taki komplet, obsadzisz front auta i masz spokój do końca życia autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem na allegro coś takiego jak Crunch GTI 6.2W albo DSX62. Dobry wybór?

 

już chyba fabryka lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swietny

To ironia?

 

Na forum polecają ten zestaw(...)

Rozumiem, że ten zestaw może być fajny, ale uważam, że skoro mam spoko tweetery, to nie ma sensu płacić za tweetery i zwrotnice...

 

już chyba fabryka lepsza

Polecasz coś innego w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym nie ma nic sensowniejszego. Tym bardziej podłączenie woofera bez zwrotnicy, źle się dla niego skończy. Jak zmieniać to cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić Excursion SX-6M - same woofery ze zwrotkami - ale dalej twierdzę że to nie ma sensu.

Jak ma to być na zasadzie "oby coś grało…" to wsadź oryginał za kilka złotówek z allegro

Jak chcesz coś poprawić to wsadź CAŁY zestaw dwudrożny (może być wspomniany SX-6C) - to ma tworzyć całość, zapewnić spójność, każdy głośnik ma swoje pasmo w "porozumieniu" z resztą zestawu a nie grać z d..y każdy swoje. Trzeba jednak do założonego budżetu kilka złotówek dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę założyć tematu, więc się podepnę. Szukam głośników do przodu, do 100 zł, z maskownicami. Głośno muzyki nie słucham, więc nie muszą być jakieś nie wiadomo jakie... I dodatkowo jakieś radyjko do 200 zł z usb (mam Pioneera teraz, niestety nie wiem jaki model, bo dość podrapane jest, ale za to ma ładne animacje :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głośników do przodu, do 100 zł, z maskownicami.

ori używki jeśli ma grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to radio narazie i wstaw głośniki z sensem. Za 300zł sprzęt to już co innego niż za 100 coś co udaje głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za stówkę coś wkładać to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co polecacie do przodu, i na tył?(i przód i tył do 300 zł za parę) Do tego jakiś niedrogi wzmacniacz i radyjko ... Posprzedawałem trochę gratów można zaszaleć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył sobie odpuść, lepiej kup maty zamiast tych głośników i wygłusz przód. Jeśli chodzi o przedział cenowy +/- 300zł to na pewno Excursion SX-6C, GMS 1968, El-comp 6. Więcej zestawów wymieniałem parę stron wcześniej. Jeśli chodzi o wzmacniacz to stare Alpine serii V12, stare Kenwoody, Sony, Pioneery. Radio to moge polecić Pionki i Kenwoody mają sporo opcji i są całkiem proste w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks, wygłuszanie miałem w planie, ale nie wiem jak będzie z realizacją (trochę tego rozbierania jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko jasne, ale wolę się poradzić was. Przednie głośniki a szczególnie jeden się wypierdzial, czas na zmianę, chciałem wymienić 4 i założyć np magnat albo Pioneer, ale po tym co czytam boję się że bd grać gorzej od oryginału, a dla mnie najważniejsze aby głośniki grały przynajmniej tak jak oryginał nie gorzej. Głośniki bezpośrednio pod radio z wyjściem 4x50w. Widzę że zamiast 4 lepiej kupić konkretne 2, więc co? Helix Gms? Hertz raczej pod wzmacniacz, więc odpada, czy niepotrzebnie się martwię i taki magnat czy pionier zagra jak fabryka? Na tyle są jakieś noname, grają czysto ale brakuje im basu, porównując do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej masz rozwiązanie dylematu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DoubleJabolG - Radio 4x50 to tylko bajer producenta. W dokumentacji znajdziesz realną moc i będzie w przedziale zapewne 15-25 W

 

 

Ja mam SHX-6C 3OHM 90 RMS na radiu Pionieera o mocy dokładnie 4x22W ( producent też wali na pudelku 4x50W ) i to radio jest w stanie mocno rozbujać głośniki bez zniekształceń. Według tego co koledzy mówią to głośniki 3 omh są bardziej wymagające, więc jak kupisz 4 ohm i o mniejszym RMSto Twoje radio jeszcze lepiej sobie z nimi poradzi. Bez obaw takie zestawy 4 ohm 70W RMS zostaną elegancko napędzone radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył sobie odpuść, lepiej kup maty zamiast tych głośników i wygłusz przód. Jeśli chodzi o przedział cenowy +/- 300zł to na pewno Excursion SX-6C, GMS 1968, El-comp 6. Więcej zestawów wymieniałem parę stron wcześniej. Jeśli chodzi o wzmacniacz to stare Alpine serii V12, stare Kenwoody, Sony, Pioneery. Radio to moge polecić Pionki i Kenwoody mają sporo opcji i są całkiem proste w obsłudze.

 

W moim 3bg zaczął pierdzieć tylny głośnik więc też planuję coś kupić i jeśli nie dostane ori w dobrym stanie to będę kupował zestaw...

 

Już kilka poleciliście, także typy są. Pytanie mam inne. Po wbiciu każdego z tych zestawów w Google, pokazuje głośniki 165mm. Po zdjęciu tylnego boczku i zmierzeniu średnicy głośnika wyszło mi jakieś 142-143mm...

 

Fakt, że głośnik jest wklejony w taki dystans plastikowy, którego średnicy nie zmierzyłem.

 

Rozumiem, że te 165mm bym musiał zamontować wyrzucając te dystanse ? Wtedy głośniki przykręca się wprost do blachy czy daje się jeszcze jakieś podkładki/dystanse ? Jeśli tak, to jakie ?

 

Dystanse chyba nawet są takie jak tu na aukcji :

http://allegro.pl/dystanse-glosnika-165mm-vw-passat-b5-golf-4-polo-i5699433590.html?bi_s=internal&bi_c=46521&bi_m=automotive-art-offer

 

 

Rozumiem, że zgodnie z Waszym poleceniem lepiej przednie przełożyć na tył, a nowe dać na przód ?

Do przeznaczenia miałbym ze 300-400zł, więcej chyba nie ma potrzeby

Edytowane przez bartekj001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucasz ten plastikowy dystans - kupujesz dedykowane dystanse do passata - masz w nich gotowe dziury - przykręcasz dystans w miejsce plastikowego a do dystansu głośnik - i tyle. Zwracasz uwagę żeby było szczelnie przykręcone.

 

Głośniki Excursion SX-6C - El Compy 6 podrożały i to sporo więc w tej cenie już się nie zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale GMS 1968 jest nadal tani. A gra całkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyrzucasz ten plastikowy dystans - kupujesz dedykowane dystanse do passata - masz w nich gotowe dziury - przykręcasz dystans w miejsce plastikowego a do dystansu głośnik - i tyle. Zwracasz uwagę żeby było szczelnie przykręcone.

 

Głośniki Excursion SX-6C - El Compy 6 podrożały i to sporo więc w tej cenie już się nie zmieścisz.

 

Widzę, że te El-Comp 6 można dalej za 350zł kupić...

 

Mówisz o takich dystansach ? :

 

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-60-22000hz-passat-golf-fabia-i5053648353.html

 

czy lepsze takie ? :

 

http://allegro.pl/glosniki-u-dimension-el-comp-6-dystanse-mdf-i5564558545.html#thumb/2

 

Ale GMS 1968 jest nadal tani. A gra całkiem przyjemnie.

 

GMS znalazłem za 400zł

 

http://www.gms.pl/pl/_sp/155/gms_1968/

 

SX-6C widziałem po 300zł.

 

Teraz pytanie czy Warto dopłacić te 50zł do El-Comp 6 oraz 100zł do GMS ?

 

Dodam, że na innym forum znalazłem opinie, że GMS bez wzmacniacza może "nie zagrać poprawnie".

 

Wzmacniacza nie mam i jeśli głośniki będą grać dobrze, to myślę, że nie będę kupował w najbliższym czasie.

Radio mam ori Gamma. Być może będę zmieniał na coś innego z większym wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności