Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

otóż od jakiegoś czasu słyszę że mi niedomaga głośnik w drzwiach od strony kierowcy więc dziś rozebrałem boczek i niestety głośnik ten jest uszkodzony, ma rozerwaną membranę

Postanowiłem kupić jakieś głośniki i je wymienić, od razu chcę wygłuszyć drzwi matami

Głośniki chce kupić pod radio, nie będę pakował żadnego wzmaka

moje radyjko to alpine CDA-9885R jego moc to 4x50

Co możecie polecić??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kasiora wchodzi w gre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400 może 500

czekam na propozycje najlepiej w różnych cenach zebym miał wybór

z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się dołączyć to mnie interesuje podobna sprawa w podobnym przedziale kasowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Dość głęboko od wielu lat siedzę w tematyce Car Audio. Osobom wymagającym polecam Signat H16 - głośnik niepozorny z wyglądu, ale za to jak brzmi ... :-)

 

Dawno temu, po wcześniejszym zapoznaniu się z tym produktem, zafascynowaniu wielu Car Audio maniaków zakupiłem Signat H16, są to przetworniki midbasowe 16.5 cm dla wymagających, wiec do Passata z tego co wiem, wejdą ( jestem przed montażem ich, wcześniej miałem je w audi, a Paska mam od kilku dni, więc jeszcze nie zaglądałem mu pod boczek ;-) )

 

Signat H16 to typowa konstrukcja/zestaw dla monterów i osób wymagających. Żadnych kabelków, zwrotnic, maskownic, wodotrysków, pierdółek. Płaci się za granie, a nie bajerowanie.

 

456347992d940893m.jpg

aff303119aabdf12m.jpg

 

ja przerabiałem do nich zwrotniczki, które posiadałem z odzysku, ale również bez zwrotnic grają znakomicie.

Ponieważ montujesz je w Passacie, masz już tweetery, zatem midwooferek taki jest jak najbardziej wskazany.

Pod radiem będą doskonale grały. Membrana jest lekka, precyzyjny i dynamiczny kick bass jak na 16.5 cm. Głośniki te potrafią bardzo miekko i nisko zagrać. Brzmią znacznie lepiej niż Hertz, Helix itp odseparowane zestawy często bardziej przereklamowane niż warte zakupu za taką kasę.

 

Jeśli chciałbyś podłączać zwrotnice ( nie musisz ) możesz zrobić tak jak ja. Postanowiłem je zbudować/rozebrać stare i umieścić przy głośniku.

Do zwrotnicy midbass użyłem kondensatora elektrolitycznego i cewki ferrytowej.

 

Zwrotnica woofera po rozebraniu została przyklejona do głośnika.

53eceef6a4f5843dm.jpg

Zwrotniczki midwooferów gotowe.

Impedancja idealna i to już ze zwrotnicą

f61658fec7abb1aem.jpg

 

Głośniki gotowe, wcześniej grały w Audi, wkrótce montaż w Passacie b5.

a206a444a3c5811dm.jpg

 

Cewki trzymają się bardzo mocno, więc nie powinny poodpadać.

Polecam Ci Signat H16 nawet podłączając je bezpośrednio pod radio.

Nie wierzysz, zerknij fachowe fora czy też prasę, lub porozmawiaj z rzetelnym montażystą Car Audio. Jako rzetelny mam na myśli takiego, który nie wciska, tego na czym ma największy zarobek ;-)

 

Na koniec, co prawda na youtube tego nie odsłuchasz ;-) ale możesz sobie zerknąć.

Signat H16 w mojej byłej Audi B4

Link

 

Dane głośników:

http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_78_12/products_id/2420

 

Cena 230 zł z dostawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aloalo

kolega Doc sprecyzował co poleca i jak to zrobić żeby było good

 

czy Macie jakieś inne propozycje??

 

pozdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wilczak nie zapomnij dokupić dystanse pod głośniki. Najlepiej z impregnowanego MDFu. Bez tego nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale chwilowo muszę dalej zbierać informacje bo wszystkie fundusze dosłownie co do złotóweczki przeznaczyłem na co innego :D

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukman
Witajcie.

 

Dość głęboko od wielu lat siedzę w tematyce Car Audio. Osobom wymagającym polecam Signat H16 - głośnik niepozorny z wyglądu, ale za to jak brzmi ... :-)

 

Dawno temu, po wcześniejszym zapoznaniu się z tym produktem, zafascynowaniu wielu Car Audio maniaków zakupiłem Signat H16, są to przetworniki midbasowe 16.5 cm dla wymagających, wiec do Passata z tego co wiem, wejdą ( jestem przed montażem ich, wcześniej miałem je w audi, a Paska mam od kilku dni, więc jeszcze nie zaglądałem mu pod boczek ;-) )

 

Signat H16 to typowa konstrukcja/zestaw dla monterów i osób wymagających. Żadnych kabelków, zwrotnic, maskownic, wodotrysków, pierdółek. Płaci się za granie, a nie bajerowanie.

 

456347992d940893m.jpg

aff303119aabdf12m.jpg

 

ja przerabiałem do nich zwrotniczki, które posiadałem z odzysku, ale również bez zwrotnic grają znakomicie.

Ponieważ montujesz je w Passacie, masz już tweetery, zatem midwooferek taki jest jak najbardziej wskazany.

Pod radiem będą doskonale grały. Membrana jest lekka, precyzyjny i dynamiczny kick bass jak na 16.5 cm. Głośniki te potrafią bardzo miekko i nisko zagrać. Brzmią znacznie lepiej niż Hertz, Helix itp odseparowane zestawy często bardziej przereklamowane niż warte zakupu za taką kasę.

 

Jeśli chciałbyś podłączać zwrotnice ( nie musisz ) możesz zrobić tak jak ja. Postanowiłem je zbudować/rozebrać stare i umieścić przy głośniku.

Do zwrotnicy midbass użyłem kondensatora elektrolitycznego i cewki ferrytowej.

 

Zwrotnica woofera po rozebraniu została przyklejona do głośnika.

53eceef6a4f5843dm.jpg

Zwrotniczki midwooferów gotowe.

Impedancja idealna i to już ze zwrotnicą

f61658fec7abb1aem.jpg

 

Głośniki gotowe, wcześniej grały w Audi, wkrótce montaż w Passacie b5.

a206a444a3c5811dm.jpg

 

Cewki trzymają się bardzo mocno, więc nie powinny poodpadać.

Polecam Ci Signat H16 nawet podłączając je bezpośrednio pod radio.

Nie wierzysz, zerknij fachowe fora czy też prasę, lub porozmawiaj z rzetelnym montażystą Car Audio. Jako rzetelny mam na myśli takiego, który nie wciska, tego na czym ma największy zarobek ;-)

 

Na koniec, co prawda na youtube tego nie odsłuchasz ;-) ale możesz sobie zerknąć.

Signat H16 w mojej byłej Audi B4

Link

 

Dane głośników:

http://www.autosound.pl/product_info.php/cPath/1_78_12/products_id/2420

 

Cena 230 zł z dostawą.

 

siemano,

 

rozumiem DOC, ze ta cena którą podałeś to jest za sztukę :) ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemano,

 

rozumiem DOC, ze ta cena którą podałeś to jest za sztukę :) ?????

 

Nie, za komplet - dwie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Jeżeli myślisz o głośnikach tylko pod samo radio to szukaj o mocy max 40-50rms bo i tak najmocniejsze nawet radio nie będzie w stanie ich dobrze zasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli myślisz o głośnikach tylko pod samo radio to szukaj o mocy max 40-50rms bo i tak najmocniejsze nawet radio nie będzie w stanie ich dobrze zasilić.

A jeśli znajdzie 70W RMS ? To już nie warto ich kupować z myślą o podłączeniu pod radio ? ;-)

W tym co napisałeś jest pół prawdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majkelradom

dokładnie jak jest troche zapasu mocy głośników nad radiem i mębrana nie osiąga maxymalnego wycylenia są mniejsze zniekształcenia dzwięku. DOC git są te głośniki ale ty wyciągnałeś z nich wszystko dzięki tej zwrotnicy opisz dokładniej jak ją zrobiłeś jaki są parametry kądensatora i cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Przy mniejszej mocy wzmacniacza raczej zniekształcenia są większe i szybciej je słychać. Podłączyć możesz każde głośniki pod radio ale to trochę się mija z celem bo jak chcesz dobrze zasilić głośniki np 100W rms mocą z radia rzędu 17-25w rms? To tak jakbyś chciał lecieć samolotem na paliwie z orlenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOC git są te głośniki ale ty wyciągnałeś z nich wszystko dzięki tej zwrotnicy opisz dokładniej jak ją zrobiłeś jaki są parametry kądensatora i cewki

 

Słów kilka o zwrotnicach ...

Potrzebujemy do jednej zwrotnicy ( elementy należy pomnożyć x 2 ) :

 

Głośnik wysokotonowy - kondensator "stały", unipolarny, np. styrofleksowy, KSE, MKS o pojemności 3,3 do 4,7 uF.

Jeśli - tu już na słuch i gust muzyczny - chcemy troszeczkę wyciszyć tweeter w jego torze ( szeregowo ) dajemy rezystor. Ja stosuję 2,2 - 10 Ohm.

Ja osobiście zwrotnic samochodowych podłączonych bezpośrednio do radia nie stosuję cewki dla wysokotonowego, ale jeśli ktoś chce, to może.

 

Co do głośnika midbasowego:

Potrzebujemy kondensator elektrolityczny o pojemności ok 10 uF - 16uF ( wskazane 16 ) ok 60V, oraz cewkę i tu zaczyna się dłuższa droga...

Zwrotnica głośnika niskotonowego powinna być wyliczana względem wysokotonowego, tj: należy dobrać częstotliwośc podziału wzgledem tweeterów ,tu pomocny jest program WINISD.

 

Signat H16 do 5 a nawet 6khz przenosi liniowo więc można oszczedzić tweeterowi męczarni, zatem.

Zastosowałbym cewkę ok 0,2mH i posłuchał. Taką też proponuję.

 

Niektórym wyda się to skomplikowane, więc najprościej kupić w ciemno zwrotnice 2 drożne i rozmontować je wykorzystując z nich cewki i elementy warte wykorzystania. Należy pamiętać o zastosowaniu poprawnych kondensatorów w torze wysokotonowego. Często byle jakie zwrotnice mają tam kondensatory elektrolityczne.

 

 

Schemat, zwrotnica głośnik midbasowy. Prawa strona rysunku czyli LOW filter

L to cewka, C to kondensator ( elektrolityczny ok 16 uF 60V )

12db.gif

 

Dla wysokotonowego nie stosując cewki montujemy elementy szeregowo na plusie głośnika. Do samego radia wystarczy jeden dobry kondensator, ewentualnie jak wspomniałem rezystor

W ten sposób, gdzie R to rezystor a C to kondensator:

 

+ radio -----------------------------C------R-------------------- plus głośnika

- radio ----------------------------------------------------------- minus głośnika

 

Elementy zwrotnicy:

 

Kondensatory do tweeterów

http://www.centrumelektroniki.pl/Kondensator_Glosnikowy_Mkp_3,3uF_400V/sklep/product_info/cP/535_128_182/pId/11542.html

 

Kondensatory do wooferów

http://www.centrumelektroniki.pl/Elektrolityczne/sklep/index/cP/535_128_131.html

 

Rezystory do tweeterów

http://www.centrumelektroniki.pl/10W/sklep/index/cP/535_142_148.html

 

cewki - najlepiej powietrzne. Rdzeniowe są gorsze.

http://www.centrumelektroniki.pl/Powietrzne/sklep/index/cP/535_102_103.html

 

Aby się nie bawić, zwłaszcza jak ktoś ma mniejszą wiedzę w tym temacie, można zakupić zwrotnice i zdemontować je w celu wygodniejszego montażu. Te wyglądają w miarę sympatycznie

http://www.allegro.pl/item314814109_zwrotnica_2_drozna_12db_oct_f_vat.html

 

Jak się przyjrzysz, widać w tych zwrotnicach,to co opisałem, czyli:

cewki

kondensatory

rezystor

 

W tej zwrotnicy widać już porażkę typową dla alpharda, spójrz

http://www.allegro.pl/item315045247_zwrotnica_glosnikowa_dwudrozna_mono_para_cr2_new.html

zarówno dla tweetera jak i woofera siedzą tam kondensatory elektrolityczne. Grać to to będzie, ale nie tak jak powinno, zwłaszcza, że elektrolity mają to do siebie, że wysychają - zwłaszcza w warunkach wnętrza samochodu ( wilgoć, upał, zmiany temp )

 

Jeśli ktoś chce, mogę pomóc w przygotowaniu zwrotnic. Kontakt PW jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślisz o glośnikach: Hertz DSK 165

http://www.audiosklep.pl/hertz-dsk-165-p-461.html

 

Popularne, często kupowane, dobry szeptany marketing osiągnęła firma Hertz, zwrotnice są źle zestrojone względem tweetera. Tweeter jest zdecydowanie z głośny i za bardzo szorstki, oraz piskliwy, midbasy nie są warte tej ceny gdyby odliczyć tweeter i zwrotnicę.

 

Dźwięk to bardzo subiektywna sytuacja, tak jak smak ;-) Mi, testując je tylko uchem, milej zaprezentował się Helix Dark Blue 62 w podobnym zestawie. Test to panele mdf, a odbywał sie z CarPower 602, dośc marnym wzmacniaczu 2 kanałowym, oraz pod samym radiem Alpine CDE-9881R, więc też średnia-niska półka.

 

Po obydwu zestawach nie możesz oczekiwać cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

ja tam mam podlaczone infinity 180 czy 190 pod wzmachol i jest dobrze, moge polecic,pod radiem i zwrotnica tylko lataly dobrze, teraz jest jeszcze lepiej,glosno bez znieksztalcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę przeglądam dział CA i z tego co wyczytałem to nasi spece nie mają zbyt dobrego zdania o Hertz'ach, czyli poprostu szału nie robią, na chwilę obecną mam inne wydatki i głośniki odpuściłem, ale robi się co raz cieplej i aura sprzyja grzebaniu w aucie także powoli będę zabierał się za przednie drzwi

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam małe pytanie (ja rozumieć tylko tak i nie) ze jak wsadzę signaty które maja 70rms a radio ma 55w to jest wywalanie kasy i pytanie czy można kupić gotowe zwrotnice żeby to wszystko pociągnęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności