Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Nie chcę zaczynać nowego tematu a tu coś się dzieje, więc po prostu się dołączę.

 

Jakiś czas temu nabyłem b5fl i wraz z upływem dni postanowiłem coś zrobić z zastanym przeze mnie sprzętem grającym. Trafiła się aukcja z kompletem w rozsądnych pieniądzach i w moje ręce wpadł następujący zestaw:

 

- Radio Alpine CDA-137 BTI

- Woofery MDS XC6

- Procesor Alpine PXA-H100

- Wzmacniacz Soundstream Lil Wonder 310W

- Sub Helix Dark Blue

 

Maty do wyciszenia drzwi leżą już w bagażniku. Reszta (za wyjątkiem procesora) jest już podłączona. Kolejnym krokiem ma być założenie jakichś bardziej sensownych wooferów i wzmacniacza napędzającego przód lub przednie i tylne drzwi. I tutaj rodzi się pytanie numero uno - jakie głośniki i jaki wzmacniacz wybrać, żeby poczynić krok do przodu zamiast dwóch kroków wstecz.

 

Muzyka której słucham to zdecydowanie wszelkiej maści gitarowe granie z naciskiem na metal.

 

Budżet nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia. Wolę poczekać i kupić raz a dobrze, niż niewłaściwie lokować pieniądze.

 

Na chwilę obecną chciałbym uzyskać wyraźniejszy i bardziej dynamiczny dół (cholernie irytuje, kiedy zakresy bębnów i gitary basowej zaczynają dudnić zamiast grać), oraz wykastrować ostrą, drażniącą górę.

 

Pytanie numero duo brzmi - gdzie schować wzmacniacze i całe to tałatajstwo, żeby nie tracić przestrzeni życiowej w samochodzie?

 

PozdRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

Trafiła się aukcja z kompletem w rozsądnych pieniądzach i w moje ręce wpadł następujący zestaw:

 

- Radio Alpine CDA-137 BTI

- Woofery MDS XC6

- Procesor Alpine PXA-H100

- Wzmacniacz Soundstream Lil Wonder 310W

- Sub Helix Dark Blue

 

 

Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy żeby w to wchodzić - chyba że cena jakaś super hiper atrakcyjna.

Określ budżet - coś będzie można pomyśleć.

Sub'a możesz dać w boczek, a piec np na oparcie kanapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. To już jest i kosztowało około 800zł. Pytanie brzmi jak dopomóc, żeby działało prawidłowo pod moimi gatunkami muzycznymi. Na pewno woofery i wteetery out a nowe zasilane wzmacniaczem. Tylko, co się sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet wytrzyma to może być np Dego SP-650, Morel Tempo a jeszcze lepiej Tempo Ultra, u-D ProZ Comp 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do metalu U-Dim ProZ Comp 6 nie bardzo. Ten zestaw gra równo, tweeter nie kuje, fajna średnica. Ale kicka i basu ten zestaw nie ma w ogóle. Nie wiem jakie możliwości daje H100 ale ja bym spróbował postawić przód aktywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za zestaw będę musiał wydać około 1k. Teraz rodzi się pytanie czym te głośniki napędzić, bo bez żadnego zewnętrznego wzmacniacza efekt będzie pewnie niewspółmierny do wydanych pieniędzy. I czy ograniczyć się do samego przodu, czy w tylne drzwi też się bawić.

 

Jaka jest realna różnica pomiędzy Morel Tempo Ultra a Morel Tempo Ultra Integra? Bo w wartości to trochę monet jest a w odsłuchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do metalu U-Dim ProZ Comp 6 nie bardzo. Ten zestaw gra równo, tweeter nie kuje, fajna średnica. Ale kicka i basu ten zestaw nie ma w ogóle.

 

A może to kwestia właściwej aplikacji/sygnału/pieca?? ;P - bas rzeczywiście tłusty nie jest, ale na pewno nie można powiedzieć że go nie ma.

Słyszałem go w bardzo dobrze zrobionej instalacji - co prawda metalu nie ćwiczyliśmy ale z mocnym rockiem dawał sobie fajnie radę.

 

Robić warto tylko przód + sub

 

Integra to coaxial - woofer plus tweeter w jednym kawałku (noo tu to akurat prawie w jednym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah, pod Signatem Ram 2 było tak sobie. Jak zmieniłem piec na Alpinkę to się poprawiło, ale po zamianie wooferów na TEC'i po prostu przeżyłem szok. Moim zdaniem przydało by się dać tym wooferom ponad 100W na sztukę. Wtedy mogłyby się wykazać.

 

Killu bez wzmacniacza przy takich zestawach ani rusz. Lepiej wtedy już kupić tańszy zestaw i wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę pod uwagę braku wzmacniacza. Pytanie tylko brzmi, co dobrać, bo sama moc rzeczywista nie jest pewnie jedynym wyznacznikiem.

 

Ustaliliśmy zatem, że na głośniki potrzeba około klocka. Dużo dobrego naczytałem się o marce Morel i być może właśnie tę drogę wybiorę. Pytanie, czy lepiej wziąć zestaw z osobnymi tweeterami, czy tańszy ze zintegrowanym tweeterem. Spekuluję, że niższa cena znikąd się nie bierze i pewnie padnie na droższą opcję, ale muszę dobrze to przetrawić. Dobra wiadomość jest jednak taka, że osobny wzmak na suba i osobny na woofery powinien dać lepszy efekt.

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O. Moim zdaniem przydało by się dać tym wooferom ponad 100W na sztukę. Wtedy mogłyby się wykazać.

 

Prawda:) należą do tych którym więcej mocy daje odczuwanie większą kontrolę i pozwala się wykazać.

 

Killu - zdecydowanie tweeter na góre a najlepiej na słupek w odpowiednim kierunku. Wkładasz w to kasę i energię to staraj się maksymalizować efekt:) wierz mi - warto.

 

Zresztą rozejrzyj się, może udałoby C się gdzieś posłuchać u kogoś jaki jest efekt dobrze albo chociaż przyzwoicie zrobionego samochodu - łatwiej jest wtedy nakreślić własny cel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy to tylko głośnik w rurę i łupanie aż blachy się trzęsą... A tak serio, to brak znajomości z ludźmi w temacie. A jeszcze, żeby ktoś moich brzmień słuchał i chciał położyć trochę grosza na sprzęt, to już w ogóle cud. Ale może akurat ktoś z okolicy się znajdzie ;)

 

PozdRR

 

EDIT

 

To jaki ten wzmacniacz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killu skąd jesteś? Obczaj temat spotkań na Strefie Car Audio.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to najlepiej używany, markowy dobrej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jeżeli można to podłączyłbym się pod temat. Mianowicie zamierzam wymienić seryjny zestaw grający na coś nowego.( przód odseparowany plus sub plus wzmak) W oko wpadły mi następujące zestawy ( głośniki przód zestaw odseparowany ) oczywiście pod wzmacniaczem:

1. Morel tempo 6/ maximio 6.2

2. re audio SR6.5C

3. hertz hsk

4.FOCAL PS

 

Nie mam pojęcia który z tych zestawów zrobi "hałas" w moim aucie.( może macie jakieś inne typy?)Osobiście Miałem przyjemność z Maximo 6.2 ale na niewygłuszonych drzwiach i bez wzmaka na radiu kenwood.Oraz tempo 6 pod wzmacniaczem Rockford Fosgate Punch P200-2 - jak dla mnie grały cicho....za cicho.

Przede wszystkim zależy mi na "hałasie" na "latającej nogawce" heh nie wiem jak inaczej to określić. Nie interesuje mnie to czy pan skrzypek z 3 rzędu akurat puścił bąka czy zaszurał nogami: d. Ma być głośno. bardzo głośno.

Na same głośniki przód przeznaczam do 850zł ( tylko nowe)

 

Jednostka sterująca będzie -Alpine z serii cde/cda- będzie kupowana używka.( raczej ta tańsza)

Subwoofer - RE Audio REX-10S4 Skrzynia Closed MDF 175Rms ( to dobre rozwiązanie?)bądź coś ze stajni lanzara w kwocie do 450zl

 

Fajni gdyby ktoś coś doradził nie jestem "napalony" na konkretny zestaw dlatego wysłucham każdego kto ma coś do powiedzenia ( najlepiej gdyby to były osoby które miały styczność z którymś z tych zestawów) ewentualnie niech ktoś poleci coś od siebie w cenach które podałem wyżej.

 

Wzmacniacz będzie 4 kanałowy który będzie musiał to wszystko napędzić, mam takie o to typy:

1.ALPINE MRV-F400

2.DLS X-PROGRAM X-A40

3 Jbl 1004

4 HIFONICS SON OF EUROPA.

5.ALPINE PDX 4.100

 

Nie wiem który z nich będzie odpowiedni do zestawu przód plus sub ( tak aby wycisnąć z nich chociaż 80%) albo może coś innego polecacie ? cena do 500zł oczywiście używka

Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na konkretnym hałasie w aucie,( o ile to w ogóle możliwe przy tym budżecie) lubię gdy gwizdki świdrują głowę a woofery szaleją jakby chciały wyskoczyć :) Nie znam się na CA. Liczę na wasze porady. Fajnie gdyby ktoś coś polecił od siebie. U mnie w mieście w CA chcą tylko zedrzeć kasę a nie doradzić klientowi. Dlatego zdaje się na was. Autko to passat b5 kombi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem oczekujesz niezłego łubu dubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć zaznaczając przy tym aby sub nie zagłuszał przodu:) muzyki jakiej słucham to techno, dance i hity z radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubię gdy gwizdki świdrują głowę a woofery szaleją jakby chciały wyskoczyć Nie znam się na CA.

to nie ma nic wspólnego z CA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Betlejewski z TTV ;)

 

Kup. Zestaw z maksymalną ilością watów (tych realnych) i ciesz się efektem. Gwizdków fabrycznych nie ruszaj, to będą świdrowały mózg należycie. Regulację suba będziesz miał pewnie w radiu. A jak nie, to pokręcisz przy wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat waty nie mają tu wiele do gadania. Przy tego typu instalacji ważna jest skuteczność zestawu i ilość głośników. Nie na darmo amerykańce kładą 3 tweetery w słupki i po 4-5 wooferów w drzwi. Aby to jako tako brzmiało musiałyby to być takie same zestawy a nie jajka blaupunkt w półkę hetrze na przód i pioniery na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat waty nie mają tu wiele do gadania. Przy tego typu instalacji ważna jest skuteczność zestawu i ilość głośników. Nie na darmo amerykańce kładą 3 tweetery w słupki i po 4-5 wooferów w drzwi. Aby to jako tako brzmiało musiałyby to być takie same zestawy a nie jajka blaupunkt w półkę hetrze na przód i pioniery na tył.

 

Tylko tak szczerze jak masz dobrze zrobioną instalację to i 8 głośników gra pięknie. Po co więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko tak szczerze jak masz dobrze zrobioną instalację to i 8 głośników gra pięknie. Po co więcej?

 

Jak już 5 albo 7, czyli 2 drogi plus sub albo 3 drogi plus sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności