Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tweeterami z excursion sx-6c ? Sa lepsze od ori ? Jak sie sprawuja pod samym radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o całym zestawie więc lepiej niż fabryczne gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mowa o całym zestawie więc lepiej niż fabryczne gówno.

bez przesady seryjne tweetery nie są takie złe , gównem bym tego nie nazwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjny zestaw głośników jest bardzo wytrzymały. nie ma co narzekać. wystarczy tylko dać im dobre i właściwe wzmocnienie i będzie niezła różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jakieś głośniki na przód pod radio Pionner deh-1700UB, i czy mógł by mi ktoś wskazać który kabel przy podłączaniu radia jest od pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excrusion SX-6C

ten na którym jest cały czas 12V (po wyjęciu kluczyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami kabel czerwony z żółtym i będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Piszę do Was z pytaniem odnośnie wymiany 4 głośników w Passacie b5 na nieco lepsze by ulepszyć trochę to grajo. Rozglądałem się po głośnikach "Signat H16". Niestety jestem troszkę zielony w tych rejonach, jest ktoś w stanie w miarę spoko wytłumaczyć co i jak :) ? Troszkę za dużo czytania bo aż ponad 34 strony. Rozchodzi mi się głównie o to żeby uzyskać bardzo dobry efekt odtwarzanego dźwięku na wszystkich 4 głośnikach pod seryjnym radiem czyli "MCD". Co będzie mi potrzebne by ulepszyć w znacznym stopniu odtwarzany dźwięk ? Przyznam szczerze, że seryjne głośniki z blaupunkta niestety nie wyrabiają a dodatkowo dwa z nich już są popękane, zmęczone życiem :)

 

Dzięki śliczne za porady i podpowiedzi!

 

Pozdro

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby grało lepiej potrzebujesz. Normalne radio, wzmacniacz, wygłuszone drzwi i leprze głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pytam co dokładnie potrzeba, podejrzewam, że gdy zmienię głośniki z seryjnych na coś lepszego + seryjne radio powinienem odczuć już lepszy efekt odtwarzanego dźwięku ale niestety ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje ;) , budżet jak na razie nie ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagra inaczej albo gorzej. Zbyt wiele się nie spodziewaj z marnych 10 watów na kanał z radia. Od głośnika ważniejszy jest wzmacniacz. Pod dobrym wzmacniaczem nawet tani głośnik już zagra. A pod samym radiem zestaw za 2500zł w ogóle nie zagra. Będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potrzebne mi są cenne rady, wierze w to, że masz większą wiedzę :) , dlatego jakiekolwiek propozycje, rady są wskazane. W takim razie wzmacniacz w głównej mierze będzie wchodził w grę ale potrzebuję nieco konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie głośników na przód. Przymierzam się do zakupu Morel maximo 5.2 jednak znalazłem używane Focal Access 130 A1.

Które z nich będą lepszym wyborem w cenie do 400 zł. ?

Edytowane przez smoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximo - a jaki to samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maximo - a jaki to samochód?

 

Audi a3 z 98r.

 

Dzięki.

Edytowane przez smoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A3 8L jest ciężkim autem jeśli chodzi o porządne przygotowanie drzwi. smoke pamiętaj że dużo więcej zależy od wygłuszenia drzwi i solidnego, sztywnego zamontowania woofera. W 8L masz pustą przestrzeń pod tapicerką a głośnik jest zamontowany do tapicerki. Czyli nie oczekuj że głośniki zagrają dużo lepiej od serii jeśli zamontujesz je w tapicerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to mocno poprawić fabrykę, tylko wymaga to sporo pracy i właściwej koncepcji.

 

Przykład TT-tki podobna sytuacja tylko 165mm - zaaplikowane C6B Helixa robi tam mega robotę.

Warunek jest taki że nie może być woofer podwieszony na samym plastiku tapicerki - musisz mu zrobić solidną podstawę.

 

IMG_1132.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja aby potraktować tapicerkę drzwi matą szklaną i żywicą. Powinno być bardzo sztywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i koncepcje, na pewno będę drzwi wygłuszał, nie zamierzałem jednak sam z tym robić a oddać w fachowe ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności