Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie Irlandia.

wczoraj właśnie przeglądałem allegro w poszukiwaniu wzmacniaczy STEGa ale ja się na tym nie znam kompletnie :(

wiecie jakie mam radio i jakie będą głośniki to może podrzucicie link z jakimś sprzętem który będzie współgrał ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja też planuję zmienić fabryczne audio w b5 FL na coś lepszego. Póki co planuję wymianę radia i głośników z przodu. Jakie głośniki sprawdzone polecacie do kwoty 300-400 zł na przód ? No i jakie radio wybrać ? 2 din, 1 din ? budżet na radio, tak do 800-900 zł.

Jeśli chodzi o radio to zastanawiam się nad trzema modelami sony:

 

1. http://allegro.pl/sony-wx-gt90bt-2din-cd-usb-aux-bluetooth-krakow-i5012722010.html

2. http://allegro.pl/sony-xav-65-radio-samochodowe-2din-z-dvd-usb-4x55w-i4929506447.html

3. http://allegro.pl/sony-xsp-n1b-2-din-cd-usb-bluetooth-smartfon-hit-i5040386124.html

 

W przyszłości także planuję dokupić głośniki na tył oraz poprowadzić kable, ponieważ nie ma ich tam w ogóle.

Z góry dzięki za pomoc przy wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam że Pioneer robi dużo lepsze radia niż Sony. Nie wiem jak w wyższych modelach Sony ale w Pioneer możesz regulować osobno tony niskie, średnie i wysokie już w najniższych modelach. W Sony przeważnie tylko regulujesz niskie i wysokie (przynajmniej w tych niższych modelach). Pioneer ponadto oferuje często bluetooth i usb. Ponadto jest sporo modeli których kolorystykę możesz regulować w zależności od upodobania lub dostosować do podświetlenia reszty deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio Pioneer DEH 30MP , stare , bo kupiłem je ponad 8 lat temu za ok 600zł a ma tyle ustawień że w tej cenie nie znajdę takiego.

Ustawienie niskie , wysokie i średnie tony a do tego do każdych tonów dodatkowo 5-6 ustawień krzywych (niewiem jak to nazwać -częstotliwości?). Jedyny minus to brak USB...ale dopalam muzykę na CD-RW. I podświetlenie guzików czerwone... I mimo tylu nowych na rynku nie mam zamiaru kupować nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz do trzeciego auta przełożyłem mojego Pioneer'a DEH 4000UB. Klawisze są czerwone, ale biały wyświetlacz. A o ilości ustawień nawet nie wspomnę. Mogę nawet sterować subem z poziomu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze radia z tego widać to najlepsze..ustawień sporo a że nie ma USB czy czytnika kart to wiadomo...kiedyś tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę. Ja mam u siebie USB oraz CD (przez 6 lat użyłem może ze 3 razy). Ja cały czas jadę na USB. A za radio płaciłem 350zł w 2009r na allegro gdzie np. w Norauto to samo radio kosztowało prawie 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koval faktycznie, lepiej poszukaj jakiegoś Pioneera. Sam ostatnio w wymieniałem radio Sony na nieco młodszego Pionka wyższej serii. Różnica kolosalna na korzyść Pioneera.

 

Czy na pewno potrzebujesz 2 din. Oglądasz tyle filmów czy po prostu chcesz uspokoić dzieciaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat radia 2-dinowe, te które podałem nie służą do oglądania filmów :) chodzi mi głównie o wygląd, a w paskach fajnie to wygląda. Co do pioneera faktycznie macie racje. Oferuję o wiele więcej niż sony w tej samej bądź niższej cenie i praktycznie jestem zdecydowany na kupno PIONEER'a FHX700BT. Dodatkowo ma on jeszcze bluetooth co bardzo przydaję się podczas jazdy do rozmów - nie jestem zwolennikiem słuchawek bluetooth. Co natomiast myślicie o głośnikach ? Myślałem o hertz DSK-165.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry zestawik w tech pieniądzorach. Z tego co czytałem dobry bas ale dosyć głośny, nieco krzykliwy tweeter. Warto do DSK dołożyć wzmacniacz.

 

P.S Drzwi wygłuszone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie słyszałem, że te głośniczki fajnie grają tyle, że ze wzmacniaczem ;/ myślę, że dokupiłbym jakoś w lato razem z dodatkowym audio na tył tyle, że jeśli chodzi o wzmacniacze to nie mam pojęcia jaki wybrać, ale na razie skupiam się na głośnikach na przód i radiu. Meczy mnie ciągłe nagrywanie muzyki na cd..., a drzwi nie są wygłuszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z nowymi głośnikami poczekaj również do lata. Pakowanie nowych głośników do nie wygłuszonych drzwi mija się z celem. Często nowe głośniki w niewygłuszonych drzwiach pod samym radiem grają gorzej niż seria. Najpierw wygłuszenie, potem nowe głośniki i wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prócz JBL jest przyzwoite. Czego oczekujesz od sprzętu? Ma być głośno? Dużo basu? Czy bardziej na jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zaczął mi chyrczeć prawy głośnik, od strony pasażera z przodu. Co polecacie w takiej sytuacji zrobić? Szukać używki czy zakupić jakiś niedrogi komplet, który będzie coś lepiej grał od oryginalnych? Zależy mi przede wszystkim na czystym dźwięku. Liczą się też fundusze, jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym chciał na zeby dzwięk był czysty ;)

Wolał byś infinity czy hertz-e ?:-)

Edytowane przez maciej995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizak, jeśli chcesz jak najtaniej to podejdź na jakiś szrot i kup używany głośnik w dobrym stanie ale ori.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Maciej, ja osobiście wziąłbym infinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki piecyk do tych głośników byscie mi polecili ? ( mowa o infinity )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanowił bym się jeszcze nad morelem maximo 6.2.

Odnośnie wzmacniacza. Odpuść magnaty, peingi, blaupunkty. Dobre będą stare alpine, pioneer, kenwood, sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaupunkt velocity? nie poweidzialbym ze zly ;)

 

infinity vs hertz? oczywiscie ze hertze!

 

w piwnicy jeszcze gdzies mi fruwaja glosniki infinity reference...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności