Skocz do zawartości
skrxp

Kontrolki błędów w aucie na wyświetlaczu po naprawie u mechanika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu oddałem auto do mechanika. Miał do wykonania następujące czynności:

-Wymiana przekładni kierowniczej,

-Wymiana tylnych zacisków, tarcz, klocków i linek od hamulca ręcznego,

-Ustawienie świateł dziennych/mijania(żeby nie świeciły dzienne jak są włączone mijania).

 

Wczoraj odebrałem auto od mechanika gdzie stało około tydzień z wypiętym akumulatorem. Dzwonił do mnie mechanik, że passat nie ma możliwości połączenia się przez program VAG(prawdopodobnie zablokowane na wypadek kradzieży) i nie może skasować kontrolek od; ręcznego(która miga cały czas od włączenia auta do zgaszenia), ABS i ESP oraz poduszek. Moje pytanie jest następujące. Czy takie kontrolki się w ogóle powinny palić po tak długim odłączeniu akumulatora? Znajomy mi mówił, że po przejechaniu kilkuset metrów ewentualnie kilku kilometrów kontrolki powinny same zgasnąć. Co mogli popsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuacje troszkę podobną, gdy mechanik wymieniał mi przeguby,tarcze oraz kolcki. Gdy odebrałem autko to niespodzianka świeci sie kontrolka abs i hamulec dziwnie przez to działał gdyż abs nie działał poprawnie. Mechanik tarj samo tłumaczył, zer podpinał auto pod kompa i próbował zgasić kontrolke tylko że sie nie da bo coś tam z elektryką jest źle.

Co sie okazało, mechanik podczas naprawy rozwalił mi czujniki od abs, całe szczęście że tylko to. Po wymianie czujników wszystko wróciło do normy.

Wziąłem to na bagaż doświadczeń lecz teraz jestem mądrzejszy. 

Na twoim miejscu kazał bym mechanikowi to naprawić jak, popsuł to ma zrobić i niech Ci głupich wymówek nie wściska jak sie nie zna to mógł sie nie bierać. Twoim kosztem cwaniak sie będzie uczył... no przepraszam kolego teraz szkoła kosztuje i za nauke się płaci. 

Jeśli mechaniknie poradzi sobie z tym to niech zleci to komuś to sie na tym.zna i wie jak to naprawić. Nie ma czegoś takiego, że sie nie da. Da sie prawie wszystko tylko kwestia $$$

Ewentualnie Ty zleć mapratwer komuś innemu a tego mechanika obciąż kosztami usługi naprawy tego.co on popsuł.

Bo rozumiem, iż przed naprawar tak nie było, więc to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak nie było. Dzięki @GTO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności