Skocz do zawartości
Sparky01

Zestaw świec i kabli do Passata B5 1.6 LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś mógłby podrzucić jakiś dobry zestaw do tego Passata,cena do 200 zł,co polecacie,z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGK, ewentualnie dołóż parę groszu i kup lepsze Beru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale konkretniej bo o NGK pytałem to powiedziano mi że LPG nie współpracuje dobrze ze świecami platynowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam NGK (przewodów) - 1.8 ADR. Co do świec się nie wypowiem. Znajomy mechanik też mi już odradza NGK.

Pomyśl nad BERU bądź Bosch (jeśli trzymają poziom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przetestowałem kable Beru i powiem tak: Jeszcze kilka lat temu do Beru nie miałem zastrzeżeń, co do ich jakości nawet dziś są OK, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy zamontujemy je na aucie i nie odzywamy się do następnej wymiany i przy tej okazji polecam zmienić świece, bo w razie chęci zmiany świec trzeba od razu zaopatrzyć się w nowy komplet kabli. Otóż kilka lat temu firma beru robiła kable, przy których fajki miały pojedynczy zatrzask na świecy, a ówcześnie zamaniło im się robić podwójny zatrzask. W moim przypadku podczas remontu konieczny był ich demontaż i tu zaczęły się schody. Ja osobiście już nie raz zdejmowałem fajki i z jakimiś oporami, ale zawsze były w całości, a tym razem mimo zastosowania różnych patentów wszystkie djabli wzięli. Ja urwałem w jednej kabel, z drugiej zlazła blacha razem z połową fajki, a na pozostałych dwóch pozwoliłem popisać się mojemu znajomemu mechanikowi - no i wyjął z trzeciej fajkę, ale zatrzask z fajki został na świecy, a z czwartej wyjął tyle co ja z drugiej i stwierdził że w życiu takiego cyrku nie widział. Założyliśmy kable BOSCH i do tej pory były zdejmowane fajki dwa razy i jakoś żadna się nie uszkodziła - można? owszem. Co do świec to aktualnie mam zamontowane BERU i nie narzekam. Mojemu mechanikowi raz się trafiły świece do jakiegoś auta które naprawiał
 i okazało się że żadna niema iskryi sklep przyjął zwrot bez oporów. Były to świeczki NGK. Tak więc niema reguły jaka firma, zawsze można trafić na bubel.

Cytuj

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest różnica czy auto jezdzi na lpg czy na benzynie? bo już sam nie wiem jaki komplet kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece Denso albo Beru.

Kable Bosch albo Beru.

Dobór wg katalogu. Chyba nie ma tu wielkiego pola do kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,teraz pytanie jak w najprostszy sposób wymienić przewody,dostęp widzę nie zbyt dobry,co najlepiej wymontować aby sprawnie wymienić?

Edytowane przez Sparky01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić przewody, trzeba zdemontować rurę dolotu żeby było wygodniej i przejrzyściej. Choć szczerze mówiąc dostęp do aparatu zapłonowego i tak będzie kiepski i wypadało by zdemontować przepustnicę, ale ja tego nie robię. zdejmuje kable z aparatu z pomocą płaskiej łyżki montażowej oczywiście trzeba to robić delikatnie. Natomiast nowe kable wkładam podobnie tylko najpierw trzeba nacelować fajką na końcówkę wychodzącą z aparatu i wcisnąć łyżką, ale z wyczuciem. Robiąc 60 tyś.km/rok. można dojść do wprawy. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule czy jest jakiś łatwiejszy sposób na wykręcenie świec i wymiany kabli bo chciałbym zrobić test kompresji silnika tak przy okazji. Z tego co wiem to test taki przeprowadza się na ciepłym silniku a za nim jak wykręcę kolektor ssący i resztę rzeczy z okolicy świec. Posiadam Passata B% fl 2001r 1.6 benzyna+LPG.Fajnie by bylo o jakis poradnik na wymianę :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na świecach Bosh auto szybko świrowało. Montowałem Magnetti marelli i było ok, a są jeszcze tańsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności