Skocz do zawartości
Gość jędrek

Pasek rozrządu - co ile wymieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na silniku napisane jest w 4 jezykach ze zmieniamy pasek rozrzadu co 120000km... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, bo masz benzynę. Kolega qqxczek51 ma TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz, no tak, nie zwrocilem uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

W silniku AVF 1.9TDI/130(96KW)przy przegladach wydluzonych tzn. co 30tyś. rozrzad wymienia sie przy 120 tyś. i sprawdza ilość oleju w automatiku-skrzyni,a przy 90 tyś. wymienia sie wszystkie filtry i olej silnikowy castrol 5W-30 EDGE.

Tak mowi plan VW .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qqxczek51

Wiecie co w serwisie VW w Olsztynie powiedzieli mi,że wymiana jest co 90 tyś km i że taka usługa u niuch kosztuje 4500 zeta!! :mur: - przedzwoniłem do VW w Gdańsku a tam zaskoczenie serwisant mówi , że co 120 tyś km i u nich wymiana wraz z pompą będzie kosztowała 2000 zł. Co wy nato!!!!! Dwa serwisy a jakie rozbieżności. W Gdańsku w serwisie zaśmiałi się z wrażenia. - Zobaczę co powiedzą mi w innych miastach! A wy co na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO pierwszy rozrząd 90 tys a każdy nast 60 tys. (TDI). Co 90 tys to bym sie bał wymienac a co dopiero co 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

A ja zadzwoniłem do serwisu (auto było obsługiwane od początku w jednym ASO) spanikowany zapytać, dlaczego nie odnotowano wymiany paska rozrządu w książce serwisowej ani po 90 ani po 120tys. km. Niedługo stuknie 135tys. a tu nic. Pani w serwisie z kimś się skonsultowała i usłyszałem, że wszystko jest OK bo wg. VW w moim silniku pasek zmienia się co 180tys. Nie wiem czy to nie jakaś pomyłka... :niepewny::niepewny::zdziwko::orany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMHO pierwszy rozrząd 90 tys a każdy nast 60 tys. (TDI). Co 90 tys to bym sie bał wymienac a co dopiero co 120.

 

dokladnie z tego co wiem mozna wymienic co 90k ale z reguly lepiej co 60k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego co 60 ????

 

W książce serwisowej (auto zakupione w niemczech) pisze wyraźnie że rozrząd wymieniamy :

- pierwszy raz po 120.000 km

- i nastepne tak samo

 

Pytam kumpla (pracuje w ASO VW) czemu w niemczech wymienia sie rozrząd co 120.000 a u nas co 90.000km , odpowiedz była taka że tam mają lepsze drogi i wymieniają co 120.000 a u nas sa prawie drogi i wymienia się co 90.000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pasek rozrzadu wymienia sie co 120 000 w silnikach benzynowych i co 90 000 w silnikach dizla jesli robimy to w serwisie autoryzowanym a jesli robimy to sami lub w innym warsztacie najlepiej wymienic go do kazdych nastepnych 60-ciu tys. Oczywiscie paski maja dluzsza zywotnosc ale chyba lepiej uniknac przykrych niespodzianek zwlaszcza w silnikach na olej napedowy. :krzeslem::krzeslem: A po zakupie auta jesli nie mamy ksiazki serwisowej nalezy to zrobic jak najszybciej dla wlasnego dobra .pozdro. Gural. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a jesli robimy to sami lub w innym warsztacie najlepiej wymienic go do kazdych nastepnych 60-ciu tys...

A dlaczego po każdych 60 tyś, a nie 90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

"Wyciąłem" fragment książki "Sam naprawiam VW Passat". Myślę, że to wyjaśnia sprawę.

 

38efb68a37079932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nic o silniku 1,6 nie pisze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat
Ale tu nic o silniku 1,6 nie pisze!!!!

 

No właśnie o moim ALTU 2.0 130KM też nie i dlatego konsultowałem temat w ASO... :rotfl::dobani::zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a jesli robimy to sami lub w innym warsztacie najlepiej wymienic go do kazdych nastepnych 60-ciu tys...

A dlaczego po każdych 60 tyś, a nie 90?

 

 

 

 

A to dlatego ze o ile mi wiadomo pasek kupiony w zwyklym sklepie ma gwarancje tylko na 50 tys km i zeby przypadkiem sie nie zerwal nalezy to robic max. do 60 tys km. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

mi dwa dni temu zerwalo polowe zebow(na pasku-oczywiscie),a mial zrobione 59,000km

 

zywotnosc paska zalezy od warunkow eksploatacji i stylu jazdy

 

jak jezdzisz po miescie(ruszanie,stawanie-non stop)to skrocisz zywotnosc

 

ja jezdze po miescie i mam za swoje,tez patrzalem na tabliczke na nadwoziu(wymieniac co 60,000km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w tej sprawie zgadzam sie z toba STYL JAZDY im ostrzej sie jezdzi tym wieksze prawdopodobienstwo zerwania paska. :cisza::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu w benzynie co 120 tys? właśnie mnie koleś w ASO (plichta) nastraszył że muszę już bo mam prawie 90 tys (88 000 dokładnie). no i wiecie jak jest - jak mam wywalić ok 1500 tys to teoria ze 120 tys bardzo mi sie podoba ale... no właśnie - nie chciałbym pewnego pięknego dzionka zrobić kaszanki z silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymieniam co 60000. Po pierwsze - mam spokojną głowe, a po drugie - wolę częsciej zmieniać (niż np: co 90000) - bo potem nagły remont silnika mnie raczej nie bawi :zdegustowany:

A ta cena 1500, co podałes, to z robocizną, czy za same części :?: Dodam, ze taniej to można kupić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności