Skocz do zawartości
cubable

Dziwna praca silnika passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2020‎-‎11‎-‎21 o 19:31, Jericho napisał:

Na jalowym to moze tez byc suche DSG, jesli masz.

mam dsg ale na aso zdiagnozowali zawór N80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 17:32, kazekpiotr napisał:

Generalnie uważam że passat to strasznie dziadowskie auto tyle usterek i problemów a serwisowany co 15 tys km olej i wszytskie naprawy. 

A co tam sie tak psuje na potege w tym B8, ze tak cie wkurzyl?

 

Ja sie wlasnie przymierzam do jego zakupu i drapie sie po glowie czy warto mi doplacac do passka 20-25tyszl, czy brac duzo tanszego peugeota 308 T9 z normalnym automatem, lub grand cmaxa z powershiftem.

Auta z calkiem innej grupy, ale mi sie w miare podobaja i duzo tansze od passka, ktory podoba mi sie najbardziej, a jeszcze bardziej w benyznie i w automacie ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/22/2020 at 10:00 PM, kazekpiotr said:

Ja się słabo znam pompa wody czy oleju ? A te paski to mowa o rozrządzie i jego osprzęcie?

Pompa oleju i vacuum. Ona jest dwufunkcyjna. Olejowa część pracuje stabilniej, bo ma więcej płetw, także hałasuje raczej  strona vacuum, która ma jedną dużą płetwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym ea288 które miałem okazję słuchać, pompa oleju pracowała w taki sposób jak na filmiku z poprzedniej strony. Ale przyznam że pierwszy raz słyszę żeby ktoś wymienił pasek który tę pompę napędza. Gadałem z mechanikiem w VW w tamtym tygodniu i on twierdzi że nowe auta prosto z salonu potrafią tak pracować i oni paska od pompy oleju nie wymieniali w autach nawet z przebiegiem powyżej 300 tyś.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma rozrząd wspólnego z tym paskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to nawet nie pracował mój tdi w octavii który miał 400 tyś, a do tego nie brał oleju....dzisiejsza motoryzacja idzie na psy. Teraz 150 tyś i trzeba uciekać z autem jak kiedyś z polonezem czy dużym fiatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ASO stwierdziło że to jest normalna praca silnika. Wymienili rozrzad bo byl w kiepskim stanie, czujnik ciśnienia paliwa po lewej na listwie. Moim zdaniem winny jest regulator ciśnienia paliwa N276 po prawej stornie listwy wtryskowej ale nie chcą go wymienić. Pojadę za jakiś czas do speca od VW który już nie raz mi pomógł i może on coś wymyśli. Jakby co to Auto Danecki w Piekarach Śląskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jakiś czas temu kupiłem passata b8 2.0 TDI 150km CRLB i jest cały czas charakterystycznie grzechotanie (świrgotanie) czy to na zimnym czy na gorącym nie ma różnicy taki dzwięk występuje u mnie 

 

identycznie jak na filmikach na forum zza granicy https://www.briskoda.net/forums/topic/440078-strange-engine-sound/  

Każdy tam sugeruje że jest to właśnie ta pompa próżniowo olejowa w misce, aktualnie mam przejechane 203tyś km, może ktoś mi podpowie czy przejmować się tym tematem i drążyć czy odpuścić i spać spokojnie ? Ile wytrzymuje ten mały pasek napędzający pompę olejową ?

Pozdrawiam Maciej

 

Edytowane przez maciekB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi na placu stoi B8 jednego z handlowców (2.0 tdi 150km, manual) z przebiegiem 490tyś. Pasek od pompy ori, nigdy nie ruszany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ten sam problem z "świszczeniem" dobiegającym z okolic silnika. Tyle,że narazie na zimnym. Przebieg 84k. Po wizycie w ASO dostałem odpowiedź,że producent zaleca smarowanie pasków i rolek co jakiś tam czas i bedzie ok. Co najciekawsze w ASO byłem w czwartek  i jak ręką odją dźwięki spod maski. Zobaczymy na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wadliwa rolka napinacza rozrządu przez co pasek prowadzony jest delikatnie pod kątem i obciera jednym bokiem. W wersji budżetowej do wymiany rolka i pasek. Jak dla siebie, do jazdy, do wymiany kompletny rozrzad wraz z pompa wody, która posiada również wadę fabryczne i z czasem zaczyna cieknac. Ważne żeby kupić elementy w aso, bo są już poprawione, wolne od wad. Vw głośno nie mówi o problemie, bo jak zwykle nie chcą nagladniac problemu. U mnie problem wystąpił przy 100 000 2.0 tdi crlb w Sportsvanie 2016. Jeśli chcecie mieć pewność że to rozrzad to zdejmijcie pasek wielorowkowy z osprzetu. Jak dalej piszczy to uchylcie pokrywę rozrządu na pracującym silniku i prysnijcie delikatnie plakiem. Gwarantuje że jeśli to ta wada o ktorej pisze, dźwięki ustawa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie ze usuneli problem z pompa, zmienil sie chyba tylko pierscien z plastikowego na metalowy albo odwrotnie wiec problem i tak wystapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna praca silnika, jak stary diesel bez CR, opóźniony rozruch i dziwne dźwięki przy rozrządzie przy zimnym silniku. Po wymianie oleju z 5W30 na 0W30 silnik zaczął zupełnie inaczej pracować, rozruch prawidłowy, i silnik pracuje cicho bez grzechotania.

Zanim zaczniecie kosztowne wymiany, proponuję wpierw zmianę typu oleju. To niedrogi zabieg, pewnie nie u wszystkich się sprawdzi, ale mam sygnał, że to zadziałało nie tylko u mnie.

Nie wiem jak w innych dieslach B8 ale w BiTDI to się sprawdziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo z reguly wlanie gęściejszego oleju wycisza silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegos czasu mam dziwny (twardy) start silnika, potrafi czasami nie zawsze zatrząść calym autem.

Dzis sprawdzilem obd11 kilka parametrow na żywo w grupie(silnik).
Niepokoi mnie to co jest na 3 cylindrze.
Co to moze oznaczac?

Screenshot_20210425_122726_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_122937_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_122944_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_123053_com.voltasit.obdeleven.jpg

Edytowane przez diverse91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passata B8 2.0TDI 190KM z DSG6 2016r. 

Aktualnie na budziku 152tys km.
Problem z jakim się do was zwracam to dziwne odgłosy z prawej strony motora. Auto kupiłem 2 lata temu i odkąd pamietam zawsze coś tam rzęziło z prawej strony, nie zwracałem na to uwagi.

Autem zrobiłem 50kkm, w międzyczasie wymieniłem kompletny rozrząd , pasek napędów , czy olej w skrzyni , ale dźwięki są takie same.

Nie wiem, czy się tym przejmować czy olać, bo auto sprawuje się dobrze, ostatnio jakiś gość zwrócił mi na to uwagę i stad ów post na forum

https://photos.app.goo.gl/jBBexGTvc2kwhmsa6

Wideo w linku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2021 o 14:18, diverse91 napisał:

Witam,

Od jakiegos czasu mam dziwny (twardy) start silnika, potrafi czasami nie zawsze zatrząść calym autem.

Dzis sprawdzilem obd11 kilka parametrow na żywo w grupie(silnik).
Niepokoi mnie to co jest na 3 cylindrze.
Co to moze oznaczac?

Screenshot_20210425_122726_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_122937_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_122944_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_20210425_123053_com.voltasit.obdeleven.jpg

Sprawdzałem obd11 i też mam podobne wartości ,przebieg 100tyś,  a jakiś czas temu pierwszy raz szarpnął mi dość mocno przy odpalaniu, myślałem że coś ze sprzęgłem się stało. Potem odpalił normalnie. Co ciekawe był potem na ostatnim już przeglądzie ASO i nic nie zgłaszali. Muszę zawitać w jakimś porzadnym serwisie.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności