Skocz do zawartości
cubable

Dziwna praca silnika passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziwna praca silnika możecie pomoc mi to zdiagnozowac bo w salonie stwierdzają że te silniki tak mają już.

 

Edytowane przez cubable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z dzisiaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te świerszcze w tle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paolokos napisał:

Chodzi o te świerszcze w tle? 

 Tak o te świerszcze w tle. To się nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem auta to każde jedno tak miało ..1.6 tdi 2.0tdi moje tez tak ma Nie wiem co jest ..od mojego kolegi golf 7 tak samo . Był gdzie temat na forum z filmikiem jak łożysko na zimnym chuczy od rorządu ...może to początek objawów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cubable napisał:

 Tak o te świerszcze w tle. To się nasila.

Jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg 42 000 km

8 godzin temu, krojcu napisał:

Jak szukałem auta to każde jedno tak miało ..1.6 tdi 2.0tdi moje tez tak ma Nie wiem co jest ..od mojego kolegi golf 7 tak samo . Był gdzie temat na forum z filmikiem jak łożysko na zimnym chuczy od rorządu ...może to początek objawów .

Wiesz co ale samochód który ma raptem 1,5 roku a słychac to coraz głośniej od 6 m-c, serwis wymienił pasek i jakieś sróby. rozrządu nie wymieniali bo za mały przebieg. Ten świerszczenie pojawiało się na zimnym silniku tylko a teraz już jest na zimnym i na ciepłym.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krojcu napisał:

Mam podobnie . A mam już 12000 Tys. Sam nie wiem .jak mówiłem dużo aut widziałem z tym problemem

https://forum.vw-passat.pl/topic/57204-piszczy-łożysko-przy-silniku-które-to-może-być/

No u mnie takich pisków nie ma, ale to wygląda jakby coś cały czasz piskało. Wkurzające jest to strasznie i dziwne że przy samochodzie za taką kasę takie coś jest w serwisie jest bagatelizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie ..jan się użerałem bo coś pod tapicerka wpadał w wibracje jak jechałem ..maskara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Panowie nagram dźwięk silnika audi a3  2.0 tdi Crbc , ale wydaje się mi ze taki sam jest jak na filmiku. Auto mam od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dźwięk podobny do tego co ja miałem. Uszkodzone łożysko na sprzęgle w sprężarce klimatyzacji. (Część oddzielnie nie wymienialna, tylko komplet z całą sprężarką).

Wymienili mi całą sprężarkę kompletną i jak ręką odjął.

Sugeruję sprawdzić to tak:

  1. Ustawić klimatyzację temperaturę na najniższą najlepiej od razu na "LO"
  2. Mieć włączoną klimatyzację, czyli AC ON, powinna się palić lampka przy przycisku AC
  3. Potem posłuchać dźwięk
  4. Następnie nie zmieniać ustawienia temperatury z LO, a jedynie wyłączyć klimatyzację naciskając AC, tak aby lampka zgasła
  5. Porównać dźwięk ponownie.

Czy widać znaczną różnicę ?

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezła robota jest do zrobienia...

Miałem tą rolkę wymienianą w Audi A4 B9 2.0TDI 190KM a teraz zaczęła popiskiwać w Pasku B8 mojej mamy (przebieg 54Tkm). Auto już po gwarancji.

Czy myślicie, że wymienią rolkę napinacza za free skoro to podobno wada fabryczna? Czy jest na to akcja naprawcza VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń , że słyszałeś ze jest to wada fabryczna i czy jest jaka akcja naprawcze.  Jeśli tak , to czy zrobią to w aucie pogwarancyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tobiasz - tak też się stanie:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaką dostałeś odpowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale to dopiero za m-c jak auto pojedzie na przegląd po 60Tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód znowu był w serwisie. Dostałem info że serwis VW powiedział że to wina rozrządu, ale jako że mam samochód na gwarancji to oczywiście ten dział techniczny VW kombinuje jak to ominąć aby tego nie wymieniać w całości. Kurde jak nie to wkurza jak można ich przycisnąć aby takie decyzje podejmowali szybko i na korzyść kupującego auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ASO:

ten dziwny dźwięk to pompka olejowa w misce olejowej - VW twierdzi że to normalna prac silnika i nie ruszać tego. CO wy na to?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności