Skocz do zawartości
LeszekCzarny

POI - skąd pobieracie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, skąd czerpiecie POI do nawigacji?

Rozumiem, że popularny (ale płatny) jest serwis poipoint.pl.

Natomiast ja skorzystałem z darmowego serwisu poiplaza.com, ściągnąłem POI do Garmin'a (można sortować krajami lub kategoriami), dorobiłem sobie ikonki (oryginalne są strasznie malutkie, ściągnąłem po prostu logotypy z google, dopasowałem do formatu VW, wgrałem przez Car-Net) i działa :)

Mam Disco Media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji mapy usuwa ci w całości to co dodałeś czy zostawia bez zmian? Tak samo czy za każdym razem aktualizujesz ikony czy tylko punkty POI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bogatych doświadczeń nie mam - przejechałem 400 km w tydzień :)

Innymi słowy mówiąc,  najpierw sobie zaktualizowałem mapy, a dopiero potem wgrywałem POI - tak więc nie mam pojęcia, czy po aktualizacji wycina POI i trzeba je potem aktualizować... (aczkolwiek logika wskazuje, że nie powinno się z nimi nic dziać, bo są załadowane do CAR-NET przez komputer - na portalu cały czas tam leżą, dzisiaj nawet sobie coś tam aktualizowałem w ikonkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było to rzeczywiście super. :) Widzę że mapa i baza POI jest taka sama jak w moim obecnym samochodzie, czyli dość słaba. I takie rozwiązanie jest jak znalazł. Słabo patrzeć w google maps i przeklepywać adres do nawigacji samochodowej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córka zmotywowała mnie, żeby w aucie była aktualna lista Starbucks :)

Długo szukałem i nie znalazłem nic aktualnego, a więc w konsekwencji zrobiłem listę sam :)
Nawet trochę poprawiłem niektóre lokalizacje względem tego, co podaje Google Maps...
Dokleiłem do pliku też lokalizacje w Niemczech i Szwajcarii.

Dodatkowo, poza plikiem .csv, dodaję też logo (jest w .png, 200x200 px).

STARBUCKS.png

Starbucks_PL_GER_CH.csv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze wie jak sie dodaje kamerki ?? gdzie sa i robia zdjecia ?? , gdzie mozna sciagnac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności