Skocz do zawartości
RysiekOchucki

Ładowanie indukcyjne z arteona.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zauważyłem w arteonie taką szufladkę  - da się ją do naszych aut dołożyć ?

 

IMG_6494.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat żeby założyć to z linka to najpierw trzeba mieć to co na pierwszym zdjęciu czyli "instalację telefoniczną komfort". No i to na zdjęciu to nie jest ładowanie indukcyjne tylko wzmacnianie zasięgu GSM

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma tematu - bo wzmacnianie sygnału - jest razem z anteną i jest przy tym sporo  roboty - dokupiłem to  z akcesoriów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tobol napisał:

Akurat żeby założyć to z linka to najpierw trzeba mieć to co na pierwszym zdjęciu czyli "instalację telefoniczną komfort".

A po co ci  "instalacja telefoniczna komfort", żeby założyć tą ładowarkę indukcyjną z linku ? Przecież to się wpina bezinwazyjnie w instalację elektryczną i wydaje mi się, że jest wręcz przeciwnie bo jak już masz tą instalację ze zdjęcia to tej ładowarki za bardzo nie będziesz miał gdzie zainstalować.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że to jest tylko ta dolna półka i ten zestaw nie zawiera boków ani górnej części wkładu. Na ich oficjalnym kanale dystrybucji czyli na Amazonie jest też dopisek: "Attention! Only for models without smoker package". Można zobaczyć w aucie albo na filmie np. tu, że mając tam aktualnie gniazdo 12V/zapalniczki to po wyjęciu go nie będzie  nagle nic po bokach. No chyba, że tam jest podwójna wartswa ale w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kolei, jeżeli masz "instalację telefoniczną" to tym bardziej nie zainstalujesz tej ładowarki bo uniemożliwi to gniazdo USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bo w tej z instalacją telefoniczną da się chyba  wyciągnąć dół + gniazdo USB. Tak to przynajmniej wyglądało na zdjęciach tych części na Allegro. Nie jestem 100% pewien bo moim zdaniem koszt tego + koszt innego wkładu + pracochłonność nie są tego warte szczególnie, że CarPlay i tak potrzebuje kabla. Jeśli ktoś będzie się podejmował montażu tego albo rozbierał kiedyś popielniczkę/tackę na telefon to chętnie posłucham i obejrzę zdjęcia :-)

@RysiekOchucki instalacja telefoniczna komfort przy konfiguracji i ta z akcesoriów to dwie różne rzeczy. Może i działają podobnie ale składają się z zupełnie innych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby działał wzmacniacz sygnału z akcesoriów - musi być i kieszonka na telefon i antena .... .

IMG_6504.JPG

IMG_6505.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że największą wadą zestawu telefonicznego komfort w Passacie i Arteonie (poza brakiem ładowania indukcyunego, który jest w identycznych zestawach w innych samochodach VW) jest jej rozmiar. Żaden nowoczesny smartfon się tam nie zmieści.

Co ciekawe w instrukcji do zestawu komfort jest cała sekcja dotycząca obecności w nim ładowania indukcyjnego. Jest też drobny druczek, że w niektórych modelach nie ma ładowania indukcyjnego - jest tylko wzmocnienie sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat będę to miał w Arteonie i już mam plan rozebrania i "przeniesienia" tego gniazda USB w "inne" miejsce.

Z zaślepieniem dziury po nim jakimś plastikowym paskiem na całej szerokości tylnej ścianki tej wnęki.

Nic tam nie wejdzie. VW zrobił sobie żart z klientów - dając coś czego nie da się używać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tam sama dziura jest niewielka. Nawet ta wstawka Qi, która wykorzystuje miejsce maksymalnie mieści wg producenta telefony o wymiarach max 65x160mm. Dla porównania iPhone X ma wymiary 71x144mm, a Samsung S8 68x149mm, więc teoretycznie żaden z nich się nie zmieści na szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam Moto X Force i ma 78... :)

Dla kogo oni to zrobili? Mam wykopać Nokię 3210 i dorobić jej ładowanie Qi.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone SE mieści się idealnie nawet na półce z gniazdem USB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinni od razu x samochodem go sprzedawać albo podawać jakąś listę kompatybilności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manual:

Manual PDF

 

 

i chyba iPhone X się mieści :)

 

241320-52-1_iPhoneX_qi.jpg

Edytowane przez Lihu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne, na zdjęciu w pierwszym poście jest standardowy schowek w Arteonie a nie  wzmacniacz zasięgu GPS  "Instalacji telefonicznej komfort" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam standard z gniazdem zapalniczki - domówię schowek z USB za 50 pln + ładowarkę inbay za 300 pln.
Akceptowalne koszty jak na uwolnienie się od kabla:)

Z Apple CarPlay i tak nie korzystam.
 

Edytowane przez Lihu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tom-998 napisał:

Żeby wszystko było jasne, na zdjęciu w pierwszym poście jest standardowy schowek w Arteonie a nie  wzmacniacz zasięgu GPS  "Instalacji telefonicznej komfort" .

Jestem pewien, że na zdjęciu jest schowek z wzmacniaczem, ale nie GPS tylko LTE (chodzi o zasięg sieci komórkowej a nie satelitarnej). Może ten wzmacniacz jest w Arteonie w standardzie? Nie wiem wtedy co wnosiłaby "instalacja telefoniczna komfort).

 

12 godzin temu, Lihu napisał:

manual:

Manual PDF

i chyba iPhone X się mieści :)

1

Pisząc, że jakiś telefon się nie mieści mieliśmy na myśli oryginalną półeczkę z zestawu telefonicznego komfort, ze wzmacniaczem LTE, bez ładowania indukcyjnego. Do inbaya się jak najbardziej mieści. Myślę, że ten inbay to świetna sprawa dla samochodów ze standardową półeczką.

W tym manualu fajnie widać, że przerabiany jest akurat Passat z instalacją komfort. Instalując ten inbay tracimy niestety nie tylko to dodatkowe USB (co jest wyraźnie w manualu napisane), ale też wzmacniacz LTE. Faktem jest, że jak ktoś ma duży telefon to i tak te dwie rzeczy są bezużyteczne. Ten zestaw komfort (w Passacie) to pomyłka. 1700 zł w błoto :(

Ciekawostka: Moduł wzmacniacza LTE ma napis "Made in Poland" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli InBay. Do oryginalnej nawet iPhone 6 się nie mieści chyba, że na wcisk (na długość). Wychodzi na to, że albo iPhone X uratowały zaokrąglone boki albo podają nieprawdziwe informacje co do wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności