Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie rozczarowany jak odkryje, że wewnętrzna strona kieszeni w drzwiach nie ma tapicerki (jest tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka), lampki w tylnych drzwiach to atrapa (!!!), a od prędkości 80km\h wieje i gwizda z okolic słupka B. Większość elementów środka (osłony słupków, podsufitka, lampki) są wykonane w Tajwanie i Indonezji. Niech broń Boże sam nie zmienia opon, bo odkryje że felgi są z Koreanu. Tylne drzwi wolno mu otwierać wyłącznie z zamkniętymi oczami - inaczej pewnie jest inteligentny i szybko zauważy błąd konstrukcyjny na styku uszczelki drzwi i karoserii w okolicy trójkątnej szyby (brak przetłoczenia), który na przestrzeni lat skutkuje przetarciem lakieru aż do podkładu lub nawet blachy.

Generalnie da się przyzwyczaić i polubić ten samochód ale trzeba mieć pewną dozę zobojętnienia. ;-))

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rivam napisał:

Czekam na swojego zamówionego B8 i aż mi się czasem odechciewa jak to wszystko czytam. Fura za 150k, a tu głośno, tam tłucze, to stuka, tam gwiżdże...

Czy to będzie krok w przód czy wstecz to zależy czym teraz się poruszasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma samochodu idealnego, każdy ma swoje wady i zalety - mondeo mk5 mułowate silniki, stacja sync3 rodem z atarii i jakoś wykonania nie najlepsza, mazda 6 wyciszenie i brak różnych nowinek technologicznych, , skoda supber jakoś plastików w środku i ogólnie spasowanie (gorzej niż w pasku ) , avensin zatrzymala sie na latach 90 i tak mogę wymieniać 

Moim zdaniem passat jest dobrze wyciszony, jak się poprawi ten szum co kolega wspomniał - 5 min roboty, to ma się święty spokój i jest cisza. Auto naprawdę niezłe. 

Pamiętajcie , że zawsze po jakimś czasie zaczynacie słyszeć wszystko w aucie - zawieszenie, jakąś inną pracę silnika etc. Przesiadacie się do innego , nie znacie jego charakterystyki i myślicie .. passat to szrot .. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym przecieraniu akieru aż do podkładu lub nawet blachy przy tylnych drzwiach - masakra, może to jakoś poprawili? Tak samo czytałem o tych hałasach z okolicy słupka B. Ale o tym, że lampki w tylnych drzwiach to atrapa - już nie.
Mam nadzieję, że ogólnie będę zadowolony. Byłem zdecydowany kupić Mazdę 6. Mam taką w domu, jeździ nią Narzeczona i uważam, że to dobry i wygodny samochód, podoba mi się. Ale ostatecznie zrezygnowałem, bo często nią jeżdżę, znam z codziennej obsługi, użytkowania i jakbym ją kupił to w ogóle bym się nie cieszył z zakupu, nie byłoby czuć żadnej nowości, wszystko już znane. Wybór padł na B8.

A przesiadam się z Megane III 2012r. 1.6 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampki świecą :-) drzwi niczego nie obcierają

 

E1608545-0551-491B-B7ED-AE6C0175D5A6.jpeg

4D8D6065-2275-401E-B2DD-AACAA8F2A646.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, nawet alufelgi 19 Verony mam z Niemiec a 17 na zimę są z Polski, ani nawet przednia szyba mi się sama nie rysuje, czy chromy nie rdzewieja. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierającego lakieru nie poprawili bo na obecnym etapie już się nie da tego zrobić. Musieliby wprowadzić kolejne przetłoczenie w blachach. Normalnie tam powinien być garb do którego uszczelka byłaby dociskana. W tym przypadku uszczelka wciska się między dwie powierzchnie  => nie ma siły, musi dojść do uszkodzenia lakieru. Dlatego piszę o błędzie konstrukcyjnym. Ktoś pisał, że udało mu się wywalczy z ASO naprawę tego, tj polerkę lakieru + wklejenie przeźroczystych folii. Ja będę o to walczył przy najbliższym przeglądzie.
Najwyżej sam sobie dasz taką folię ochronną jak zauważysz, że coś się dzieje (poniżej zdjęcie gdzie to wkleić)
 

Z tą Mazdą 6 to miałeś rację, po co Ci drugi identyczny samochód. Też bym tak zrobił. :hurra

 

U mnie zamiast lampek jest tyko szkiełko odblaskowe. Wersja wyposażenia max. Musieli to zmienić z czasem lub lampki są tylko w jakimś pakiecie.

IMG_20180502_114628.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma jakieś znaczenie, to moje auto jest z lipca 2016, MY2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samochód z kwietnia 2016.
Nie mam ambient light. Masz? Może tu jest różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Ciekawe, czy to robi różnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wierzyłem czy się przypadkiem nie pomyliłem i poszedłem ponownie sprawdzić te lampki.
Atrapa.  W werji Highline. I to jeszcze tak zrobiona, że pod paznokciem wyskoczyła. :D

 

IMG_20180502_161421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji full lampki świecą. Mam pierwszego Passata z 09.2014 ze wszystkim co wtedy było dostepne, także rok nie ma tu znaczenia. 

IMG_20180502_205126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tylu tez mam normalne lampki, nie slepaki. 

Mam wersje ambiente podstawowe. Mialem to w obu paskach i w obu wersjach sie swiecily. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc ambiente zeby byly lampki z tylu w drzwiach. W arteonie nie ma wogole np, tylko przod, dziadostwo...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie arteona okroili. Ciekawe czy b8 fl okroja czy nie. Teoretycznie b8 fl nie moze miec lepiej niz arteon, z drugiej strony w vagu wszystko mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie okroją. niedawno byłem w salonie vw. niestety ale brak chromów rzy włącznikach szyb + brak światełek powodują że człowiek musi się spocić żeby zobaczyć co jeszcze zostało okrojone. była tam alcantara - w porównaniu do mojej skóry nappa przepaść. taka niemiła, cieżka w dotyku, wydająca się tandetna - przykre. co generacja - cięcia. niby lepiej, szybciej, bezpieczniej ale księgowi pracują. 

odnośnie przecierania lakieru - nie wierzę że u niektórych ten efekt nie występuje -  to samo miałem w mondeo mkiv. ale tu jestem mega zdziwiony bo po 1,5 roku użytkowania mocno przetarty lakier już jest. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma nawet ryski, jak wyjadę z garażu to zrobię zdjęcia, bo teraz nim nie jeżdżę, a w ciemności źle wychodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 112 tys i nie ma rysek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2018 o 20:45, SeBa_ napisał:

Aż nie wierzyłem czy się przypadkiem nie pomyliłem i poszedłem ponownie sprawdzić te lampki.
Atrapa.  W werji Highline. I to jeszcze tak zrobiona, że pod paznokciem wyskoczyła. :D

 

IMG_20180502_161421.jpg

Ja mam highline MY2018 i mam lampki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dirve napisał:

U mnie przebieg 112 tys i nie ma rysek

to może tylko na czarnym widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności