Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę już wyciszałem. Cały bagażnik, i wszystkie drzwi łącznie z klapą bagaznika. Ale kół  nie wyciszy taka akcja. Jeśli piszesz ze nawet te Michelin słychać to zamiast dokładać do opon chyba lepiej wyciszyć wnęki. Ale to na przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przy dzwich jaka grubosc pianki mozna zastosowac ?? Black ton stp 8mm sie zmiesci ?? Czy robic na 4mm?? I moze wkleic pianke na to??

Edytowane przez Idealsound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie 8mm, choć nie wiem czy po całości. Nie jestem pewien co z przestrzenią za schowkiem. To co widzisz jest zrobione przy użyciu wersji 8mm. Musiałem podciąć takie okrągłe wypustki aby mata dobrze przylegała do boczka. Ponoć do tej części tworzącej kieszeń w drzwiach nic nie chce się przykleić (albo to się szybko odklei). Zrób z maty 4mm, tam jest dużo zakamarków, będzie łatwiej dotrzeć w każde miejsce. A może warto przykleić matę do blachy?IMG_20190810_225923.thumb.jpg.9d950303d7dc90b8b59cc026a7f57c41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam ile mat zużyłem. Robiłem to ponad rok temu.

Ja nigdy nie miałem problemu z rezonansami w Passacie, nawet przy głośnej muzyce i walka z nimi nie była moim celem. Matę dałem aby zmniejszyć szumy z otoczenia i zdało to egzamin.

Jeżeli faktycznie chcesz się pozbyć drżenia boczków to powinieneś, moim zdaniem, iść w kierunku czegoś co wypełni przestrzeń między drzwiami a boczkiem czyli np: https://www.bitmat.pl/pl/p/STP-BIPLAST-20mm-75x100cm-PIANKA-WYGLUSZAJACA-SAMOPRZYELPNA-/410 lub podobne.

Tak by to zrobiła firma robiąca audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakas opcja. Na boczek dam blach ton 4mm. A na drzwi pianke. Zostali mi z nadkoli. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noise block od polskiego producenta, dużo taniej tylko trzeba zastosowac klej tapicerski.

http://sklep.jag.pl/r-200/r-200-plyta-2000x1200x10mm-6szt.html

 

Pisząc na adres mailowy [email protected] przygotują dowolną ilość oraz grubość.

 

Zamówiłem maty grubości 4 i 8 mm za 14m2 240 zl brutto

 

PS nie reklamuje nikogo znalazlem ich w internecie, więc puszczam info dalej jak zaoszczędzić bardzo duzo pieniędzy na tym produkcie.

Zrzut ekranu 2020-09-01 o 12.27.31.png

Edytowane przez Sliwkaa
dodałem załącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej
przymierzam się do wygłuszenia auta i mam pytanie zanim się tego podejmę: jakie numerki mają klipy trzymające boczki drzwi (może jest parę różnych?) i które wg was dobrze by było mieć w zapasie na wszelki wypadek? :)

 

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, zworo napisał:

Hej
przymierzam się do wygłuszenia auta i mam pytanie zanim się tego podejmę: jakie numerki mają klipy trzymające boczki drzwi (może jest parę różnych?) i które wg was dobrze by było mieć w zapasie na wszelki wypadek? :)

 

Pzdr!

 

Hej, ja miałem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/10-x-spinka-tapicerki-drzwi-vw-audi-skoda-c40571-9979831956?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Części+karoserii&gclid=Cj0KCQjw0oCDBhCPARIsAII3C_FsJ2u1pCUm0iFQAdKJh2BTd-ZzRqt_d_2Zr6rpCywjorcvSeRls54aAlkAEALw_wcB

Faktycznie, przy przednich drzwiach ze 2szt zepsułem, fajnie mieć kilka na zapas zanim ogarnie się jak to wszystko demontować a potem zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

miałem chwilę więc wykonałem wygłuszenie drzwi. 
Materiały jakie użyłem to

4x mata alubutylowa DARK PREMIUM D2 / 2.3 mm (50 cm x 70 cm)
4x Soft Wave Expert 15mm (70 cm x 100 cm)

Maty alubutylowe poszły na zewnętrzną część drzwi:

IMG20210429133317.thumb.jpg.652746d069631f517cb7cb8228e06185.jpg

IMG20210429164330.thumb.jpg.827563464bd995cfc211280bf7162065.jpg

Wyszło jeden arkusz 50x70cm na drzwi. Przednie drzwi są dużo większe ale jest tam tyle wzmocnień, że maty wchodzi mniej niż cały arkusz (zwłaszcza gdy nie odnitujemy głośniki to wtedy zostanie nam maty - przez główny otwór w drzwiach nie da się dotrzeć do przestrzeni za głośnikami).
Przy wyklejaniu posługiwałem się kawałkami maty wielkości około kartki A4. Ku mojemu zaskoczeniu, większe nie dawały się przecisnąć przez otwór w drzwiach. Oczywiście matę łączymy na zakładkę w ten sposób aby spływająca woda nie spływała z jednego kawałka pod drugi.

Wygłuszenie boczków:

moim zdaniem najlepiej jest wyciąc szablon jak poniżej:

IMG20210430151618.thumb.jpg.e8af43a0b5aaf9963bbb9672c2308f1b.jpg

Później odrysowujemy szablon na piance i wycinamy:

IMG20210430153827.thumb.jpg.bb8ad73af8b44a2dbe79f0968282c6d7.jpg

Tak wyglądają skończone boczki tył i przód.

IMG20210501123934.thumb.jpg.ce2f74562d60ee39295ef1dbf938c45b.jpg

Przyznam szczerze, że... nie przyklejałem tej gąbki do boczka. Obawiałem się ewentaulnej konieczności zrywania tego w przypadku gdyby coś nie pasowało lub gdyby była konieczność naprawy boczka. Wszystkie otwory miałem tak dobrze spasowane, że ta gąbka dobrze siedzi na swoim miejscu. W sumie nawet nie było problemem z montażem tego.

Dlaczego maty Comfortmat? bo mata Dark D2 to chyba najlżejsza mata dospna na rynku. Tylko około 0.8kg. Mata StP GOLD 2,5mm która jest chyba najczęściej stosowana w PL to waga aż 1.5kg na arkusz. Różnica jest ogromna. Mata StP Aero jest nieco lżejsza od Gold za to jest droga. 

Co do pianki Soft Wawe to ma ona 15mm gróbości ale ściska się bez problemu. Pianka ma właściwości wygłuszające.

Wrażenia po wygłuszeniu. To działa :) w samochodzi zrobiło się zdecydowanie ciszej podczas jazdy. Mniej słychać szum opon, samochody przejeżdzające obok, koleiny. Nie, nie jest to poziom S-klasy ale na prawdę warto. Co ciekawe u mnie modyfikacja w ogóle nie zmieniła to jak gra zestaw audio, gdzie większość osób pisze o poprawie.

Czas wykonania - mi zeszło więcej niż jedną dniówkę. Trzeba mieć narzędzia, trzeba mieć miejsce, pogoda musi sprzyjać itp ?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian twój Passat waży już chyba więcej niż Phaeton . ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota , ja bym jeszcze nakleił maty na blachy wewnętrzne :) jest jeszcze mata STP GB 1,5 mm która tez jest lekka i warta zainteresowania. Dziwi mnie ze nie słychać poprawy , wykonałem takie modyfikacje w dwóch poprzednich autach i była masakra jak to grało :)

Edytowane przez Mike-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2021 o 21:44, SeBa_ napisał:

Cześć, 

miałem chwilę więc wykonałem wygłuszenie drzwi. 
Materiały jakie użyłem to

4x mata alubutylowa DARK PREMIUM D2 / 2.3 mm (50 cm x 70 cm)
4x Soft Wave Expert 15mm (70 cm x 100 cm)

Rozumię że maty stp ton, które miałeś wcześniej - usunąłeś.

Jak bez większych szkód zdemontować plastik klapy bagażnika? Są tam takie metalowe spinki z którymi mam problem. Demontaż boczków drzwi mam już opanowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie usunąłem stp ton. Nie było tego tam dużo, więc dodatkowa pianka zmieściła się.

Te boczki które są na powyższych zdjęciach, to na nich jest black ton. Jak widać nic przesadnie nie odstaje.

Z demontażem plastików klapy musi pomóc ktoś inny, bo ja mam sedana albo spojrzyj sobie do działu opisującego dołożenie kamery. Tam na pewno jest to opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam sedan. Wcześniej miałem kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sedana trzeba odkręcić dwa wkręty które są pod trójkątem ostrzegawczym, późnej trzeba z wyczuciem wyszarpać spinki o których piszesz. Znajdź sobie zdjęcie tapicerki żeby zobaczyć gdzie spinki są ulokowane i ile ich jest. Łapiesz tapicerkę w okolicach spinki i rwiesz stanowczo ale z wyczuciem. Musi puścić. Jeśli plastykowa podstawa spinki oderwie się od tapicerki to trzeba przekleić to Superglue.

Montaż jest bardziej skomplikowany - trzeba pamiętać aby zahaczyć plastik od uchwytu o metalową klapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie - Czy pod pianką na klapie bagażnika podklejałeś jakieś maty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapa wygląda tak ;)

Do tego jeszcze dojdzie pianka na klapę i mata+pianka na tapicerkę

klapa b8 - 01.jpg

klapa b8 - 02.jpg

klapa b8 - 03.jpg

klapa b8 - 04.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie - po wyciszeniu nadkoli odgłosy zawieszenia, szczególne tylnego nadal są słyszalne - jest lepiej ale efekt nie jest jeszcze zadawalający. Czy wyciszenie bagażnika coś jeszcze zmieni jeśli chodzi o te odgłosy czy tak naprawdę już szkoda kasy?? Pasek w sedanie.

Edytowane przez Grzeswroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeBa_ masz może zdjęcia bagażnika przed klejeniem mat? Wykleiłem cały bagażnik i teraz nie wiem gdzie są otwory pod mocowanie wiązki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności