Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to kwesti montażu. Wystarczy 0,5mm przesunięcia drzwi w jedną lub drugą stronę i już będzie tarło lub nie. 
Tak czy inaczej fabryka nie popisała się jeśli taka usterka występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 109 tys przebiegu i w ogóle nie mam rys, a auto nigdy w garażu nie stało. Drogi szampon, porządny wosk i porządna rękawica wełniana do mycia auta i rysy nie powstaną :-)

na potwierdzenie tego co mówię jutro fotki lakieru wstawię

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych rys. 

IMG_20180505_142341.jpg

IMG_20180505_142328.jpg

IMG_20180505_142305.jpg

IMG_20180505_142300.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, Zero uszkodzeń. Ciekawę czy to kwestia montażu (np drzwi minimalnie przesunięte do przodu), uszczelek (np partia bardziej miękkich), czy też np tego że lakier metaliczny jest twardszy...

Gratki dla Ciebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, paolokos napisał:

Nie ma żadnych rys. 

IMG_20180505_142341.jpg

IMG_20180505_142328.jpg

IMG_20180505_142305.jpg

IMG_20180505_142300.jpg

Witam

Uszkodzenia o których mówiliśmy znajdują się wyżej na drzwiach, nie tu gdzie zrobiłeś zdjęcia. Dołączam zdjęcie z miejscem uszkodzenia.

3A043B79-FC22-463E-8E27-0C69F0B9E52A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe wnęki mam takie same, ale zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolokos wierze na słowo, nie musisz robić zdjęć. 

Byłem tym tematem zainteresowany bo to u mnie w samochodzie robiono polerke plus folie w ramach ASO.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem akcje, przyklejali mi folię tylko pod klamkami, jeśli chodzi o nadwozie. Na początku miałem też regulowane prawe tylne drzwi, bo się ciężko otwierały, taki efekt jakby były lekko przyklejone. Ale teraz bez zastrzeżeń, no i raz pokusilem się na posmarowanie uszczelek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli „akcje foliowe” znamy od podszewki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie ze to podlega pod gwarancje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to usuwałem w ramach gwarancji, polerowanie wnęk tylnyvh drzwi oraz folia ochronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2018 o 22:36, SeBa_ napisał:

Na pewno będzie rozczarowany jak odkryje, że wewnętrzna strona kieszeni w drzwiach nie ma tapicerki (jest tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka), lampki w tylnych drzwiach to atrapa (!!!), a od prędkości 80km\h wieje i gwizda z okolic słupka B. Większość elementów środka (osłony słupków, podsufitka, lampki) są wykonane w Tajwanie i Indonezji. Niech broń Boże sam nie zmienia opon, bo odkryje że felgi są z Koreanu. Tylne drzwi wolno mu otwierać wyłącznie z zamkniętymi oczami - inaczej pewnie jest inteligentny i szybko zauważy błąd konstrukcyjny na styku uszczelki drzwi i karoserii w okolicy trójkątnej szyby (brak przetłoczenia), który na przestrzeni lat skutkuje przetarciem lakieru aż do podkładu lub nawet blachy.

Generalnie da się przyzwyczaić i polubić ten samochód ale trzeba mieć pewną dozę zobojętnienia. ;-))

wczoraj z ciekawości sprawdzałem czy mam lampki z tyłu w drzwiach, i pomimo że mam wersję comfortline to mam takie w wyposażeniu. Dodam że mam auto z 2015r.

tak jak wcześniej mówiłem, wstawię zdjęcia co do stanu mojego lakieru, bo jutro ogarnę samochód :-)

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem i te badziewne atrapy oświetlenia można dostać nawet w najnowszym A4.
Nazywają to: "pasywne światła ostrzegawcze w drzwiach" xD

@goalabek daj znać czy masz pakiet ambient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2018 o 21:35, brono napisał:

Ja mam highline MY2018 i mam lampki :)

Witam

w wersji CL lampki swieca tylko w drzwiach przednich, tylne swiatełka atrapa.

FCBCE94D-8613-4687-9704-25F0F8C2EFA0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2018 o 14:09, Robertsas napisał:

Witam

w wersji CL lampki swieca tylko w drzwiach przednich, tylne swiatełka atrapa.

 

ja mam comfortline z pakietem ambient, wstawiam fotkę lampki i całego samochodu żeby widać było że to comfortline

 

20180513_200204.thumb.jpg.45ae1aafe28f3faf62118b2dd6b6d7d7.jpg

20180513_200147.jpg

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wyciszenia (czy tam jego braku... ;-) )

Poniżej zdjęcia Passata B8 z którego całkowicie wyciągnęto tapicerkę:

soundproofing_passat_b8_6.jpg

 

Przyjrzałem się fabrycznemu wytłumieniu Passata:
- widziałem na żywo rozebrane drzwi - maty bitumiczne są na każdej większej powierzchni która może drgać (skąpo ale jest). Wszystkie otwory technolobiczne są zaklejone, przejścia linek i kabli przez blachę mają uszczelki, gdzie się da - każda połać blachy ma tłoczenie aby ją wzmocnić. Linki mają dodatkowe miękkie otuliny. Całkiem fajnie i przemyślanie jest to zrobione. 
- nadkola od zewnątrz - są pokryte spejcalnym materiałem rozpraszającym dźwięk (taki jaki jest stosowany w uznawanym za najcichszy - Lexusie). Podobnie jak spód samochodu.
- jedyną blachą ewidentnie mogącą rezonować to tylny słupek w sedanie (podejdź i zapukaj w niego). Również po części maska ale to nie ma raczej wpływu. 

Generalnie w mojej ocenie samochód jest dobrze zaprojektowany w celu eliminacji hałasu i wibracji. Więc pytanie, gdzie leży problem, że jednak jest w nim głośno gdy jedziemy po chropowatej nawierzchni oraz dlaczego jest taka słaba izolacja od otoczenia...

Zwrócie uwagę na sufit. Tam są tylko kilka cienkich lini materiału usztywniającego, kóry ma za zadanie powstrzymywać blachę od wpadania w rezonans. Dalej już nic nie ma, tyko cienka podsufitka (można to sprawdzić demontując lampkę i zaglądając do środka). Osobiście uważam, że to jest główne źródło rezonansu w Passatach B8 (i miejsce przenikania odgłosów z zewnątrz).

soundproofing_passat_b8_3.jpg

Ciekawe jest również to, że sufit nie ma konstrukcji wzmacniających. To chyba pierwszy samochód który widzę tak zaprojektowany.

Dla zainteresowanych link do rosyjskiej strony gdzie znalazłem powyższe zdjęcia wraz z opisem. Polecam. 
https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.auto-loker.ru%2Fnoisebuster%2Fpassatb8%2F

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dach nie ma pałąka na środku bo tam idzie panorama w wielu modelach . Ostatnio jechałem na czechy i był tam taki specyficzny asfalt na 100km, że szum od kół był nie do zniesienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jakbyś kolego w Irlandii, albo w UK pojeździł po drogach to byś zobaczył co to dopiero szum asfaltu :-) ja co średnio 25 tys. km. zmieniam opony, bo zdzieram cały bieżnik. Nawet roku na komplecie nie zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie była o tym mowa na tym forum: b8 wyjeżdża z fabryki praktycznie z gołymi blachami. Załączam garść zdjęć przed i po wygłuszaniu u profesjonalisty. 

dsc06792.jpg

dsc06794.jpg

dsc06795.jpg

dsc06796.jpg

dsc06797.jpg

dsc06805.jpg

dsc06814.jpg

dsc06816.jpg

dsc06818.jpg

dsc06823.jpg

dsc06827.jpg

dsc06828.jpg

dsc06830.jpg

dsc06833.jpg

dsc06859.jpg

dsc06834.jpg

dsc06846.jpg

dsc06853.jpg

dsc06947.jpg

dsc06952.jpg

Edytowane przez Macmaciek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności