Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MIałem 2.0 TDI 150 mam 2.0 Bitdi i uważam, że auto jest wyciszone jedno z lepiej w swojej klasie i niektóry segment E jest głośniejszy ot np kia Stinger. czy  BMW 5 wcale nie jest dużo lepiej wyciszone. 

Jak czytam o Hyundai i30 to śmiać mi się chce. :D Dobry żart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa 2 decybele ciszej , czyli subiektywnie powinno byc 1,5raza ciszej odczuwalne. To jest duzo. Pozatym to jest tylko poziom ogolnego halasu a tu ma zanaczenie jeszcze podzisl w czestotliwosciach bo jedne nie przeszkadzaja a inne bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co do głośności w aucie to trzeba brać jeszcze takie zmienne:
- Rodzaj asfaltu i opon
- Temperatura powietrza na dworzu 
- Kierunek i siłę wiatru 

I wtedy dopiero porównywać decybele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety szyby dzwiękoszczelne sprzedają nie bez powodu. U mnie po wymianie szyb na dzwiękoszczelne i wyciszenie drzwi robi w sumie kolosalną różnicę (nie robiłem pomiarów, ale efekt jest naprawdę znaczący, szczególnie w mieście i przy wyższych prędkościach). Zastanawiam się jeszcze nad wygłuszeniem nadkoli, bo tak jak piszecie rodzaj nawierzchni i opony robią dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za wymianę szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to możesz też napisać ile zapłaciłeś za wyciszenie drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 13:49, perconti napisał:

Ile zapłaciłeś za wymianę szyb?

Ja zapłaciłem 2 koła (z wymianą, na fakturę). mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale razem z szybami + robocizna?

W jakim ASO zlecałeś prace i czy ew. możesz podać koszt samych szyb?

 

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szyby zapłaciłem po 200 zł za sztukę za przód (rocznik trochę nie pasuje ale szyby i owszem) + przesyłka, czyli razem w zaokrągleniu wyszło 500 zł. Za wymianę policzyli mnie po 200 zł za sztukę, czyli łącznie 400 zł. Do wymiany czekam na tylne boczne szyby - nowe są strasznie drogie, więc czekam na używki (na razie brak na aledrogo do sedana). Drzwi wygłuszałem sam więc cena to tylko koszt materiałów i trochę czasu, czyli jakieś 100-150 zł za sztukę, co łącznie daje 500-600 zł za całość. Teraz myślę jeszcze nad wyciszeniem nadkoli to wyjdzie jakieś 200-300 zł za całość.

Odnośnie serwisu w Warszawie to tylko Porsche koło lotniska Chopina (też mają VW) - nowy warsztat ale ściągnęli bardzo dobrych fachowców i ceny bardzo przystępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem passata b8 to na poczatku 2015r nie bylo w konfigu szyb dzwiekoszczelnych, dokupilen nowe w serwisie (cztery boczne) i tam tez mi wymienili. Koszt z wymiana zamknal sie w kwocie ponizej 2tys zl. Tylne dodatkowo przyciemniane. Ale roznic jakichs kolosalnych nie bylo, bylo troche ciszej ale bez szalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2018 o 12:37, class napisał:

OK, ale razem z szybami + robocizna?

W jakim ASO zlecałeś prace i czy ew. możesz podać koszt samych szyb?

 

2000 pln brutto, 4 szyby razem z wymiana. Carsed Warszawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrażenia jak? 

ps. a wymieniał ktoś audio? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie pozytywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎23 o 21:09, skoczek1213 napisał:

wrażenia jak? 

ps. a wymieniał ktoś audio? 

 

Ja dokładałem cały zestaw DYNAUDIO. Zestaw kupiłem w Krotoski-Cichy w Poznaniu - cena 2500 zł. Montaż w Warszawie (dokładnie w Józefowie) http://naviservice.com.pl/ cena 2500 zł - dokładnie nie wiem ile za samo DYNAUDIO, bo robiłem jeszcze kilka innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podzielę się swoimi doświadczeniami.
Na co dzień jeżdzę do pracy leciwą Laguna II 2.0T z 2003 i Passatem B8. Na zmianę. Tak żeby akumulator w którymś z nich nie padł od stania.

Laguna jest dużo lepiej odizolowana od hałasów z zewnatrz. Dźwięki dochodzą w zasadzie tylko z przodu pojazdu. Tył - cisza jak by go nie było.
Passat - dużżo gorzej. Hałasy z otoczenia słyszę w zasadzie z każdej strony. Różnicę najbardziej odczuwam wjeżdzając w tunel (np ten pod rondem w Katowicach). 
W Lagunie w zasadzie nic to nie zmienia, w Passacie natomiast robi się głośno (dźwięk odbijający się od ścian). Słychać wszystkie ciężarówki w koło. 
Mam również porównanie do brata Citroena C5 z 2010r. Tutaj to już w ogóle jest przepaść... 

Nie żeby w Passacie było głośno, po prostu słychać w nim wszystkie odgłosy otoczenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba dodać hałasujące/dudniące zawieszenie. Mam starego passata b6 z przebiegiem 350 km i jest ciszej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na swojego zamówionego B8 i aż mi się czasem odechciewa jak to wszystko czytam. Fura za 150k, a tu głośno, tam tłucze, to stuka, tam gwiżdże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będzie Pan zadowolony :coolshine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności