Skocz do zawartości
gumis_kiler

RNS 510 z Dynaudio zamiana na radio z Android

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Czy ktos bawił się w wymiane radia na radio z androidem. Posiadam zestaw nagłośnieniowy Dynaudio i nie iwiem czy po zmianie radia będzie normalnie grało.

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ponieważ widze ze chyba nikt nie probował sie w to bawić tak więc napisze co się dowiedziałem przeglądając zagraniczne fora itp - moze komuś sie przydać.

Zadne Radio z ali albo alledrogo nie wspolgra z Dynaudio dlatego należy dokupić specjalną przejściówke - znalazłem namiary na jedną firmę z Nowego Sącza i dobierają mi odpowiednią przejsciówke ponieważ sygnały są prowadzone światłowodem. Dowiedziałem się też, że niektóre wersje były normalnie podłączone nie światłowodem i działają normalnie bez przejściówek. Najlepiej zaryzykować kupić radio ale liczyć się z koniecznością dokupienia przejściówki (koszt 200 - 300 zł)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłowód w Dynie? Chyba nie, problem polega na tym że RNSa przekodowuje się w tryb Dynaudio i podaje wyjściami głośnikowymi odpowiednio niższy sygnał dla wzmacniacza. Radia z chin tej opcji nie posiadają. Można podłączyć na pałę ale nie mam pojęcia czy wzmacniacz odpali i jak szybko przesterujesz wzmacniacz zbyt wysokim sygnałem. Jak ma tobie grać bez problemów to wywal dyna daj normalne głośniki albo wywal dyna sprzedaj wszystko i zrób system audio od podstaw na radyjku z androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te radia nie posiadają wyjścia liniowego (niskopoziomowego)? Przecież to by wystarczyło aby podłączyć taki Dynaudio (jeśli korzysta tylko z sygnału liniowego).

Inna sprawa to ewentualna komunikacja ze stacja, bo zapewne taki RNS/RCD jakoś się tam z tym wzmacniaczem komunikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kupiłem stację multimedialną z Androidem firmy Joying.

Wszystko niby pięknie bo działa GPS, radio, oryginalna kamera cofania.

Problem jest tylko jeden - (jak sądzę) podwójne wzmocnienie dźwięku przez co przy niskich głośnościach słychać wkurzający szum w głośnikach.

Po prostu sprzęt Joying ma swój wzmacniacz, a potem leci jeszcze na fabryczne Dynaudio. No i kiszka.

Ktoś walczył z podobnym problemem ?

Ma może ktoś pomysł jakby sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zmylna przeniosłem cię do istniejącego wątku. Sprawdź czy masz w tym "chińczyku" osobne wyjście na wzmacniacz i jeśli tak to zmień konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek, dzielki za info.

W "chińczyku" owszem są wyjścia RCA ale nie ma takowych z deski rozdzielczej. Jest tylko kostka ISO.

Owszem, przyszło mi do głowy aby połączyć RCA z pinami od głośników w kostce ISO ale jest cisza.

Myślę, że napięcie na RCA jest za niskie aby wzbudzić wzmacniacz. Ale może się mylę. Specjalistą nie jestem.

No ale z tego co widzę w tym wątku marne szanse na powodzenie.

Ciekawostką jest to, że Chińczycy piszą o wsparciu dla Dynaudio ze strony ich urządzenia. Być może wsparcie polega na tym, że gra, a nie jak gra ;)

Napisałem do nich. Zobaczymy.

---edit---

No niestety widzę, że producent nie ma pomysłu. Piszą głupoty w stylu, że ich urządzenie nie ma wbudowanego wzmacniacza.

Ktoś coś ?

Edytowane przez zmylna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do współpracy Dynaudio<>RCA to problemem chyba nie jest zbyt mały poziom sygnału - bo mimo wszystko coś byś tam słyszał.

Generalnie na wszystkich wyjściach głośnikowych z radia, oprócz zmiennego sygnału o częstotliwościach akustycznych jest też napięcie stałe około 6V, co może być informacją dla wzmacniacza Dynaudio, że radio-źródło jest włączone.

Na wyjściach RCA nie ma takiego napięcia stałego i może dlatego "Dyno" nie chciało grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że wzmacniacz Dynaudio sterowany jest z poziomu szyny CAN. To tam dostaje info czy się włączyć czy wyłączyć czy zmienić głośność. Co więcej oryginalny RNS informuje wzmacniacz (też po CAN), że będzie "nadawał" po "niskiej". Oryginalny RNS też ustawia optymalną głośność wzmacniacza.

Myślę, że u mnie wygląda to tak:

1. "Chińczyk" wysyła informację do wzmacniacza o włączeniu. Wzmacniacz się włącza z volume na maks (brak sterowania głośnością).

2. "Chińczyk" zaczyna grać, wzmacniacz robi co ma robić ale wszystko na maksymalnym volume i stąd szum.

Jeśli na "Chińczyku" ustawię głośność na "1" to i tak jest dość głośno. Jest bardzo skokowa możliwość regulacji natężenia głośności ponieważ głośność regulowana jest TYLKO na wewnętrznym wzmacniaczu "Chińczyka".

Podsumowując marnie to widzę. Bez pełnej obsługi wzmacniacza po CAN ze strony "Chińczyka" nie ma opcji aby to zagrało tak jak powinno :(

 

Dnia 29.01.2018 o 21:40, gumis_kiler napisał:

Ok ponieważ widze ze chyba nikt nie probował sie w to bawić tak więc napisze co się dowiedziałem przeglądając zagraniczne fora itp - moze komuś sie przydać.

Zadne Radio z ali albo alledrogo nie wspolgra z Dynaudio dlatego należy dokupić specjalną przejściówke - znalazłem namiary na jedną firmę z Nowego Sącza i dobierają mi odpowiednią przejsciówke ponieważ sygnały są prowadzone światłowodem. Dowiedziałem się też, że niektóre wersje były normalnie podłączone nie światłowodem i działają normalnie bez przejściówek. Najlepiej zaryzykować kupić radio ale liczyć się z koniecznością dokupienia przejściówki (koszt 200 - 300 zł)

 

 

No i jak z tą przejściówką ?

Też mam problem z chińczykiem i Dynaudio. Choć w moim przypadku urządzenie firmy Joying niby wspiera te wzmacniacze. Analizują sprawę.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy czy ktoś znalazł rozwiązanie, bo nie powiem też chętnie przesiadłbym się na andka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 11.05.2018 o 08:17, zmylna napisał:

Problem jest tylko jeden - (jak sądzę) podwójne wzmocnienie dźwięku przez co przy niskich głośnościach słychać wkurzający szum w głośnikach.

Taki szum jest w momencie np, Ja tak mam kiedy podłącze telefon przez AUX na telefonie dam zbyt cicho głośność,a na radiu głośniej, wtedy właśnie słychać szum, kiedy na telefonie dam głośniej to szum znika.

 

Zmylna udało Ci się wyeliminować te szumy ??

 

możesz dać foto dokładnie jakie radio masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamcio1000: Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Poniekąd. Musiałem wymienić wzmacniacz. Z Dynaudio nie dało się tego pożenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz kupiłeś ? Wymiana wzmacniacza odbyła sie bez problemów ? 

Mam ten sam problem co ty, a na dodatek mam 10' Chinczyka w b6 ktorego bym zabrał do b7 ale w b7 dynaudio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata CC i też Dynaudio i już od dawna myślę o wymianie radia bo oryginalne długo się włącza, do tego nawigacja która mnie irytuje bo nie jest tak dokładna jak automapa to do tego ze względu, że laser mi już nie domaga to nie mogę jej zaktualizować i to nawet przy pomocy karty SD bo tam i tak potrzeba żeby przynajmniej CD-ROM startowy zadziałał.

Szkoda, że z tego co widzę to będize potrzebna wymiana wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności