Skocz do zawartości
--Nowy--

diesel Zanikające sprzegło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zdarza mi się, że przy dłuższej jeździe przy większej prędkości, czyli autostradą którą czasem jadę, mięknie pedał sprzęgła, a nawet zupełnie wpada w podłogę. Jak się zatrzymam, dam odpocząć to wraca, ale w trasie zaraz znowu znika. Przy dalszej jeździe w mieście, czyli częste zmiany biegów i prędkości, hamowani i ruszanie - nie ma żadnego problemu. Pedał twardy, biegi bez zarzutu wchodzą. Na moje oko wyglada to na problem z wysprzeglikiem ale może ktoś z forum miał podobny przypadek i jest w stanie podzielić się tą informacja co się mogło popsuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu, a najlepiej go wymień. Proszę pamiętać, że płyn musi posiadać specyfikację wymaganą przez producenta i być dedykowany do VW Passat. Jeżeli to nie pomoże niezbędna będzie diagnoza siłownika i pompy sprzęgła i ewentualna wymiana któregoś z elementów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Uszkodzony był wysprzeglik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowe dla wysprzęglika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2018 o 11:54, --Nowy-- napisał:

Problem rozwiązany. Uszkodzony był wysprzeglik. 

po wymianie jeździłeś po trasie ja mam ten sam problem wymieniłem pompkę i było ok do puki nie pojechałem w trasę. sprzęgło miękie nie można  wrzucić na luz i zredukować. sprzęgło miękie takie klejące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompkę i w trasie znowu miałem ten sam problem. Sprzęgło brało coraz niżej aż do momentu kiedy pedał wpadal w  podłogę i nie mogłem wrzucić żadnego biegu. Zjawisko to występowało przy szybszej autostradowej jeździe natomiast w mieście było zero problemów. Po wymianie wysprzeglika problem nie wystąpił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak u mnie ok wymieniam wysprzeglik dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności