Skocz do zawartości
Dymekgd

Dziwne zachowanie bixenonu w B6

Rekomendowane odpowiedzi

@gzres

Przytoczę tylko waszą dyskusję:
 

Dnia 13.02.2019 o 07:34, gzres napisał:

Wydaje mi się że poziomowanie nie zawsze zachodzi. Poziomują się jak czujniki wykryją zmianę obciążenia pojazdu. Wrzuć do bagażnika z 10 kg i wtedy włącz światła.

Dnia 13.02.2019 o 07:45, Krawcol82 napisał:

Zawsze przy uruchomieniu silnika jest przeprowadzany "taniec lamp".

Dnia 13.02.2019 o 07:46, gzres napisał:

A ja jestem przekonany że u mnie nie zawsze :) natomiast zawsze gdy zmieni się obciążenie w samochodzie.

Dnia 13.02.2019 o 17:30, Krawcol82 napisał:

Kolego, zawsze przy uruchomieniu silnika (uruchom silnik po całkowitym wyciągnięciu kluczyka na włączonych światłach mijania) jest wykonywany test poziomowania-"taniec świateł". Po zmianie obciążenia bagażnika może najwyżej opuścić/podnieść wiązkę światła, ale nigdy nie wykona testu poziomowania (z wyjątkiem sytuacji, kiedy wyciagniesz kluczyk ze stacyjki i po chwili na nowo uruchomisz silnik-czyli patrz wyżej).

Dnia 15.02.2019 o 08:33, gzres napisał:

A ja Ci mówię, że nie zawsze :D Przynajmniej u mnie nie zawsze zachodzi poziomowanie. Specjalnie dziś przyuważyłem. Aczkolwiek nie twierdzę że nie ma to związku z błędem AFS który mi się pojawia czasem :D Być może to jest przyczyną że nie zawsze światła mi tańczą.

Przyczyną Twoje NIEtańczenia jest błąd w AFS. Soczewki wykonują ruch nawet w pozycji "0" gdy same lampy nie świecą. Odpalasz auto, reflektor ustawia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę Was o wiążącą odpowiedź bo się pogubiłem. Mam auto od nowości i zawsze po włączeniu świateł był taniec lub "zezowanie" jak ktoś woli. Przynajmniej tak mi się wydaje... Czy jest możliwe, że podczas jazdy auto świeci normalnie a jest błąd w AFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego będzie błąd, jak samego skrętu to wysokość świecenie będzie regulowana. Jeśli padła regulacja wysokości - zjadą na sam dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności