Skocz do zawartości
Dymekgd

Dziwne zachowanie bixenonu w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od kilu dni mam problem z jednym bixenonem. Po nocy gdy samochód stoi, rano nie świeci mi się prawy bixenon. Wyskakuje błąd o przepalonej żarówce. Po przejechaniu kilku kilometrów (nie raz po 2 kilometrach, nie raz po 10), wystarczy, że wyłączę i włączę światła i lampa (prawa) zaczyna świecić jak gdyby nigdy nic. Po pracy odpalam samochód i światełka normalnie świecą.

Czy to oznaka końca żarnika? Samochód przelatane ma 146 tysięcy, światło prawe i lewe świecą tą samą barwą.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nikt Ci nie powie czy to żarnik czy przetwornica. Zacznij od podmianki żarników i jeśli będzie dalej tak samo i prawy żarnik będzie dalej tak świrował to sprawdź przetwornice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to już dawno, ale to wiąże się z demontażem zderzaka. Dlatego zapytałem, bo może ktoś miał podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zdemontujesz lamp, to się nie dowiesz.

Zużyty palnik xenonowy najczęściej wcześniej zmienia barwę, czasem do lekko różowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy delikatnie migające ksenony oznaczają również zużycie zarnikow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem od początku masz objawy padającego zapłonnika. Miałem podobnie w MINI. Mruganie, gaśnięcie, zapalanie za drugim razem itp.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bi ksenony z funkcją doświetlania zakrętów. Po włączeniu świateł  charakterystycznie "zezowały" tak jak by się poziomowały. Teraz tego nie ma mimo, że podczas jazdy wszystko działa bez zarzutu. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hammer napisał:

Witam, mam bi ksenony z funkcją doświetlania zakrętów. Po włączeniu świateł  charakterystycznie "zezowały" tak jak by się poziomowały. Teraz tego nie ma

Bixenon poziomuje się przy uruchomieniu silnika, a jeśli światła włączysz dopiero po chwili, to nie zobaczysz poziomowania reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Tomek. Aczkolwiek mam go od nowości, nic nie było "ryte" i dał bym głowę, że poziomowały się po włączeniu świateł a nie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żarnik D1s migał i gasł wymieniłem na nowe i jest ok. Tylko trzeba dobrze umieścić żarnik (równo) w koszyku, ja lekko krzywo włożyłem i świecii w dół i znowu zderzak na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hammer napisał:

Dzięki za odpowiedź Tomek. Aczkolwiek mam go od nowości, nic nie było "ryte" i dał bym głowę, że poziomowały się po włączeniu świateł a nie silnika.

Wydaje mi się że poziomowanie nie zawsze zachodzi. Poziomują się jak czujniki wykryją zmianę obciążenia pojazdu. Wrzuć do bagażnika z 10 kg i wtedy włącz światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gzres napisał:

Wydaje mi się że poziomowanie nie zawsze zachodzi.

Zawsze przy uruchomieniu silnika jest przeprowadzany "taniec lamp".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krawcol82 napisał:

Zawsze przy uruchomieniu silnika jest przeprowadzany "taniec lamp".

A ja jestem przekonany że u mnie nie zawsze :) natomiast zawsze gdy zmieni się obciążenie w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem 20 kg do bagażnika i zero reakcji. Podczas jazdy wszystko OK. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gzres napisał:

A ja jestem przekonany że u mnie nie zawsze :) natomiast zawsze gdy zmieni się obciążenie w samochodzie.

Kolego, zawsze przy uruchomieniu silnika (uruchom silnik po całkowitym wyciągnięciu kluczyka na włączonych światłach mijania) jest wykonywany test poziomowania-"taniec świateł". Po zmianie obciążenia bagażnika może najwyżej opuścić/podnieść wiązkę światła, ale nigdy nie wykona testu poziomowania (z wyjątkiem sytuacji, kiedy wyciagniesz kluczyk ze stacyjki i po chwili na nowo uruchomisz silnik-czyli patrz wyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2019 o 17:30, Krawcol82 napisał:

Kolego, zawsze przy uruchomieniu silnika (uruchom silnik po całkowitym wyciągnięciu kluczyka na włączonych światłach mijania) jest wykonywany test poziomowania-"taniec świateł". Po zmianie obciążenia bagażnika może najwyżej opuścić/podnieść wiązkę światła, ale nigdy nie wykona testu poziomowania (z wyjątkiem sytuacji, kiedy wyciagniesz kluczyk ze stacyjki i po chwili na nowo uruchomisz silnik-czyli patrz wyżej).

A ja Ci mówię, że nie zawsze :D Przynajmniej u mnie nie zawsze zachodzi poziomowanie. Specjalnie dziś przyuważyłem. Aczkolwiek nie twierdzę że nie ma to związku z błędem AFS który mi się pojawia czasem :D Być może to jest przyczyną że nie zawsze światła mi tańczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2019 o 08:33, gzres napisał:

A ja Ci mówię, że nie zawsze :D Przynajmniej u mnie nie zawsze zachodzi poziomowanie. Specjalnie dziś przyuważyłem. Aczkolwiek nie twierdzę że nie ma to związku z błędem AFS który mi się pojawia czasem :D Być może to jest przyczyną że nie zawsze światła mi tańczą.

Nie, no ręce opadają... masz niesprawność w oświetleniu, ale uparcie piszesz, że u Ciebie tak jest, to tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Nie, no ręce opadają... masz niesprawność w oświetleniu, ale uparcie piszesz, że u Ciebie tak jest, to tak powinno być.

Nigdzie nie napisałem że tak ma być, więc podnieś ręce i nie dramatyzuj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi wpisami, bo przez kilka dni bzdury wypisywałeś i prowadziłeś zbędną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności