Skocz do zawartości
capcan90i

Dziwny wzrost spalania 1.9 TDI 115km

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Passata mam już trzy lata więc silnik, spalanie i obsługę poznałem. Niestety od pewnego czasu samochód zaczął więcej palić. Przykładowo "lałem" za 50zł i robiłem 180km a teraz lejąc za tyle samo robię około 110km. Sugerując się wskazaniami komputera pokładowego średnio wcześniej pokazywał około 4,5/100 a kiedy zaczął więcej palić nie moge wejść przy wskazaniach niżej 6l/100km Trasy robie takie same, opony nie mają wpływu bo czy na zimie, czy na lecie wyniki takie same. Olej wymieniony wraz z filtrem paliwa i powietrza w czerwcu. Nie mam problemu z odpalaniem, samochód jeździ jak jeździł. Komputer nie wskazuje błędów. Bloki pomiarowe nie wskazują błedów pompowtryskiwaczy, korekcja dawek i czasy reakcji też niby w normie. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Przed wzrostem spalania w samochodzie była robiona uszczelka pod głowicą jeśli ta informacja mogła by się do czegoś przydać.

Edytowane przez capcan90i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie paliwo podrożało, skoro wcześniej za 50zł robiłeś 180km, a teraz za 50zł robisz 110km ;-)

Weź pod uwagę, że jest zima, silnik dłużej się nagrzewa... jeśli robisz krótkie trasy, np po 20km, to nic dziwnego, że zużycie paliwa wzrosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem rozrząd i miałem większe spalanie. Powodem był źle ustawiony kąt synchronizacji rozrządu, można go regulować poprzez delikatne około 1milimetr przestawienie wału w prawo lub lewo i odczyt vagiem. Mechanikiem nie jestem, ale możliwe że to jest to. Polecam lekture tego tematu: 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 20:38, Krawcol82 napisał:

Pewnie paliwo podrożało, skoro wcześniej za 50zł robiłeś 180km, a teraz za 50zł robisz 110km ;-)

Weź pod uwagę, że jest zima, silnik dłużej się nagrzewa... jeśli robisz krótkie trasy, np po 20km, to nic dziwnego, że zużycie paliwa wzrosło.

Trasy robię po 60-70km a paliwo o tyle nie wzrosło myślę aby wypalił tyle więcej ;) Nie mniej jednak dzięki za odpowiedź ;)

 

Więc podpiąłem się komputerem, sprawdziłem kąt synchronizacji w VCDS a tam blisko 6 na plus. Dokonałem korekty na "0,0" co w praktyce skacze mi 0,6-0,0 i komputer przy dystansie 60km pokazał spalanie 5,3l więc wskazania spadły o blisko litr przy tym samym stylu jazdy. Jesli chodzi o finansowe rozkminy, to lejąc się teraz za 50zł zrobiłem 140km i nie zapaliła mi sie jeszcze rezerwa. Po poprawce kąta samochód nie telepie się. Nie miałem okazji też na sprawdzenie kiedy wchodzi lepiej a kiedy gorzej, czy dac kąt na +1,5 czy na - ale nie to było tematem. Temat więc uważam za zamknięty i rozwiązany a Wam ogromnie dziękuję za pomoc!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności