Skocz do zawartości
ellah

Wymiana wtyczki FAKRA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ulamal mi sie beolec przytrzymujacy w tej wtyczce od anteny gps, przec co radio rozlacza od sygnalu - czy ktos przerabial taka sytuacje i gdzie nabyc taka wtyczke bo zdaje sie byc nietypowa? Na co zwrocic uwage przy wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo można znaleźć różne wtyczki Fakra, więc nie powinno być z tym problemu. To typowa wtyczka w grupie VW. 

Napisz konkretnie co ci się urwało, bo nie ogarniam "bolca podtrzymującego". Która strona - na kablu, czy w radiu? Foto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kably, czyli wtyczka meska - chodzi o to zabezpieczenie na wtyczce przed wysunieciem z gniazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak pisałem - poszukaj "Fakra gps". 20zł z przesyłką. Jeśli złącze metalowe jest w dobrym stanie to można wymienić sam plastik, czyli to co ci się urwało, bez specjalnych narzędzi. Wystarczy mały, płaski śrubokręt. Wyjmujesz fioletową blokadę i ściągasz obudowę - proste. 

Przy zakupie zwróć uwagę na kolor obudowy - musi być taki sam jak twój. Od tego zależy czy będzie pasować mechanicznie. 

Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, dzieki bardzo za uwagi, na pewno sie bede tym kierowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam i ja problem w moim RNS510, miałem zwarcie jednej anteny ,zarobiłem nowe wtyczki i dalej było zwarcie .

Po obejrzeniu wyszło że rdzeń wejścia anteny FM jest krzywy i przy próbie wyprostowania bolca w gnieździe odłamał się :(

Mam pytanie czy ktoś juz wymieniał takowe gniazdo ?

Na aledrogo nie znalazłem podwójnego ,te gniazda FM są pojedyncze czy to zespolone jest? Radia jeszcze nie rozbierałem więc pytam co kupować ?

tak to wygląda :

9d98f18dcd9e17c0med.jpg

to środkowe gniazdo jest do wymiany

pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest zespolone dwa gniazda czy pojedyncze lutowane obok siebie  ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że plastikowa część (biała) to jeden element, a te metalowe gniazda to pewnie 2 oddzielne - tu na aukcji widać jak wygląda plastik.

Ogólnie te złącza antenowe FAKRA bazują na standardowych złączach SMB - a różnią się tylko tą plastikową nakładką, które pełni rolę "kodowania mechanicznego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pojedyncze są obok lutowane to na dawce bym miał RCD300 ale boję się rozbierania RNS510 i pewnie nigdzie nie znajdę pomocnika jak to rozebrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko pytanie skąd wziąć dawcę ,czyli płytę ?

jakiś poradnik też by się przydał jak rozebrać rns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem ,nawet spoko poszło i najlepszym rozwiązaniem było wlutowanie kawałka kabelka antenowego z gniazdem bo miałem takową przejściówkę od RCD330 ,poskładałem i nawet śrubek nie zostało :)

teraz mogę szukać dawcy na spokojnie lub pewnie będzie na tej prowizorce działało dalej :)

pozdrawiam

 

zadałem pytanie na olx odnośnie zakupu uszkodzonej płyty i odpowiedź była krótka i rzeczowa  : 150zł za płytę dawcę :o:o:o

 

Edytowane przez Vittoriok
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności