Skocz do zawartości
Daniel1979

Za duży pobór prądu na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam passata b7 2012r 170km 2.0 diesel

Po 4 dniach auto nie odpala rozładowany jest akumulator.

Pobór prądu wynosi 0,2A wszystko zamknięte drzwi maska itd.

Po wyjęciu bezpiecznika F15  5A w komorze silnika pobór prądu spada do 0,06 A czyli super.

Gdy włączyłem zapłon pojawił się komunikat (Przycisk syst.wsparcia kierowcy uszkodzony i Usterka hamulce serwis)

Odłączyłem też radio RNS 315 ale pobór prądu nadal był wysoki.

Jest nowy akumulator oraz alternator.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Daniel

Edytowane przez Daniel1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat w moim pasku b6 również mam duży pobór pradu rzędu 1.5A na postoju i nie wiem od czego zacząć i co może być przyczyną mam zamontowany akcesoryjny autoalarm seo oraz zabezpieczenie antykradzieżowe czyli po włączeniu zapłonu muszę przycisnąć mikroprzycisk aby odpalić mam również radio navi MFD 2 DVD. Nie wiem od czego się zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej od odłączenia radia. Ogólnie trzeba wpiąć multimetr do pomiaru A i wyjmować po kolei bezpieczniki i obserwować wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpala z rana  mierze miernikiem a tam napięcie 12v, zmiana aku następny dzień i to samo 12V.  Zmierzyłem pobór prądu na postoju i wychodzi 2A ! wiem że powinno spaść do 30 Min ale nie spada.  Np teraz ponad godzina i nie spadło.  Wiem że czasem spada bo prostownik jest w stanie zakończyć proces ładowania. 

 

Mam uszkodzoną syrenę alarmu. Podejrzewam że ona może być powodem nie usypiania auta.  Czy jeśli wypnę kostkę wróci do normy, czy trzeba to wywodować ? Od czego zacząć szukanie co kradnie prąd?   Pobór skacze od początkowo 1.6 do 2.2 później 0.9  do ponad 2 A. Skacze co sekundę próbuje schodzić i nagle wzrasta do 2 A. 

Edytowane przez darom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darom - podłączyłem cię do istniejącego tematu. Skoro syrena uszkodzona to odłącz - bez konsekwencji, tylko błąd będzie w module komfortu, ale to nic. Jeśli dalej będzie problem to zabawa z bezpiecznikami jak jest napisane w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli ją odłączę to CAN nie będzie siał błędami ?  Może to śmieszne ale rozwiązałem problem a właściwie jego brak.  

 

Zamykałem samochód ze zdjęta klemą wpięta szeregowo z miernikiem. Okazało się że miernik za słabo przewodził prąd. Jeśli założyłem klemę na bolec zamknąłem a dopiero później  zdjąłem klemę  nie przerywając obwodu pobór natychmiast wynosił 0.07 i spadał do 0. 

 

Nie rozwiązuje to słabego odpalania z rana, ale chociaż nie mam dodatkowego problemu chyba że  z miernikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności