Skocz do zawartości
Gystlikkk87

Problem z przelącznikiem świateł - przeciwmgielne przód i tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w Passacie, po włączeniu świateł do jazdy dziennej włączała mi się kontrolka przeciwmgielnych tylnych, włączało się to dość często. Przy delikatnym dotknięciu pokrętła można byłoby zauważyć jakby małe zwarcie bo kontrolka na liczniku przygasała/zapalała sie ponownie, więc podejrzewałem uszkodzone pokrętło.

Prąd do przeciwmgielnego tylnego w ogóle nie dochodzi, niezależnie od ustawienia pozycji pokrętła, czy kontrolka świeci czy nie.

 

 

Dziś kupiłem " nowe " - używane pokrętło , które po zamontowaniu odpala mi odrazu przeciwmgielne przednie.

 

Co dziwne, kontrolki z tylnych już nie pokazuje. Z automatu włączają sie przednie, a tylne dalej nie działają.

 

Ktoś coś może pomóc ?

 

Chyba, że kupiłem drugi uszkodzony przełącznik..... ?

Ktos miał podobne ciekawe przypadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gystlikkk87 napisał:

po włączeniu świateł do jazdy dziennej

Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jihad napisał:

Co to znaczy?

czyt - światła mijania , krótkie , te na których jest obowiązek jazdy w dzień i w nocy:drive:

 

Edytowane przez Gystlikkk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie ma tam żadnych kombinacji poprzedniego właściciela to wszystko wskazuje na uszkodzony stary przełącznik (ten pierwszy) i również uszkodzony albo nie do końca pasujący do twojego auta nowo zakupiony, choć wydaje się, że one wszystkie są zamienne.

Nie masz tam jakiegoś szrotu, żeby na miejscu sprawdzić przed kupnem? Kolejny źle działający każe jednak szukać problemu gdzieś indziej, ale szkoda kupować, żeby się o tym przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności