Skocz do zawartości
skrxp

Odpięty przewód doprowadzający ciśnienie(?) przy wymianie akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dziś akumulator. Szczęście w nieszczęściu, że akurat w takim momencie się wypiął ten przewód. Po lewej stronie akumulatora na samym dole jest przewód od hamulców - on się wypiął. Pojechałem i zrobiłem ok. 400m bez hamulców(pedał był twardy jak smok) oraz nie było turbo... Stanąłem, przykręciłem zauważony przewód(ręką) i pytanie co dalej? Żaden płyn hamulcowy nie wyciekł, ewentualnie dwie krople. Czy układ hamulcowy należy odpowietrzyć? Czy przykręcić na przysłowiowego chama i się nie martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o przewodzie który przechodzi przez ścianę grodzią gumową przelotką? tu gdzie zaznaczyłem?

On jest na wcisk. Który dokręcałeś?

  W układzie podciśnienia nie ma żadnego płynu, nic nie musisz odpowietrzać 

image.thumb.png.fef69607ddae67d4b645891d77d7e4ce.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten przewód. Mówisz o tym ledwo widocznym na samym dole, tak? To może nie dokręciłem. Sam już nie wiem, tak zdenerwowany byłem. Za pół godziny wstawię zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prawie nie widoczny grubości palca. On tam wchodzi naprawdę luźno i nic więcej z tym nie zrobisz. Sprawdź w obu stron czy wszedł w tą gumową przelotkę i będzie ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się nic nie wkręca! To jest podciśnienie, a nie płyn. Jest na wcisk, proponuję wciskać w gumę najpierw naoliwić go czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem jeszcze raz i siedzi sztywno. Głupi błąd. Dzięki Panowie za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności