Skocz do zawartości
Luki93

Passat B7, nie zamykający się, trzaskający szyberdach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem w moim Passacie B7 2011 rok 2,0 TDI 140 KM kombi z oryginalnym dachem panoramicznym: odkąd kupiłem samochód nie dało się otworzyć szyberdachu. Dopiero przy pomocy komputera, udało się go otworzyć. Problem polega na tym, że szyberdach otworzył się z obu stron (normalnie, jak należy), ale zamknęła się tylko jedna strona. Dodam, że podczas otwierania i próby zamykania było słychać trzaski/strzelanie. Wiem, że szyberdach musi być wymieniony na nowy ale moje pytanie brzmi: czy istnieje możliwość manualnego zamknięcia szyberdachu, tak bym mógł korzystać z samochodu do momentu aż nie wymienię szyberdachu na nowy? Jeśli tak to jak to zrobić? Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B5 miałem oryginalny szyberdach i była możliwość zamknięcia ręcznie za pomocą odpowiedniego "klucza" ukrytego pod zestawem przełączników. Powinieneś zakleic taśmą szyber i podjechać do firmy naprawiajacej szyberdachy, powinni pomóc złożyć szyber. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'klucz' masz na myśli miejsce oznaczone '1' ? Niestety po zdjęciu tej osłony przy przełącznikach w miejscu wskazanym w instrukcji obsługi (1) nie mam w co włożyć klucza by przekręcić i ręcznie go zamknąć. Problem polega na tym, że jedyna dobra firma (w mojej okolicy) zajmująca się szyberdachami ma termin dopiero na połowę lutego a samochodu potrzebuję używać na 'już'. Dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam.

1.png

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś, ale w takim przypadku  to ja jednak podjechał bym do firmy w innym regionie - miesiąc to faktycznie za długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności