Skocz do zawartości
Klimuś

Doświetlanie zakrętów świeci odwrotnie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim.

 

Wydaje mi się, że funkcja doświetlania zakrętów w moim Passacie działa odwrotnie niż powinna. Logicznie rzecz biorąc, przy skręceniu kierownicy w prawo powinna zapalić się zarówka, która znajduje się w prawym kloszu, aby doświetlić prawą stronę, natomiast u mnie przy skręcie w prawo doświetla lewy reflektor, a przy skręcie w lewo prawy. Czy to tak powinno działać? W samochodzie kiedyś została obtarta lewa lampa i w ASO zostały wymienione obydwie, może ktoś coś odwrotnie podłączył? Czy może to kwestia zakodowania odpowiedniej funkcji? Może moduł bordnetz jest za to odpowiedzialny?

Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie powinno działać zgodnie z logiką którą opisałeś. Rozumiem, że do ASO nie zamierzasz jechać z reklamacją?

Jeśli masz możliwość to zrób "autoscan" jakimś VCDS'em lub podobnym programem - będzie łatwiej coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniali je w ASO to nie ja byłem właścicielem pojazdu, więc raczej nie mam nawet po co tam jechać :-) O wymianie wiedziałem, bo było w raporcie z vinu i sprzedający mnie o tym uprzedził. To jest niuans, na tyle mało wkurzający, że po kupnie wozu we Wrześniu zauważyłem to dopiero ostatnio :-)

Niestety nie mam ani przewodu, ani softu, żeby zrobić skan i wrzucić tutaj rezultat. Może ktoś z okolic Szczecina, to podjadę i przywiozę dobrą flaszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Klimuś napisał:

Jak wymieniali je w ASO to nie ja byłem właścicielem pojazdu, więc raczej nie mam nawet po co tam jechać :-) O wymianie wiedziałem, bo było w raporcie z vinu

No to jak jest to w raportach ASO, to jak nie masz po co jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą się wykręcić, że nie przywiozłem ze sobą faktury? Nie jest już za późno, żeby po dwóch latach jechać i to reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Klimuś napisał:

Nie będą się wykręcić, że nie przywiozłem ze sobą faktury? Nie jest już za późno, żeby po dwóch latach jechać i to reklamować?

A skąd mamy to wiedzieć? Jak dla mnie to jeśli jest w papierach ASO zarejestrowana na naprawa to faktura nie jest niezbędna, zwłaszcza że może to być drobiazg.

Ja bym zaczął od nich, na naprawę we własnym zakresie zawsze będzie czas później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności