Skocz do zawartości
Skalar4

Passat szarpie na gazie i na benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam passata b5 1.8 125 km od jakiegos czasu auto przerywa mi na gazie i na benzynie po prostu szarpie nim , na benzynie mniej lecz tez szarpie . w aucie wymienilem swiece i kable i dalej to samo , podpielem pod konpa i pokazal mi blad przepustnicy i blad zlej miesZanki a na koncu sonde co bedzie powodem szarpania autem czy moze byc to cewka ? Wyczyscilem przepustnice i nic to nie pomogło , vo może byc przyczyną tego dzarpania i stzelania auta 

Edytowane przez Skalar4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mi to wyglada na cewki,sam przerabiałem to niedawno. Jeździłem po mechanikach, podłączali go pod komputer były tak jakieś błędy, wiec wymieniali mi czujniki i inne rzeczy.

Okazało się że padły cewki, psikus taki że trzy na raz, jedna sparwana to wymieniana przezemnie kiedyś wcześniej.

Nie dało nic sprawdzabirt cewek w stary sposób, że dołączę jedną i patrze na prace silnika. Musiałem szukać cewek do podmiany. Wyszło na to,iż kupiłem cały komplet świec i cewek formy ngk.

Typowym objawem kończących sie cewek jest złe działanie auta na gazie,na beznynie jeszcze chwilkę pojeździsz, bo potrzebna jest mniejsza iskra. W momencie, gdy na benzynie zacznie źle pracować wiadomo już praktycznie, że będą to cewki.

Sprawdź w pierwszej kolejności cewki tradycyjnie, odłączaj każdą po kolei i może wyjdzie która jest do wymiany.

Jeśli to nic nie da to proponuje podstawić cztery nowe cewki, tzn. od kolegi bądź znajomego który ma sprawne autko i takie same cewki pożyczyć na 30 min i wszystko Ci sir wyjaśni wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności