Skocz do zawartości
ziomek1988

Poprawa seryjnego nagłośnienia VW CC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

w kilku poprzednich autach miałem car audio robione w profesjonalnym zakładzie, niestety tym razem zakup auta nie zmieścił w budżecie dobrego audio więc muszę powoli działać sam. Założenie mam takie, żeby stopniowo coś dokładać. Wiem, że część z Was uzna to za błąd w sztuce ale od czegoś muszę zacząć.

Radio seryjne RCD510, chciałbym:

-wymiany głośników przód

-wygłuszenie drzwi

-dołożenie wzmacniacza

-sub w boczek w bagażniku

 

Od razu dodam, że nie zależy mi na robieniu dyskoteki w aucie, chciałbym nieco poprawić to co jest ori (w sumie niewiele trzeba, żeby to poprawić, taki jest szajs....)

Zaczynam od wymiany głośników, czytając forum natknąłem się na polecane modele: Morel Tempo 6 oraz Focal PS 165. Głośników szukam do ok 800zł (przez dwa-trzy miesiące będą musiały radzić sobie bez wzmacniacza). Może coś innnego w tym budżecie?

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za ori Dynaudio, jeśli zależy Tobie na fajnej muzyczce... no chyba, że wolisz napierdzielankę i po to sub...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zmień kolejność.

Najpierw wygłusz drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, pewnie przy okazji wymiany głośników od razu je wygłuszę, żeby nie robić sobie podwójnej roboty :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziomek1988 Zakładałeś temat na strefie? Poczytaj mój temat na strefie z moim B6 i B6 Cobera. W CC nie będzie dużych różnic jeśli chodzi o konstrukcję, drzwi są trochę inne ale ogólna budowa jest taka sama.

http://www.strefacaraudio.pl/topic/50495-jankusowy-passat-b6-kombi/

http://www.strefacaraudio.pl/topic/54770-u-cobera-w-wozidle/

Edytowane przez Jankus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, już mniej więcej wszystko mam wybrane, teraz zostanie kwestia roboty :D Twoje linki na pewno będą pomocne! Dzięki

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś parametry nagłośnienia seryjnego w pasku cc ? bo jestem ciekaw jaką to wszystko ma specyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, matiaskozlowski napisał:

a ma ktoś parametry nagłośnienia seryjnego w pasku cc ? bo jestem ciekaw jaką to wszystko ma specyfikacje

Ciężko będzie o wykresy widma fali akustycznej, zniekształceń, rezonansów itp. Specyfikacja była prosta. Wykorzystać jak najwięcej, z magazynu aby maksymalnie obniżyć koszty. Podobno Dynaudio gra, ale jak dla mnie padaka i pieniądze wyrzucone w błoto.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę montował audio w B8 - ma ktoś może opis kabelków, żeby mi napisać który do plus a który minus? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności