Skocz do zawartości
lukaszkrt

Licznik / FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem passata 1.9 tdi 115km 1999r. posiadam przy manetce wycieraczek przyciski od MFA, mój zegar posiada wyświetlacz lecz FIS mi nie działa, Jak można sprawdzić czy mój passat wgl obsługuje FIS ?. Dodam że w liczniku nie działa też opcja kasowania dziennego przebiegu  (na 100% ktoś wymieniał licznik bo wszystko wokół jest połamane). Można to sprawdzić jakoś np VAG-COMem.?

Z góry dzięki. W załączniku zostawiam zdjęcie zegarów. 

26828948_1736678093043171_64170337_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1/2 FIS, prawdopodobnie uszkodzony wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIS powinien odpalać przy starcie. Spróbuj przytrzymać przycisk góra albo dół na manetce. W VAG'u możesz zrobić test segmentów(output test w Instruments).

A tak ogólnie to mi to wygląda na grzebanie we wsadzie i może jakieś nagrzebanie. Bo częsta odpowiedź na forach to "przekopiuj wsad od innego będzie działać".

Możesz też przy okazji przekodować go na 00140 i przywrócić zerowe ustawienia(Adaptacja i na kanale 00 Test -> Save). Dobrze byłoby znać PIN tego zegara.

Swoją drogą - dawno po świętach, a u Ciebie choinka dosyć poważnie się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK test zrobiłem, wszystko działa oprócz wyświetlacza FIS, co w tym przypadku robić ?, nowy licznik ? czy ten mozna jakoś reanimować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2018 o 21:09, lukaszkrt napisał:

OK test zrobiłem, wszystko działa oprócz wyświetlacza FIS, co w tym przypadku robić ?, nowy licznik ? czy ten mozna jakoś reanimować ?

Wybacz za czas odpowiedzi. W B5 nie występowało konkretne rozwiązanie służące temu aby FIS który nie działał nagle zaczynał działać. Ponadto nie odnaleziono konkretnego winowajcy tego, że FIS przestawał nagle działać.

Jeśli się znasz - rozbierz i zobacz. Pomierz elementy, zbadaj ścieżki, zobacz czy taśma cała. Jak był dłubany to możesz się zdziwić, bo samą taśmę bardzo łatwo naruszyć. Zwłaszcza w zegarach od paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem na full FIS wszystko było ok aż do dziś, taka sama sytuacja, fis odpala sie i wyłącza podczas jazdy ;/ brak słów licznik za 400zł miesiac czasu i to samo ;/////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2018 o 19:30, lukaszkrt napisał:

wymieniłem na full FIS wszystko było ok aż do dziś, taka sama sytuacja, fis odpala sie i wyłącza podczas jazdy ;/ brak słów licznik za 400zł miesiac czasu i to samo ;/////

A sprawdź czy połączenia manetki od sterowania FIS'em nie zwierają się same. Jak tam jakiś miglanc podłubał to mógł spieprzyć robotę. Możesz to zrobić od strony manetki albo przy samych kostkach licznika. Łatwo się je wyciąga bo wystarczy zdjąć blokadę i wyszarpnąć biały środek.

Tutaj masz gdzie tego szukać:

https://www.vwgolf.pl/porady/passat-b5-1996-2005-pinout-licznika/

Zobacz czy tam w kostkach nie ma zwarć ale i pobadaj czy na poszczególnych pinach jest odpowiedni prąd.

Bo podobno z tą manetką jest tak, że jak za długo trzymasz jeden przycisk to FIS gaśnie. Ale problem może być wszędzie - teraz wiadomo, że nie w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności