Skocz do zawartości
deamon

Ogrzewanie przedniej/tylnej szyby w Passacie CC z 2010r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio zauważyłem pewien problem. Gdy włączam ogrzewanie czy to przedniej czy to tylnej szyby w swoim Passacie CC z 2010r, to dioda na przycisku regularnie miga. Czasem jest tak, że świeci światłem ciągłym, a innym razem jest tak, że miga... Nie wiem czym to może by c spowodowane? Czy to naturalne?

Nie jest to chaotyczne miganie diody a właśnie takie równomierne miganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat-czasami, jak włączę ogrzewanie tylnej szyby, to również miga mi dioda na panelu. Przy innej okazji podłączałem vcds, ale żadnych błędów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten problem dotyczy chwilowego zmniejszenia się wydajności akumulatora.W B6 sterownik instalacji elektrycznej (J 519) stara się, aby zawsze w akumulatorze była dostępna ilość energii.W tym celu zostają odłączone odbiorniki systemu Komfort przy napięciu poniżej 12,2V ( ogrzewanie przedniej i tylnej szyby,ogrzewanie siedzeń,ogrzewanie lusterek zewnętrznych,ogrzewanie kierownicy,oświetlenie przestrzeni nóg,zmniejszenie wydajności i wyłączenie układu Climatronica )  - po wcześniejszym zwiększeniu liczby obrotów biegu jałowego.W B7 sterownik J 519 "współpracuje" m.in. ze sterownikiem kontroli akumulatora (J 367) - jest podłączony do bieguna ujemnego akumulatora i mierzy temperaturę,prąd oraz napięcie akumulatora.Podczas pracy silnika sterownik ten przesyła do komputera silnika zapisany prąd ładowania i określa stan naładowania akumulatora. Informacje dostarczane przez ten sterownik mają zasadnicze znaczenie m.in. dla działania systemu Start/Stop, ponieważ monitoruje on, czy akumulator będzie miał wystarczającą moc, aby ponownie uruchomić silnik po zatrzymaniu go przez system Start/Stop .W przypadku "problemów" z pojemnością akumulatora również odłącza najbardziej "prądożerne" odbiorniki tak jak w przypadku B6. Parametry stanu akumulatora można sprawdzić m.in. w 01 Silnik , 61 Regulacja baterii.

 

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale co to oznacza dla takiego laika jak ja? Jak to naprawić? 

Wybacz, ale jestem zielony w tych tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podjechać do profesjonalisty - firmy zajmującej się sprzedażą akumulatorów,gdzie zostaną sprawdzone wszystkie parametry akumulatora ,najczęściej wykonają to bezpłatnie.Profilaktycznie należy doładowywać akumulator z zewnętrznego zródła; wszelkiego typu instrukcje obsługi ( aku i pojazdu ) o tym wspominają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JurekW napisał:

Najprościej podjechać do profesjonalisty - firmy zajmującej się sprzedażą akumulatorów,gdzie zostaną sprawdzone wszystkie parametry akumulatora ,najczęściej wykonają to bezpłatnie.Profilaktycznie należy doładowywać akumulator z zewnętrznego zródła; wszelkiego typu instrukcje obsługi ( aku i pojazdu ) o tym wspominają.

Czyli w najgorszym wypadku czeka mnie wymiana akumulatora, tak? Powinno to rozwiązać problem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naładuj aku, dolej wody destylowanej i zobacz czy problem powróci. Jeżeli tak =wymiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności