Skocz do zawartości
TreborS

Passat 2.5 benzyna ,proszę o poradę.

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie proszę co sądzicie o Passacie 2.5 benzyna wersja USA, ten który mam na oku jest z 2013r. Chodzi przede wszystkim o to czy warto pchać się  w auto które jest sprowadzane ( Dubaj) i czy założenie gazu jest ekonomicznie uzasadnione. a jeżeli ktoś by mi podesłał coś do poczytania było by super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Polsce bardzo egzotyczny model. Wątpię czy znajdziesz w sieci coś po naszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z materiałami to tak jak wyżej - raczej jedynie w języku angielskim.

Silnik R5 to już dość wymyślna konstrukcja, trochę przypomina budową silnik z 2.5 TFSI z Audi RS3/TT-RS/RS Q3 ale ma wtrysk pośredni (więc z gazem nie ma problemów) i nie ma rzecz jasna turbosprężarki. W SSP opisano głowicę tego silnika jako wzorowaną na tą z silnika V10 Lamborgini :D (patrz od strony 30: http://www.natef.org/natef/media/natefmedia/vw files/jetta-ssp.pdf ).

Amerykanie raczej nie narzekają na ten silnik ale ma kilka potencjalnych punktów zapalnych (jak w każdym chyba obecnym VW) z rozrządem łańcuchowym (napinacze, ślizgi, nastawniki) - nie mówię, że jest to awaryjne ale patrząc na pozostałe silniki należy mieć to na uwadze. Poza tym - raczej bez problemów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jak radzicie , ubierać się w to ,czy raczej odpuścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie jest po strasznych przejściach (o co w aucie z USA nie trudno, ale też nie trudno to sprawdzić) to bym brał. Ale to ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , zgadzam sie że auta z USA będą strzelone ,a le tez łatwo sprawdzić. To auto jest wersją amerykańską a pochodzi z Dubaju. Jak sprawdzić czy było gniecione ,czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie darował. Oczywiście, że znaczna część części będzie pasowała z wersji europejskich ale osprzęt silnika, rozrząd i reszta pierdółek będzie dostępna tylko w ASO na termin. Kiedyś przerabiałem podobny temat i się wyleczyłem. Tym bardziej, że to dalej pasztet. Żaden klasyk, żaden samochód niszowy, żadna ekstra fura. Ale to tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2018 o 20:03, lysy78_03 napisał:

A ja bym sobie darował. Oczywiście, że znaczna część części będzie pasowała z wersji europejskich ale osprzęt silnika, rozrząd i reszta pierdółek będzie dostępna tylko w ASO na termin. Kiedyś przerabiałem podobny temat i się wyleczyłem. Tym bardziej, że to dalej pasztet. Żaden klasyk, żaden samochód niszowy, żadna ekstra fura. Ale to tylko moje zdanie. 

Właśnie nie. O ile jeszcze B6 USA i EU to to samo auto, to w przypadku Paska B7 to ten w USA nie ma nic wspólnego z europejskim. Inne są blachy, tapicerki drzwi, deska, same drzwi. Może płyta podłogowa jest taka sama. Ale cała reszta to już zupełnie inne auto.

edit: Tak z nudów się doczytałem że B7 USA ma inne wymiary, ma też większy rozstaw osi. Poza nazwą i rocznikiem nie ma za wiele wspólnego z naszym europejskim B7. Wnętrze tak w ogóle wygląda jak przeniesione z golfa 6 i nieco przerobione pod rynek USA.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jankus napisał:

O ile jeszcze B6 USA i EU to to samo auto, to w przypadku Paska B7 to ten w USA nie ma nic wspólnego z europejskim. Inne są blachy, tapicerki drzwi, deska, same drzwi.

Otóż to...

https://de.wikipedia.org/wiki/VW_Passat_(NMS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jankus napisał:

Właśnie nie. O ile jeszcze B6 USA i EU to to samo auto, to w przypadku Paska B7 to ten w USA nie ma nic wspólnego z europejskim. Inne są blachy, tapicerki drzwi, deska, same drzwi. Może płyta podłogowa jest taka sama. Ale cała reszta to już zupełnie inne auto.

Tym gorzej dla auta i właściciela. Części praktycznie nie do zdobycia a to dalej jest TYLKO PASZTET. :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego NMS jest gorzej wykonany i wyposażony jak B7. To niestety bardziej przedłużona Jetta niż B7"long" :)

Ale pytanie było o silnik i w jego kwestii to nie ma się raczej czego bać. Do tego nie ma tam chyba DSG, a "zwykły" Tiptronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, radekrp90 napisał:

Ale pytanie było o silnik

Wg mnie pytanie było o:

Dnia 15.01.2018 o 10:25, TreborS napisał:

Napiszcie proszę co sądzicie o Passacie 2.5 benzyna wersja USA,

Czyli o samochodzie Passat  z silnikiem 2,5 benzyna wersja ju es ej.

:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widziałem tylko pytanie o 2.5 :D

Tak czy inaczej - wszystko zależy czego kupujący oczekuje, bo może zna NMS'a. Jeśli spodziewa się jednak, że to tylko B7 z innym silnikiem, może się rozczarować.

http://www.myturbodiesel.com/threads/differences-between-2012-vw-passat-for-us-vs-europe-euro-trim-car.4182/

Po "moim city" jeździ złoty NMS, i muszę przyznać że wygląda intrygująco z zewnątrz. Szkoda tylko, że ma zwykłe halogeny. Rozmiarowo to trochę większy jak Skoda Superb - przynajmniej takie robi wrażenie, bo nie porównywałem wymiarów ani nie stały jeden obok drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, radekrp90 napisał:

Ja tam widziałem tylko pytanie o 2.5 :D

To jest to co tygryski lubią najbardziej. Mam baaaardzo fajny film, ale raczej nie nadaje się na publikację na forum. Jakby co to zapytajcie Ziewala. A co mi tam, wrzucam do humoru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lysy78_03 napisał:

To jest to co tygryski lubią najbardziej. Mam baaaardzo fajny film, ale raczej nie nadaje się na publikację na forum. Jakby co to zapytajcie Ziewala. A co mi tam, wrzucam do humoru. 

Jeśli to co było w "humorze" było związane z tym, że widuję tu "złotego" NMS'a to raczej chodziło mi o takie złoto :) Niestety nie świeci się jak wiadomo co, komu ;)

VW-Passat-China-August-2011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak auto z US, a jedzie z Dubaju, to już warto sobie zadać pytanie o co kaman i dlaczego tam (w DXB) nie zostało zarejestrowane... polecam poprosić o VIN i zapłacić komuś żeby to sprawdził, bo często się wałki straszne zdarzają... W Dubaju nie tak łatwo jest zarejestrować kradzione auta, więc takie "odpady" szybko wracają do portu i podróżują dalej. Jeśli powypadek, to nie da się zarejestrować w ogóle. Sprawdź VIN zanim cokolwiek zadecydujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marecek napisał:

jak auto z US, a jedzie z Dubaju, to już warto sobie zadać pytanie o co kaman i dlaczego tam (w DXB) nie zostało zarejestrowane.

A gdzie tak jest napisane? Ja rozumiem, że to WERSJA USA, a auto POCHODZI Z Dubaju. 9_9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubaj, podobnie jak Rosja, jest specyficznym rynkiem i często trafiają tam auta właśnie w specyfikacji US, co nie musi oznaczać, że jest to auto sprowadzane jako wrak. Więc tutaj racja. Póki co @TreborS chyba odpuścił więc bez jego odpowiedzi nie ma dalsza dyskusja sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie kilka dni, dlatego nic nie pisałem. Nad zakupem w dalszym ciągu myślę, i dochodzę do wniosku ze lepiej się nie pchać.Część zapasowych ,może oprócz silnika ( a i tu nie jestem pewny) w razie jakieś szkody będę szukał po świecie- raczej słabo, auto raczej oszczędne nie będzie , trzeba zagazować, to także kosztuje i to pewnie sporo, Przyszło mi do głowy ( powinno na początku wątku) że wrzucę link do konkretnego auta o którym rozmyślam.
http://gladyszmotors.auto.com.pl/osobowy_showone.php?kod=15v94h&zyr=0

 

Podsyłam również VIN może to coś pomoże ...

vin volksa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma słownik żeby wlepę przetłumaczyć?  

A tak na poważnie... fotele na zdjęciach wyglądają jakby ktoś na nie zwymiotował. Pierdołą pewnie jest brak zaślepek w zderzakach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności