Skocz do zawartości
PSG123

Kolizja. Naprawiać czy sprzedawać jak stoi?

Rekomendowane odpowiedzi

asdasdasdsad do usuniecia

Edytowane przez PSG123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie najistotniejsze czyja wina? Bo jeśli dostaniesz z OC sprawcy to rób, skoro jest to pewniak. Jeśli twoja to policz na czym lepiej wyjdziesz, blacharsko drzwi do wymiany, słupek myślę że do podklepania/wyciągnięcia i polakierowania. Poduchy (nowe/używane?), napinacze pasów, podsufitka, plastiki uszkodzone przy wystrzale. 2x drzwi powiedzmy 600 zł w lakierze, poduszki zależnie od twojej decyzji, napinacze pasów to samo, plastiki nie wiem co oberwało a co nie, bo wygląda że plastik słupka B oberwał. Blacharz 400-500zł za ogarnięcie słupka, spasowanie drzwi i ewentualne podciągnięcie nadkola. Lakiernik około 1000zł. Więc wychodzi 2000zł blacharsko dodatkowo poduchy i napinacze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina była niestety moja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PSG123 napisał:

Wina była niestety moja. 

Jak z poduszkami/napinaczami nówki z aso czy szukasz używanych? Bo to jest głównym czynnikiem opłacalności. Albo stawiasz na bezpieczeństwo albo na niski koszt. Zoorientuj się, jeśli chodzi o samą blachę to bym naprawiał, gorzej z poduszkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że skoro pytasz o koszt naprawy, to nie miałeś wykupionego AC. 

38 minut temu, Kuba2000 napisał:

Blacharz 400-500zł za ogarnięcie słupka, spasowanie drzwi i ewentualne podciągnięcie nadkola. Lakiernik około 1000zł. Więc wychodzi 2000zł blacharsko dodatkowo poduchy i napinacze.

To mocno optymistyczna kalkulacja, bo według mnie sama blacharka i lakier przekroczy 4 tys. zł (a i to w warunkach garażowych). Co do wartości samego auta, to w tym stanie powinieneś za niego dostać nieco powyżej 10 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w poznaniu, liczyłem po stawkach kieleckich. W kielcach za 2 tysiące blachę bym ogarnął, tylko wiadomo słupek lekko wyciągnięty wyklepany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze tragedii nie ma... Tak sobie liczyłem mniej więcej że w częściach plus lakiernik do 4000+/- tys powinieneś się zmieścić....liczyłem lakiernika po stawkach takich tu w mojej okolicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz gołe drzwi za 150-350zł/szt (taki jest rozrzut cenowy), szyby i tapicerki masz. Blacharzowi zostaje ogarnąć słupek i tylny błotnik(wg stawek w mojej okolicy za naprawy blacharskie nie zapłaciłbyś więcej aniżeli 1000zł). Wg mnie tragedii nie ma i jak najbardziej - będąc pewnym swojego auta, robiłbym je. Ja w żadnym wypadku nie szedłbym do ASO. Poszperaj na olx czy alledrogo (dwa wieczory i masz już wszystko w komplecie).

Pozdrawiam,

Sz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asdasdsad Pozdrawiam

Edytowane przez PSG123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił. Najgorzej że słupek oberwał, ale dobrze że nie dostał za mocno. Drzwi to tam pikuś. Co do fotela masz 2 opcje albo kupić nową poduchę i dać do tapicera. Albo kupić nowy fotel. Ja swoje po 150zł sprzedałem całe fabryczne z poduszkami na miejscu. Kurtynę kupiłbym z demontażu. Tu trzeba uważać na poduszki regenerowane. Są tańsze ale do swojego bym nie wstawił. No może pasażerowi:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asdsadasdasdsad

Edytowane przez PSG123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PSG123 napisał:

Mam kupca na 11 tys, gotowego wyłożyć pieniądze jutro. 

 

Czy jest to dobra cena? Warto sprzedawać? 

Warto dodać, że akumulator powoli do wymiany i na lato nowe opony potrzebne. 

Jeśli i tak myślałeś o zmianie auta to go sprzedaj. Jak nie masz pomysłu a auto było pewne i nie miałeś zamiaru go zmieniać w najbliższych latach. To bym się zastanowił. Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności