Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmiku również widać dziwny kolor jak i na zdjęciach . Może to wina aparatu , nie wiem . Nie wygląda to dobrze , nie zdziw się jak na podłodze będzie ruda ...

Już nie wiem co Ci doradzić żebyś sprawdził ...

Czym uszczelniałeś blachy w drzwiach ? I jak to robiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no basen jak na narodowym, ale pod koniec filmiku widać kilka kropel na progu więc może rzeczywiście z drzwi Ci się leje

 

mi kiedyś po mocnych ulewach zawsze kilka kropel wpływało po tej gumce która jest pod drzwiami i po zamknięciu delikatnie wystaje poza uszczelkę progu do środka.

W moim przypadku skrócenie jej tak żeby nie wchodziła poza wewnętrzną uszczelkę załatwiło sprawę.

 

 

Progi akurat były mokre, bo padało trochę jak robiłem zdjęcia i oboje drzwi były otwarte. Test suchości drzwi sprawdzałem podczas deszczu wchodząc do samochodu za kierowcą.

 

Swoją drogą jestem ciekaw jak to wygląda pod wykładziną. Jutro w ciągu dnia o ile nie będzie padać ma być ponad 10 stopni, zdemontuje siedzenie i plastiki progów, nie ma warunków, ale muszę się w końcu z tym uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn do szyb ze zbiorniczka nie ubywa? U mnie w kombi pekl przewod doprowadzajacy plyn na tylna szybe ale to nie byla taka ilosc wody. Powodzenia w suszeniu :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plyn do szyb ze zbiorniczka nie ubywa? U mnie w kombi pekl przewod doprowadzajacy plyn na tylna szybe ale to nie byla taka ilosc wody. Powodzenia w suszeniu :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

 

Nie własnie, nie ubywa, nawet gdyby, to właśnie nie tyle litrów i nie z tej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zatkane jest odprowadzenie wody z klimy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dziś wymontowałem również schowek przed pasażerem i na całej szerokości od tunelu środkowego po próg przy drzwiach jest sucho, więc upewniłem się, że obudowa filtra kabinowego szczelna( tak myśle ). Co również ważne z odpływu klimatyzacji również nie kapie.

 

 

sprawdzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie ma bata jeśli przód suchy to albo drzwi, albo pęknięty wężyk na odpływie z szybra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że bez rozbiórki środka nie znajdziesz problemu. Wykladzine trzeba by wyjac i lac wodą az po cieknie. W B4 mialem sytuację że z przodu bylo suchutko a za kierowcą bajoro. Guma z parciala co kable przechodzily i strumien wody tak się ukierunkowal dziwnie ze przod suchy wszystko na tył splywalo. Dopiero demontaz wykladziny pomogl w lokalizacji przecieku.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .gdy ja kupiłem swojego passerati też tak miałem ale u mnie winny był filtr kabinowy a raczej brak jego uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje fakt, że przez ten przeciek szyby parują i później zamarzają od środka i co ciekawe jak demontowałem obudowę filtra kabinowego ewidentnie uszczelka zamieniła się w gąbkę i miałem nadzieje, że problem rozwiązany, nie ma jednak tak łatwo. Trzeba wyjąć siedzenie i resztę detali. Przynajmniej sprawdzę stan podłogi, wysuszę i poszukam przecieku, ewentualnie zrobię fotorelację dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe kombi czy sedan?????? Jeżeli kombi to ściągnij środkowy słupek i wejdź do auta i niech ktoś leje ze szlaufa po dachu bo może relingiem wchodzić woda. A szybę masz oryginalną tzn. ten sam rocznik co reszta szyb??? Bo mogłeś jeszcze sprawdzić jak miałeś rozebrany schowek i wykładzinę czy czasem gdzieś woda się nie dostaje przez szybę. Również ktoś chyba zadbał o nową konserwację podwozia ponieważ w nogach pasażera z przodu są zaślepki wkładane od wewnątrz i od dołu wystają takie 3 bolczyki. Jeżeli jest dość dużo wody z tych zaślepek wykapuje woda ale może być zawalone nową konserwacją. Tylko tak patrząc na twoją wycieraczkę z tyłu zalaną wygląda na to że to woda cię w h.. robi. Bo jeszcze nie widziałem żeby woda płynęła pod górkę. Moim zdaniem wydaje mi się że woda wdziera się przez dosłownie filtr a potem leci do wentylatora a że wylot na nogi tylne jest najniżej tam tedy wylatuje woda.

Weź odkręć silnik od nagrzewnicy i zobacz czy nie jest tam mokro i przy okazji posprawdzaj wszystko co napisałem.

 

- Woda również lubi się wdzierać przez przewody klimatyzacji ale tylko w tedy jak są zatkane ujścia wody.

- Jeżeli autko było bite a właściciel o tym nie wie np. jak był wymieniany dach nasi piękni blacharze tną jak leci i nawet tną przewody od szyberdachu ale zazwyczaj jest woda od początku.

 

 

Ja też teraz walczę z wodą ale nie w takiej ilości bo u mnie było po stronie kierowcy wilgotno pod dywanikiem i osłona pod kierownicą miała mokrą tą ala gąbkę. Na razie zrobiona nowa uszczelka pod kompem. Zobaczymy co będzie dalej. Szkoda że nie ma lata bo zawsze można wybebeszyć środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie podstawowe kombi czy sedan?????? J

 

Jest to kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdzaj to co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jestem na etapie demontażu prawej strony wnętrza, poniżej filmik sprzed demontażu, samochód stał na wzniesieniu, jezioro jak nic.

\

 

Po tym jak zobaczyłem tą ilość wody prawie od razu wziąłem się za demontaż:

fotel pasażera, zabudowa prawego progu.

Zrobiło się ciemno a została mi jeszcze prawa część tylnej kanapy i wtedy będę mógł spokojnie podnieść wykładzinę i zabrać się za suszenie.

 

Tak sobie myślę, obudowę filtra kabinowego uszczelniałem 3go listopada br., może już nie ma problemu z napływająca wodą a zwyczajnie może tylko została, ta co już naleciała. Upewnię się w ciągu kolejnych 2 dni.

 

Na filmie widać plastikową butelkę z żółtym korkiem. Odpowiednio przeciąłem butelkę i wcisnąłem plastikową osłonę progu a welur. Od wczoraj cały czas pada a w butelce ani kropli. Z przodu nie muszę sprawdzać, bo bok welury w przedniej części jest suchy. Jutro suszenie i więcej zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napsterek rozbierz nawet przód bo zawsze tapicerka co jest w pionie czy z górki będzie sucha. I w tedy będziesz widział czy jest wszędzie sucho. Jak wysuszycz to w tedy prysznic na passata z węża a drugi niech siedzi w aucie i ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak odkręcę jutro kanapę, to będę mógł odgiąć całą wykładzinę od schowka po sam tył. Tylko zerknąłem, tyle ile umiałem, wody full, ale rudej nie widać na szczęście. jutro wypompuję wodę i wyłożę podłogę gazetami a następnie farelka i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że jakbyś pojechał na karchera i siedział w środku a ktoś by lał, to powinieneś bez trudu zlokalizować przeciek, bo przy takiej ilości wody to musi się zdrowo lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plyn do szyb ze zbiorniczka nie ubywa? U mnie w kombi pekl przewod doprowadzajacy plyn na tylna szybe ale to nie byla taka ilosc wody. Powodzenia w suszeniu :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

 

Powiedzcie mi którędy idzie na tył przewód od płynu do spryskiwaczy? Niby przeciek w moim pasku zlikwidowałem (u mnie lało się przez uszczelkę obudowy komputera), ale mniej więcej co 2 tyg muszę dolewać płynu więc chcę też zlikwidować profilaktycznie opcję pękniętego wężyka, tym bardziej że jest zima więc nie byłem w stanie w 100% wykluczyć innego przecieku, ponieważ w taką pogodę bd wykładzina długo schła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi przychodzi do glowy to co inni juz napisali:

-klej na przedniej szybie puscil i szyba cieknie

-uszczelki drzwi

-odplywy szyberdachu

-uszczelki relingow

Ja mialem i odplywy zdupane i relingi puszczaly z tylu

Odplyw z przodu wysunäl sie ze smoczka w blotniku i woda lala sie do auta. Nie daly mi spokoju zacieki na sufitowce i jä wytargalem. Okazalo sie ze tylnie odplywy sa szczelne w 30% bo weze z okräglych zrobily sie jajowate i weze przepuszczaly wiecej niz odprowadzaly...Pod relingi kupilem nowe uszczelki i jeszcze uszczelnilem masä. Antene dachowä przy okazji rowniez. I wiem ze teraz gora nie przepuszcza na 100%...

Powodzenia w szukaniu. A z tym basenem uporaj sie jak najszybciej bo nic dobrego z tego nie bedzie. Elektryka/elektronika nie lubi wilgoci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w bagażniku combi po tej stronie jak stoisz twarza to po lewej w schowku ida przewody od spryskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności