Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że dostaje się przez filtr przeciwpyłkowy. Musisz wyjąć obudowę filtra i go uszczelnić silikonem. Musisz także wyczyścić otwory spustowe wody pod akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Po prawie 2 tygodniach udalo mi sie dzis usunac przyczyne lania sie wody. Nie byl to komputer ani filtr kabinowy. Tak z glupoty sciagnalem te listwy gumowo-plastikowe znajdujace sie po bokach przedniej szyby i co sie okazalo???... W warsztacie podczas wymiany przedniej szyby jakis partacz nie mogac chyba wyciagnac lewej listwy wyrwal ja razem z prowadnica niszczac przy tym te gumowe uszczelki w otworach na na mocowania prowadnicy po czym wkleil ja tylko zostawiajac po bokach dziury poprzes ktore wod wlatywala do slupka i wylewala sie z niego na dole przez otwor ktorym wchodza przewody z drzwi i otwory mocujace "ramke" z przekaznikami!!! Otwory uszczelnilem i na 99% uporalem sie z problemem jutro ostatnie sprawdzanie szczelnosci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje kolego :). dobre dochodzenie. mnie czeka kompleksowe wnikliwe wyszukiwanie. zaczynam od lini otwierania maski. zauważyłem luźno osadzoną uszczelkę od linki na przejściu przez ścianę grodziową. no tak, ale to strona kierowcy, a ja największy problem mam na tyle, gdzie mam basen za siedzeniem pasażera. zjeżdżam teraz do domu na święta, więc może będę mieć czas na wnikliwe szukanie przyczyny w garażu, bo pod blokiem to niestety mogę,ale poruszać palcem w bucie,ehhh

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko sie wyjasnilo na 100% :). Lało sie otworami w slupku (tylko i wylacznie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarcio_70

W moim pasku pojawiła się woda za siedzeniem kierowcy w ilości kilku litrów(po wizycie na myjni). Wyczytałem na forum że przyczyną może być zapchany odpływ w przedziale silnika a dokładnie pod akumulatorem. Wymontowałem akumulator i BINGO! W otworze było mnóstwo zgniłych liści, igliwia i innego badziewia po przetkaniu pod samochodem pojawiła się wielka kałuża. Wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem.

Myślę że warto sprawdzić najpierw ten odpływ zanim zacznie się demolkę uszczelek i innych części auta na własną rękę. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jak dostać na allegro uszczelkę do linki maski? chiałem uformować ją lepiej w grodzi i się...zepsuła. czy może lepiej w ASO zamówić?

nr ref. 8D0823591A

ps. dobrze mieć taki program ze wszystkimi numerami częsci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki...alw moze mnie oswiecicie gdzi sa wyloty wody.pozdrawiam...(Pasatb51999)

siemanko.wyloty masz w komorze akumulatora.musisz wyjąć akumulator odkręcić półke na któtym stoi no i zobaczysz 1 z wylotów a 2 masz pod serwem to jest lekko prawo.dziś to właśnie robiłem.oby 2 były kompletnie zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę, bo wszystko podobne, ale niedokładnie tak. Samochód kupiłem niespełna 3 tygodnie temu. Miałem mokrą podłogę od strony pasażera zarówno z przodu jak i z tyłu. Wysuszyłem i już mi nie zalewa. Dręczy mnie jedno. Którędy ta woda mogła się dostać? Wszystkie powyższe możliwości wykluczam. Zauważyłem, że passat ma ogólnie dziwnie skonstruowane zamontowanie filtra przeciwpyłkowego. Przez otwory w plastikowej osłonie podszybia widać częściowo ten filtr. Fakt, był mokry. W grodzi akumulatora nie było wody, a akumulator zmieniałem, więc nie widziałem też, żeby otwór odpływowy był zatkany. Samochód stał u handlarza od października do końca grudnia na dość pochyłym placu, tak że przód był do góry. W Angli dużo pada. Czy jest możliwe, aby woda ściekając po osłonie podszybia lała się bezpośrednio w filtr przeciwpyłkowy? Samochód wysuszyłem i nie zalewa. Filtr jest zamocowany w grodzi dość wysoko, więc jeżeli nawet miałaby być woda w tej grodzi, to musiałoby jej być bardzo dużo, aby przesiąkała przez nieszczelną uszczelkę filtra. U mnie jednak było sucho w grodzi , a w środku mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .wczoraj właśnie wyeliminowałem te zapchane przewody odpływowe kompletnie zawalone błotem i lisćmi.dziękuje za porade

--- scalone ---

dzięki za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jeśli mam wode w bagażniku tzn wilgotna jest blacha bagażnika tapicerka nie jest mokra i mam tez wilgotne kieszenie boczne w bagażniku, przez uszczelkę bagerka nie leci napewno, aha pasior to sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi woda leje sie po kablach od kompa do środka dziś dostałem sie do modułu nie jest zalany bo on tak naprawde jest w dwóch obudowach ale przegniły przewody - zasilanie oswietlenia bagażnika i wnętrza vw złe miejsce wybrał dla modułu myśle przenieś go pod kierwownice czy ktoś tak próbował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. kanały odpływowe wszystkie udrożnione. Wodę mam pod nogami kierowcy. Na środku mokry, na około sucho. Załączę zdjęcie. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w którym jest otwór. Moim zdaniem przez niego dostaje się woda do auta podczas jazdy w deszczu. i W dni o wysokiej wilgotności ten filc pod wykładziną siąknie wodę. Mam ten otwór po stronie pasażera też. A wykładzina lekko wilgotna. i moje pytanie brzmi. Czy te otwory powinny być zamknięte czy otwarte? bo w chwili obecnej od zewnątrz, tzn będąc w kanale pod samochodem mogę palca wsadzić i unoszę wykładzinę.

 

modul.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie takie pytanko. na załączonym foto jest otwór, który powinien być zaślepiony gumową uszczelka ? w pierwszym poście na tym zdjęciu http://www.warsztat.vw-passat.pl/foty/woda/2.jpg jest zaznaczone niebieskim kółeczkiem, że powinna być uszczelka i ona powinna być szczelna. U mnie tej uszczelki nie ma.. co załączone jest na tym foto http://img24.imageshack.us/img24/2997/aaaaode.jpg .

 

I moje pytanie, czy przez ten otwór może dostawać się woda do kabiny ?

 

Widzę też na zdjęciach u kolegów forumowiczów, że w tym miejscu w niektórych modelach idą jakieś kable, np tu http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=5942&d=1226136108

 

 

Edit:

 

A powiedzcie mi czy pomiędzy serwem hamulca a blachą jest jeszcze jakiś otwór ?

Edytowane przez adixx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to spotkało,dziś wchodze do auta a tam przód mokro!!! od strony kierowcy,idę na tyła tam wody do KOSTEK!! Auto tak stało 2dni :(

Dziś szybko od 10 do 16 walczyłem,osuszając środek :( udrożniłem pod akku ten otwór,był CAŁY ZABITY i od Serwo też cały zabity,myślę,że już powinno być ok??Czy koniecznie na coś jeszcze zwrócić uwagę muszę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udrożniłem pod akku ten otwór,był CAŁY ZABITY i od Serwo też cały zabity

 

A tyle się o tym mówi.. ja po każdym myciu zaglądam czy woda nie stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mnie to spotkało,dziś wchodze do auta a tam przód mokro!!! od strony kierowcy,idę na tyła tam wody do KOSTEK!! Auto tak stało 2dni

Dziś szybko od 10 do 16 walczyłem,osuszając środek udrożniłem pod akku ten otwór,był CAŁY ZABITY i od Serwo też cały zabity,myślę,że już powinno być ok??Czy koniecznie na coś jeszcze zwrócić uwagę muszę??

 

Wojtek osusz to dobrze , jeśli masz możliwość pozostaw pootwierany samochód niech się suszy na słońcu, pamiętaj też że pod siedzeniem kierowcy jest moduł i lepiej żeby było tam sucho. Jeśli natomiast chodzi o te kanały które się często zatykają z powodu różnorakiego syfu , dobrym sposobem na załatwienie sprawy jest założenie podszybia lifta , założyłem u siebie i mam święty spokój .

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek osusz to dobrze , jeśli masz możliwość pozostaw pootwierany samochód niech się suszy na słońcu, pamiętaj też że pod siedzeniem kierowcy jest moduł i lepiej żeby było tam sucho. Jeśli natomiast chodzi o te kanały które się często zatykają z powodu różnorakiego syfu , dobrym sposobem na załatwienie sprawy jest założenie podszybia lifta , założyłem u siebie i mam święty spokój .

Spokojnie,już jest suchutko... od 10 do 16 na słoneczku schło,oczywiście wszystko,łącznie z fotelem zostało wyjęte,od razu sobie spisałem numer czujnika poduszki fotela kierowcy bo jest do wymiany;)

Oczywiście teraz autko w garażu stoi z pootwieramnym oknami i drzwiami tak więc jest OK.

Zaraz jeszcze pod VAG sprawdzę i już ;)

Na jakiś czas będzie spokój,a że z żoną teraz porozmawiałem to szykuje się zmiana autka,mój pasek idzie do sprzedaży a będzie coś nowszego może też B5 ale FL kto wie.Więc nabywca na bank będzie miał spokój z tym,ładnie wycziściłem spód autka więc jest cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam problem z woda na dywaniku z przodu u pasażera.zdjelem schowek zeby zobaczyc po czym leci a tam sucho.Mokra była tylko gąbka ktora tak jakby łaczy dwie rurki (chyba od nawiewu,znajomy tak twierdzi).Piszecie wszyscy o wodzie u kierowcy wiec moze cos mi pomozecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mam problem z woda na dywaniku z przodu u pasażera.zdjelem schowek zeby zobaczyc po czym leci a tam sucho.Mokra była tylko gąbka ktora tak jakby łaczy dwie rurki (chyba od nawiewu,znajomy tak twierdzi).Piszecie wszyscy o wodzie u kierowcy wiec moze cos mi pomozecie.

 

Te rurki to prawdopodobnie ujście wody ze skraplacza klimy.

W moim przypadku uszkodzona była uszczelka pod obudową filtra pyłkowego i zalewało właśnie dywanik pod nogami pasażera, sięgnij głęboko do góry w okolice tego filtra, jeżeli poczujesz tam wilgoć to już wiadomo. Koszt uszczeleczki w ASO 25zł, ale czas oczekiwania w moim przypadku 2 tygodnie - brak u polskiego importera ;). Niektórzy uszczelniają to silikonem. Gdybyś zdecydował się na wymianę uszczelki to mam nową nie rozpakowaną, jak coś to pisz na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze jeszcze raz zdjac schowek?Padalo ostatnio 2 dni tenu a ta gabka dalej byla mokra rano jak sprawdzalem.Susze auto cały dzien a jutro zaczne to sprawdzac i mam nadzieje ze to naprawie.Dzieki za rade i dam znac co z uszczelka. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności