Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zauważyłem myjąc samochód że leci mi woda z przodu po stronie pasażera ,bije z okolic schowka po prawej stronie .Poszukałem i znalazłem syf w okolicy filtra kabiny ,moje pytanie czy korek po lewej stronie koło filtra powinien być otwarty czy zamknięty ?

 

Przerabiałem to ostatnio u siebie, do wymiany była uszczelka pod obudowę filtra, w ASO ok 35 zł i teraz suchutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dorzucę problem i rozwiązanie.woda płynęła przez próg pod głośnikiem(drzwi od strony kierowcy) ,szukałem długo,mam Anglika a wiadomo angielska robota...masakra a więc od strony kierowcy była bita szyba przy wymianie nie posprzatali szkła,polubili śrubki,uszkodzili uszczelke...a więc po 1 ściągnąłem obicie drzwi i na spodzie drzwi są kanaliki odprowadzajace wodęwodę,całe zapchane szkłem...druga sprawa padnieta uszczelka od tej blachy w drzwiach po ściągnięciu której możemy się dostać do szyby,do tego pogubione śruby zastąpione byle jakimi które owej blachy nie dociskaly jak należy i stąd woda,a więc rozebrać, wyczyścić i uszczelnic.

Edytowane przez dragon29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

problem dopadł i mnie, przeczytałem większość tematów, przyczyny w teorii znam. Potrzebuję, żeby mi ktoś wskazał czy to może być przyczyną wody na podłodze. Pękł mi ostatnio sworzeń wycieraczek, zawiozłem, wymienili mechanizm. Podejrzewam, że mogli coś namieszać, bo wcześniej było ok. I teraz pytanie pierwsze, uszczelka pod komputerem, widoczna na zdjęciach, jak rozumiem, jest źle założona? Czy to może być przyczyną? Czy jak wymieniali mechanizm to musieli go jakoś wyciągnąć?

Drugie pytanie, podszybie jak na zdjęciu, czy powinienem je czymś dokleić czy nie przeszkadza bo woda i tak spływa do przegrody i zalewa patrz wyżej? Dodam, że kanaliki pod aku wykluczam, filtr kabionowy i jego obudowa też, woda na pewno nie dostała się drzwiami, nie mam szyber dachu ani relingów. 20150826_143745.jpg

20150826_142753.jpg

20150826_142821.jpg

20150826_143737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce gdzie wchodzi plastikowe podszybie nie zostało prawidłowo oczyszczone i teraz odstaje ci od szyby.

Przerabiałem to u siebie i po bardzo dokładnym wyczyszczeniu rowku w podszybiu jak i rynienki na które się montuje plastik, przylega idealnie jak przed demontażem.

Jednakże nie przeszkadza to w niczym bo tamtędy woda się nie dostanie, pod warunkiem że masz szczelne połaczenie dołu szyby z karoserią.

 

Trzeba zdemontować wszystko ponownie i uszczelnić łączenie obudowy komputera z karoserią.

Najlepiej wyrzucić tą uszczelkę i użyć do tego kleju do szyb bądź silikonu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cześć,

problem dopadł i mnie,

Gdzie dokładnie leje ci się woda? Przód kierowca/pasażer? Tył kierowca/pasażer? Która strona?

Edytowane przez jacenty2828

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejsce gdzie wchodzi plastikowe podszybie nie zostało prawidłowo oczyszczone i teraz odstaje ci od szyby.

Przerabiałem to u siebie i po bardzo dokładnym wyczyszczeniu rowku w podszybiu jak i rynienki na które się montuje plastik, przylega idealnie jak przed demontażem.

Jednakże nie przeszkadza to w niczym bo tamtędy woda się nie dostanie, pod warunkiem że masz szczelne połaczenie dołu szyby z karoserią.

 

Trzeba zdemontować wszystko ponownie i uszczelnić łączenie obudowy komputera z karoserią.

Najlepiej wyrzucić tą uszczelkę i urzyć do tego klleju bądź silikonu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Gdzie dokładnie leje ci się woda? Przód kierowca/pasażer? Tył kierowca/pasażer? Która strona?

 

Stawiałbym na kierowcę, generalnie zauważyłem to po potężnej ulewie (były takie ostatnio w Krakowie) i to był właśnie pierwszy deszcz po wymianie mechanizmu wycieraczek (czy oni potrzebowali wyciągnąć komputer, bo nie wiem czy jechać z reklamacją?) wsiadłem do auta i nic nie zauważyłem dopiero jak pokonałem wzniesienie (ok. 45 st) woda jakby przelała się na tył za kierowcą i przy hamowaniu wypłynęła na dywaniki. Koniec końców, była po stronie kierowcy i z tyłu za kierowcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec końców, była po stronie kierowcy i z tyłu za kierowcą.

No to koniecznie obudowa komputera do demontażu i uszczelnienia.

Czy wymontowywali to podczas wymiany mechanizmu to nie wiem. Można wymienić mechanizm i nie trzeba jej dotykać.

 

Teraz demontaż wycieraczek, podszybia, komputera i dopiero uszczelnienie.

Montaż do kupy, demontaż wykładziny (lub jej podniesienie) i suszenie farelką lub na słońcu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdź również czy masz drożne odpływy na podszybiu.

Jeden jest pod akumulatorem a drugi pod serwem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Również sprawdź gumę uszczelniającą linkę do otwierania maski czy nie jest popękana lub nie wypadła.

Wchodzi w karoserię koło obudowy komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to koniecznie obudowa komputera do demontażu i uszczelnienia.

Czy wymontowywali to podczas wymiany mechanizmu to nie wiem. Można wymienić mechanizm i nie trzeba jej dotykać.

 

Teraz demontaż wycieraczek, podszybia, komputera i dopiero uszczelnienie.

Montaż do kupy, demontaż wykładziny (lub jej podniesienie) i suszenie farelką lub na słońcu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdź również czy masz drożne odpływy na podszybiu.

Jeden jest pod akumulatorem a drugi pod serwem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Również sprawdź gumę uszczelniającą linkę do otwierania maski czy nie jest popękana lub nie wypadła.

Wchodzi w karoserię koło obudowy komputera.

 

Nie uszczelnię obudowy bez demontażu mechanizmu wycieraczek? Odpływy sprawdziłem, nie zbiera się tam woda więc są drożne, linkę też sprawdziłem jest ok (czytałem te wszystkie tematy ;) ) Tapicerkę też już suszyłem, trzymam go otwartego cały czas, ciężko to cholerstwo wysuszyć, dodatkowo wczoraj znów padało a ponownie pod nią nie zaglądałem, więc jak najszybciej muszę się za to zabrać.

I ostanie pytanie, z tyłu obudowy, tam gdzie można się dostać przez zaślepkę w podszybiu, jak rozumiem powinna być jakaś śruba, która mocuje obudowę do karoserii?

U mnie to wygląda tak:

sr.jpg

rozumiem, że przez to może nie być docisku?

Edytowane przez dmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie uszczelnię obudowy bez demontażu mechanizmu wycieraczek?

Mechanizmu wycieraczek nie demontujesz. Jedynie musisz ściągnąć ramiona z piórami (uważaj podczas demontażu by nie strzeliły ci w szybę).

Następnie demontujesz plastikowe podszybie i masz dostęp do obudowy komputera. Dopiero na tym etapie można zrobić to porządnie jak należy. Samo objechanie obudowy dookoła silikonem to fuszerka. Trzeba ją zdemontować, wyczyścić spód obudowy jak i karoserię i nałożyć porządnie silikonu lub kleju i zamontować z powrotem aż wypłynie. Po wypłynięciu kleju objechać wokół obudowy palcem i wtedy jest pewność że wykonane to jest prawidłowo.

 

Tak, jest śruba z tyłu mocująca obudowę komputera.

 

Demontowałem u siebie całe podszybie w celu uszczelnienia obudowy komputera + obudowy filtra kabinowego.

Całość zajęła mi 4 godziny łącznie z montażem do kupy a robiłem to pierwszy raz.

Od tamtej pory w autku sucho jak makiem zasiał ;-) i oby tak zostało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu że gdzieś wlewa mi się woda prawdopodobnie bagażnikiem bo gdy otwieram klapę to leje się do środka bagażnika woda, mało przyjemne szczególnie gdy coś tam jest, dzisiaj odkręciłem obudowe polałem bagażnik szlaufem i nie widziałem gdzie to kapie, ale może ktoś miał podobny przypadek i zlokalizował gdzie cieknie.

Mało tego, w miejscu gdzie jest tapicerka po prawej stronie, chciałem ją zdjąć żeby dostać się do mechanizmu wlewu paliwa zauważyłem pleśń, i tylko w tym miejscu, czyli tak jakby tam coś kapało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z lejącą się wodą /po opadach deszczu/ w momencie podnoszenia klapy. Uszkodzenie wycieraczki wykluczyłem. Połączenie elementu lampki oświetlającej tablicę rejestracyjną, a płaszczyzną klapy bagażnika, uszczelniłem powierzchownie silikonem bezbarwnym /tak aby nie szpecił klapy/. Po tym zabiegu z wodą spokój. Gdy będę rozbierał zamek klapy, element lampy zdemontuję i uszczelnię ją właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sedanie wycieraczka odpada ale sprawdzę ta lampkę bo możliwe ze wlasnie tan, dzięki

 

 

powie mi ktoś jak wyrwać ramie wycieraczki kierowcy? Pasażera z pomocą młotka jakoś poszła, ale ta przy kierowcy to tragedia, prawie 2 godziny sie siłowałem, nie ma dojścia młotkiem, podwadzić też nie ma jak bo nie chce puścić normalnie MASAKRA ta konstrukcja

Edytowane przez rarytas22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś też na dysku jakies fotki jak dokładnie dostać się do tego odpływu pod akumulatorem, już mam dosyć po próbie zdjęcia ramion wycieraczek ale jutro drugie podejście zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij sobie siłownik od maski np od dołu ale podłóż np. grabki by CI maska nie opadła. Mi jak nie chciała zejść to złożyłem ją o 90stopni tak jakby była podniesiona i normalnie bez przeszkód wylazła ale przy opuszczonej masce. . Psiuknij jakimś WD lub PWD na ten tryb co się przykręca wycieraczkę i odczekaj a potem gdy już zejdzie to nasmaruj jakimś towotem lub coś.

 

Odkręcasz mocowanie akumulatora. ODpinasz klemy i idą gdzieś na bok. Wyciągasz akumulator i masz tam 3 śruby na klucz 13 (dobra nasadka i przedłużka i jazda i 1 klucz płasko oczkowy lub przegub jak masz). Odkręcasz, wyciągasz tą podstawa i masz tam taki otwór. Czyszczę go tam wkładając wąż ogrodniczy i ten syf spływa dołem. 2 razy do roku zawsze robię taki zabieg. Na wiosnę i jakoś na jesieni lub zima.

 

podstawa-akumulatora-volkswagen-passat-b5-01r-1-8t-5171091057.jpg

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sedanie wycieraczka odpada ale sprawdzę ta lampkę bo możliwe ze wlasnie tan, dzięki

 

 

powie mi ktoś jak wyrwać ramie wycieraczki kierowcy? Pasażera z pomocą młotka jakoś poszła, ale ta przy kierowcy to tragedia, prawie 2 godziny sie siłowałem, nie ma dojścia młotkiem, podwadzić też nie ma jak bo nie chce puścić normalnie MASAKRA ta konstrukcja

 

Zakup sobie mini ściągacz do łożysk. 30 sekund i masz ściągnięte ramiona i pewność że nie rozwalisz wielowpustu.

Parę minut przed ściągnięciem psiknij wd 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Zauważyłem ze mam wodę z tyłu na miejscu pasażera w grudniu, wysuszyłem wszystko i było ok, ale problem powrócił w styczniu, więc zdemontowałem podszybie i uszczelniłem filtr kabinowy. Myślałem ze będzie ok, niestety woda dalej leci. Wczoraj zdemontowałem siedzenie i próg by wszystko dokładnie wysuszyć i znaleźć przyczynę. Lałem wodę na samochód z węza przez 30 min i nic sucho było. Przejechałem samochodem 10 km byłem na myjni, wracam i co? mokro. Woda leci od strony konsoli środkowej Co to może być? Zastanawiałem się nad odpływem klimy, ale klime mam niesprawną dopiero będę ją na lato robić. Dodam ze odpływy po akumulatorem są drożne. Macie jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o pleśni przy szybach tylnych w dolnych rogach lewa i prawa, oraz pleśń na osłonie głośnika tej czarnej kratce jak i samym głośniku, rozebrałem boczek na szybko zrobiłem test z wodą po szybie i.... woda jest odprowadzana prawidłowo przez te kanaliki pod drzwiami oraz boczna uszczelkę. Ktoś mi radził by uszczelnić silikonem cały odcinek pod ta blachą bo ta uszczelka parcieje i leje się woda, tak zrobiłem z przodu i pomogła natomiast tutaj nic nie leci tędy więc..którędy? ma ktoś jakieś propozycje co można sprawdzić. Ostatnio wyczyściłem odpływ pod aku ale wody było tyle że nie mogła zaszkodzić tym bardziej że to dotyczy się tylko tylnej prawj części tam jest mokro na podłodze cały czas:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że święta to postanowiłem coś zrobić z tą wodą pod maską bo akumulator stał już w 1/3 wysokości w wodzie... jak wszytyko odkręciłem to trochę się przeraziłem, szlam tam był straszny, odpływ odetkałem i woda sobie płynie.

 

Teraz sprawa jeszcze bagażnika, po prawej stronie tam gdzie wlew paliwa, w bagażniku jest wilgoć, nie mam pomysłu od czego, lałem wodą na bagażnik i niby nigdzie nie przeciekało :S.

 

Miałem wilgotno też pod dywanikiem u kierowcy ale to pewnie przez ten odpływ, a pisaliście że też może lecieć pod obudową komputera, ktoś ma zdj jak to zlokalizować?

 

Z góry dzięki za pomoc i życzę wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo że święta to postanowiłem coś zrobić z tą wodą pod maską bo akumulator stał już w 1/3 wysokości w wodzie... jak wszytyko odkręciłem to trochę się przeraziłem, szlam tam był straszny, odpływ odetkałem i woda sobie płynie.

 

Wywal gumowy korek całkiem, nie ma wtedy opcji by się zatkał odpływ.

Wilgoć pod dywanikiem kierowcy zapewne od przeciekających blach mechanizmów el.szyb. Wszystko o wodzie w aucie już zostało napisane w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale większość zdjęć już usunięte, ale jakoś dam radę.

Poza tym o takim problemie jak mój, czyli woda po prawej stronie w bagażniku jeszcze nie widziałem.

 

No niestety już złożyłem całość więc nie wywale tej gumy, może następnym razem ;)

 

Co do dywanika, sam dywanik nie jest mokry, dopiero pod dywnanikiem czuć trochę wilgoć, i to tylko po stronie kierowcy, wyłożyłem póki co gazety może trochę wciągną wilgoci i jutro będe szukał przyczyny dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności