Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Korzystajac z forum zauwazylem ze to dosc powszechny problem..

Zbierała mi sie woda pod aku, przeczyscilem woda wyciekla, ale mam inny problem, w momencie wycieku wody do kabiny przednie szyby nie chca sie opuscic :/ bezpiecznik jest caly, na wszelki wypadek wymienilem na nowy i dalej nic ... ? prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :)

 

Korzystajac z forum zauwazylem ze to dosc powszechny problem..

Zbierała mi sie woda pod aku, przeczyscilem woda wyciekla, ale mam inny problem, w momencie wycieku wody do kabiny przednie szyby nie chca sie opuscic :/ bezpiecznik jest caly, na wszelki wypadek wymienilem na nowy i dalej nic ... ? prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

 

kolego może zalało moduł komfortu? sprawdzałeś czy masz tam sucho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, a gdzie on sie znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, a gdzie on sie znajduje ?

 

pod siedzeniem kierowcy (pod wykładziną jest dożo tematów właśnie o nim) jeśli nikt wcześniej nic z nim nie kombinował. :)

nawet poczytaj w tym wątku to znajdziesz lub wyszukiwarka i napewno dostaniesz odpowiedz jak do niego się dobrać.

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi powiedziec ktoredy dostaje mi sie woda jesli leci po poduszcze na slupku przednim.ogladalem szybe i tam nic nie widac zeby nie bylo przecieku.nie mam okna dachowego.przerabialem juz wode w pasku przez filtr kabinowy myslalem ze moze silikon tam poscil ale cos mnie tknelo zeby oslone na slupku przednim sciagnac a tam w najlepsze se kapie i nie widze skad.mozecie cos pomoc.nie ma juz sily do tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o rade dzis jak mylem auto zauwazylem ze mam wode w z przodu od strony pasazera pod dywanikiem, juz nie wiem przez co moze lac sie woda, poniewaz juz wszystko uszczelnilem co mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, prosze o rade dzis jak mylem auto zauwazylem ze mam wode w z przodu od strony pasazera pod dywanikiem, juz nie wiem przez co moze lac sie woda, poniewaz juz wszystko uszczelnilem co mozliwe
Myślę Łukasz, że radą jest całe osiemnaście stron tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie dokładnie powinien być odlew wody od klimy bo mi tak cieknie mniej więcej pod drążkiem zmiany biegów nie mogę tego określić dokładnie ponieważ przydał by sie kanał i mnie to interesuje bo moze jest cos nie tak bo stamtąd cieknie woda jak jest włączona klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytanie powiazane z woda w samochodzie. Otóż dywanik od strony kierowcy był/jest delikatnie wilgotny. Na kompie wywalilo serię błędów z modułu komfortu, nie działa otwieranie bagaznika ze środka (przyciskiem), centralny sam się zamyka po kilku sekundach i nie ma sygnalizacji otwartych drzwi od kierowcy. Elektryk powiedział że moduł padł i trzeba wymienić. (500 pln + robocizna). Czy cena jest uczciwa? Czy koles leci w kulki?

Pytam bo cos mi się zdaje że troche drogo...w sumie wyjdzie pewnie z 600-700 plnów

Będę wdzięczny za info...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elektryk powiedział że moduł padł i trzeba wymienić. (500 pln + robocizna). Czy cena jest uczciwa? Czy koles leci w kulki?

Pytam bo cos mi się zdaje że troche drogo...w sumie wyjdzie pewnie z 600-700 plnów

Będę wdzięczny za info...

Myślę, że Twoje obawy są słuszne- cena za usługę(nawet, gdy zawiera koszt zakupu używanego modułu) jest wygórowana. Piszę to jako mieszkaniec tzw. prowincji :)

 

Nie lepiej samemu dokonać inspekcji i próby naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Twoje obawy są słuszne- cena za usługę(nawet, gdy zawiera koszt zakupu używanego modułu) jest wygórowana. Piszę to jako mieszkaniec tzw. prowincji :)

 

Nie lepiej samemu dokonać inspekcji i próby naprawy ?

 

Żyrardów to też nie metropolia wiec dlatego zmartwilem sie ceną. Chetnie bym to ogarnął sam ... jakbym wiedział jak sie za to zabrać. O ile sam byłbym w stanie wyciągnąć moduł i sprawdzić przewody to pewnie byłby później problem z programowaniem nowego, adaptacjami wszelkimi itp, itd...

 

Aha, dodam że moduł jest czysty i gotowy do programowania i że to podobno lepiej....

Edytowane przez prusinator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, dodam że moduł jest czysty i gotowy do programowania i że to lepiej....
A co ze "starym", w jakim jest stanie ?

Co z przewodami i kostkami połączeniowymi ?

 

Na Forum znajdziesz wszystkie potrzebne Ci info, dotyczące wymiany modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ze "starym", w jakim jest stanie ?

Co z przewodami i kostkami połączeniowymi ?

 

Na Forum znajdziesz wszystkie potrzebne Ci info, dotyczące wymiany modułu.

 

Masz rację, czas zakasac rękawy i zrobic coś samemu...widze tylko korzyści:

 

1. Czegos się nauczę

2. Piwko w milym towarzystwie

3. Kilka plnow wiecej w kieszeni...

 

Dzieki za motywację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, czas zakasac rękawy i zrobic coś samemu...widze tylko korzyści:

 

1. Czegos się nauczę

2. Piwko w milym towarzystwie

3. Kilka plnow wiecej w kieszeni...

 

Dzieki za motywację

Nie za ma co :)

 

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa filtra kabinowego chyba powinna posiadać 3 uszczelki. U mnie były 2 wpasowywane w spód obudowy. Jedna gumowa wąska na zewnątrz i gąbkowa przyklejana wewnątrz (ale na zewnątrz obudowy). Przegniły i w ASO zamówiłem obydwie. I szok. Tej wąskiej zewnętrznej nie można osobno kupić. Kupiłem gąbkową oraz gumową szeroką, której nie miałem (może jak szybę wymieniali fachowcy to zapomnieli założyć?). Gumowa szeroka wchodzi na blachę dookoła wlotu i ma 3 dziurki na bolce, na które wkłada się obudowę a potem zakręca nakrętkami

Numery uszczelek:8D0 819 165B i 3B0 819 211 koszt a ASO w Lublinie ok. 64 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Miera

W moim przypadku sprawa wyglada nastepujaco.

Woda wlewa sie do auta poprzez rurke odprowadzajaca wode z szyberdachu.

Owa rurka wypiela sie z koncowki, ktora znajduje sie miedzy zawiasami lewych drzwi.

Woda plynie wewnatrz slupka i wlewa sie do auta w miejscu stykow kabli.

Spodkal sie ktos z czyms podobnym?

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem. Dojście do tego, że to z przewodu szyberdachu zajęło mi trochę czasu (co się nakląłem to moje) a wyszło dopiero kiedy zdjąłem z podłogi wykładzinę do wysuszenia. Oczywiście podlewałem kanaliki i to wszystko spływało ale nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić czy leje się z ujścia. Jak wszystko było odkryte wtedy dopiero widziałem, że leje się w słupku otworem ciut powyżej progu przy koszyku z bezpiecznikami. Wydaje mi się, że samoistnie taka sytuacja nie mogła być spowodowana. Ktoś majstrował i musiał pościągać gumy ale już nie założył z powrotem odpływów. Resztę dopowiedz sobie sam. Udało mi się wyjąć od środka tę rurkę i teraz sobie grzecznie siedzi. Dla pewności przeczyściłem ponad metrowym kawałkiem stalowej elastycznej linki oba odpływy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam do was pytanie, mam wyciek w tylnych drzwiach Prawych pasażera. Niedawno zostały u mnie przyciemniane szyby z tyły w sedanie i po przyciemnieniu widze, ze po myciu jak i po deszczu mam wode na progu i na uszczelce, podejrzewam, że uszczelka z pod blachy jest już lipna czy może ktoś z was mi powiedzieć jakiego silikonu (czy może to być najzwyklejszy) uzyć aby uszczelnić ta blachę metalową miedzy drzwiami? Dodam , że odpływy są drożne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności