Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Blach nie uszczelnialem ale to nie jest przyczyna bo byly przyklejone jak zmienialem zamki a woda byla juz wczesniej pod podloga, a po drugie bylo by widac jakies zacieci wewnatrz drzwi tak mysle a po za tym jakies krople byly by widoczne na progach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz drzwi które robiłeś i lej wodę po szybie... Zobacz skąd leci woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat z nieszczelności obudowy filtra kabinowego przerabialem. Problem jednak powrócił ale z innej strony... Zapchal się wylot wody z klimy który znajduje się pod nogami pasażera. Jest tam taka gumowa uszczelka z ruchoma klapką.  Niestety aby tam dojść musiałem wyciąć tapicerkę podłogowa. Można rozebrać pół samochodu i wyciągnąć ja w całości. Ale poszedłem na skróty. Nic nie będzie widać ?

 

IMG_20190526_114042.jpg

IMG_20190526_114035.jpg

IMG_20190526_122409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda leci jeszcze pod obudową komputera,  a z drugiej strony pod obudową filtra powietrza kabinowego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręcicie ten lejek, który dodatkowo jeszcze trzyma uszczelka z gąbki... to z tyły jest taki krociec. Ja założylem na niego wężyk i wprowadziłem na zewnątrz. Problem rozwiązany ? Pozdrawiam. 

IMG_20190526_134007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wina może leżeć też po stronie wcześniej wspomnianej obudowy filtra przeciwpylkowego ale ja też osobiście przerabialem nieszczelności uszczelki między wewnętrzna strona dzwi a aluminiowa płyta podnośnika szyb. Woda splwala po szybie, przez płytę do bocznej tapicerki drzwi, na próg i sprytnie do środa na wycieraczke i wykładzinę podłogowa. Po rozebraniu drzwi okazalo sie że uszczelka zgnila. 

Od strony kierowcy uszczelka pod obudowa komputera też ciekla. 

Nie wiem co mnie jeszcze czeka...

Kocham Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jedno pytanko. Co kilka postów widzę, że uszczelnialiście blachę drzwi silikonem/nową uszczelką itp. Pytanie moje brzmi czy po odkręceniu boczku jest konieczność odkręcenia tych wszystkich mechanizmów (min. szyby), które są do owej blachy przykręcone ? Chcę u siebie również poprawić uszczelnienia wszystkich drzwi, ale trochę boję się ilości tych wszystkich podzespołów zamontowanych wewnątrz drzwi tzn. późniejszych problemów z podłączeniem i prawidłową pracą wszystkich "bebechów". Najprościej mówiąc czy po demontażu boczku mogę wziąć się od razu za odkręcanie blachy pod którą znajduje się uszczelka ? Oczywiście nie mam na myśli całkowitego jej ściągnięcia z drzwi, a jedynie uchylenie na ile to możliwe i wklejenie nowej uszczelki dookoła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mechanizmy masz przymocowane do blachy więc wystarczy ją odkręcić i skleić. Pamiętaj tylko, że nie możesz zastosować zwykłego silikonu tylko jeśli już to neutralny (nie może być na bazie octu).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad nową uszczelką typu "D" od Tesy ew. Sikaflex 221.

 

@pietrek_g Dziękuję za pomoc.

 

A szyba na czym jest zamontowana ? Po odkręceniu blachy nie wpadnie mi ona do środka ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sznur butylowy dać czy jakoś tak to się nazywa.

Szyba nie powinna wpaść

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butyl sznur wałek butylowy 5mm/9,6m uszczelniacz, najlepszy. miałem to samo u siebie w pasacie o to załatwiło temat  https://allegro.pl/oferta/butyl-sznur-walek-butylowy-5mm-9-6m-uszczelniacz-5918630614?reco_id=9f115602-6808-11e7-bb83-ecf4bbd0c338

Sorry mój wałek butylowy miał 8mm, ale 5mm też, będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/klej-butylowy-do-lamp-reflektorow-uszczelka-2m-7797607230

 

8mm, lepiej wiecej jak mniej, dokręcając śruby bedzie 100% pewnosci że klej dobrze się ścisnie i uszczelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę musisz wypiac. Połączona jest z  mechanizmem takim plastikowym trzpieniem. I w tych czarnych okrągłych zaslepkach blachy jak opuscisz szybę pojawia się uchwyty szyby i te nakrętki  trzeba poluzowac. Ja przykleilem szybe tasma opasając ja z drzwiami od góry. 

Przednia blacha i te nakrętki zaznaczone w koło. 

IMG_20190604_111734.jpg

A z tym trzpieniem trzeba się uporac ale w tylnej. 

 

IMG_20190604_112007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy macie moze wiedzę na temat uchwytów co sa w drzwiach.2 w przednich,po 1 w tylnich.Czy one pomagaja,czy to tylko ozdoba.Wlasnie w tych miejscach mi woda leci,mozna to wywalic.

Chodzi mi o cos takiego.

IMG_20190609_144359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prócz uszczelnienia blachy zajął bym się uszczelkami zgarniającymi przy szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, The_Saint napisał:

Woda leci przez nieszczelną blachę.

Ok,czyli rozebranie mnie czeka

 

29 minut temu, pietrek_g napisał:

Ale prócz uszczelnienia blachy zajął bym się uszczelkami zgarniającymi przy szybie

i na to tez bede mial oko,dzieki zabieram sie do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelka przy szybie będzie dobrze zbierać to i nieszczelna blacha nie będzie dokuczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności