Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-to mój pierwszy wpis-ale przewertowałem cały temat, ponieważ również i mnie dotyczy(ł)- udrożniłem obydwa odpływy, zastosowałem sznur-uszczelkę pomiędzy dołem szyby czołowej , a plastikiem-kratką z otworkami,zaadaptowałem osłonę  podszybia,z FL, poszło bardzo gładko bez przeróbek-wpadłem na dodatkowy pomysł:

-aby dorobic dodatkowy odpływ,mianowice wywiercić dziurę w okolicach, jak idzie linka  otwierania maski,tylko trochę wkierunku przodu,aby woda wylewała się przez nadkole na oponę-- a nie leciała na szparę za komputerem-tylko od razu na ziemię - co koledzy o tym myślą? -czy można śmiało wywiercić i wsadzić tam jakiś wężyk,-peszel  ,bez obawy,że coś uszkodzimy wierceniem?

Edytowane przez pas77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

Czy orientuje sie ktos, skad dokladnie moze leciec woda?

Dodam, ze odplyw przy aku czysty oraz obudowa przy filtrze tez w porzadku.

Najwiecej wody leje sie gdy auto troche dluzej pojedzi z wiekszymi obrotami i wieksza predkoscia. Potrafi wtedy nawet pojsc dym ze srodkowych nawiewow

 

 

Mechanik rzuca haslo - Nagrzewnica

Jakies pomysly? Bede wdzieczny za pomoc

 

Zalaczam foto 

IMG_20180911_205344.jpg

IMG_20180911_205357.jpg

PART_1531922650654.jpeg

Edytowane przez Maniek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ręcznik papierowy i wytrzyj tą wodę. Jeżeli ręcznik będzie tego samego koloru co Twój płyn chłodniczy to rzeczywiście nagrzewnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Frankoo napisał:

Weź ręcznik papierowy i wytrzyj tą wodę. Jeżeli ręcznik będzie tego samego koloru co Twój płyn chłodniczy to rzeczywiście nagrzewnica.

Oki sprawdze, a jesli bedzie przezroczysty to skad ta woda wtedy?
skoro nie pada deszcz i nie jezdze na myjnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym wtedy układ klimatyzacji, a dokładnie zapchaną rurkę odpływu wody. Chociaż wątpię by aż tyle wody z tego nalało..

Edytowane przez Frankoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2018 o 15:22, Frankoo napisał:

Podejrzewałbym wtedy układ klimatyzacji, a dokładnie zapchaną rurkę odpływu wody. Chociaż wątpię by aż tyle wody z tego nalało..

Wlasnie tez myslalem o klimie, bo jak by to nagrzewnica to uciekal by plyn od chlodnicy

ale najprosciej to bedzie rozebrac chyba pol auta w srodku i obserwowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w klimie nie ma wody lecz gaz. A skroplin aż tyle nie ma aby aż tak się lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opiszę swój problem i jego rozwiązanie. Woda pod nogami kierowcy, pasażera za kierowcą z tyłu. Przypuszczenia były takie że z przodu przez opadnięte drzwi, przelotke linki maski lub uszczelkę zgarniajacą bo nie dolegała do szyby a tył uszczelka drzwi. Okazało się że lało sie przez blachę pod boczkiem drzwi, kiedyś podczas wymiany mechanizmu szyb nie przykleiłem dobrze lub odkształciłem ta blachę i tamtędy się lało. Silikon na palec i na krawędzi blachy uszczelnilem. Susza nastała. Zero wyciekow. Przelotke linki maski też uszczelnilem klejem do szyb i obudowę komputera też , tak w razie czego. Może komuś to pomoże w przyszlosci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawdź czy ta blacha nie zaczyna już korodować. Zwykły silikon jest na bazie octu czyli kwaśny co znacznie przyspiesza proces utylizacji wszelkich metali. Jeśli już stosować w tym miejscu silikon to tylko neutralny który nie ma w swoim składzie octu. A najlepiej jest taki sznurek (nie pamiętam jak to się dokładnie fachowo nazywa) lub zwykła gumowa uszczelka do okien 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie sprecyzowalem. Użyłem dokładnie uszczelniacza bitumicznego. Tak potocznie powiedziałem silikon i fakt mogłem innych wprowadzić w błąd. Dzięki za czujność!:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek masa uszczelniająca która nie będzie kwaśna i robiona na bazie octu będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobilem trase 100km z wylaczona klima i nie poszla ani kropla wody na dywanik

takze bankowo bedzie cos z klima i zamiast wywalac cala wode na zewnatrz to wywala ja pewnie do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ od klimy drożny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ klimy jest bardziej z prawej strony, a on ma mokro na tunelu środkowym.

Chociaż drożność warto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojade dac klime do sprawdzenia i zobacze jaki bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ sprawdź sam. Po co głupie koszty generować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc: Przy silnej ulewie woda przedostaje się przez tylne prawe drzwi passat b8 variant kombi. Rozebrałem boczek tapicerki, zauważyłem, że woda dostaje się przez otwór zatrzasku nad głośnikiem w drzwiach. Kabel łączący głośnik rozpryskuje wodę ściekającą. Jak można usunąć ten nieszczęsny przypadek? Z góry dziękuję.

20181003_045936.jpg

20181003_045907.jpg

20181003_045852.jpg

Edytowane przez ostryvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - nie ten dział. Jesteś w B5. 

Druga sprawa - w serwisie wymieniamy głośnik albo uszczelniamy go sznurem butylowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu całego wątku nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące  mnie pytanie, mianowicie skąd może pojawiać się tutaj woda? Wygląda jakby woda przelewała się w rynienkach odpływowych ale jak to sprawdzić? Odpływy drożne, szczelne.. ręce opadają

50451899_281955065827412_5361411300549197824_n.jpg

49855643_762628594094305_4365182778564673536_n.jpg

49898786_2081077031970947_6181916093225893888_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemo16_16 napisał:

Witam, po przeczytaniu całego wątku nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące  mnie pytanie, mianowicie skąd może pojawiać się tutaj woda? Wygląda jakby woda przelewała się w rynienkach odpływowych ale jak to sprawdzić? Odpływy drożne, szczelne.. ręce opadają

50451899_281955065827412_5361411300549197824_n.jpg

49855643_762628594094305_4365182778564673536_n.jpg

49898786_2081077031970947_6181916093225893888_n.jpg

Albo reling albo klej nie trzyma w tym miejscu szyby. Raczej to drugie.

Obejrzyj jeszcze dokladbie uszczelkę drzwi czy nie zawija sie woda po niej.

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności