Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem, bo wcześniej nie miałem problemu z autem ;)

Problemem jest wilgoć, która jest u stóp pasarzerów tylnych po obydwu stronach, a także kierowcy

Czy jest ktoś z łódzkiego, kto jest "obcykany" i pomoże mi w diagnozie/naprawie ? Oczywiście dogadamy się. 

Proszę o kontakt mailowy [email protected] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2017 o 17:02, AdamK25 napisał:

Witam, jestem nowym użytkownikiem, bo wcześniej nie miałem problemu z autem ;)

Problemem jest wilgoć, która jest u stóp pasarzerów tylnych po obydwu stronach, a także kierowcy

Czy jest ktoś z łódzkiego, kto jest "obcykany" i pomoże mi w diagnozie/naprawie ? Oczywiście dogadamy się. 

Proszę o kontakt mailowy [email protected] 

Najprawdopodobniej uszczelka między blachą drzwi tylnych, też mam ten problem, ale nie mam kiedy naprawić:p
Przy okazji sprawdź drzwi z przodu. Woda dostaje sie nad uszczelką drzwi u dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w to jest przyczyna w 90% przypadków (pomijając ekstremalne - 3 posty wyżej). Najprostsza diagnoza to myjnia bezdotykowa, jedna osoba do pomocy, jedna osoba w samochodzie i lać po drzwiach ~ 1-2 minuty. Jak leci to będzie widać na progu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojim B5 w bagazniku po obu  stronach w zaglebieniach stoji woda moze ktos ma jakis pomysl :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki pod lampami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pietrek_g napisał:

Uszczelki pod lampami

Tez tak myslalem :) zapomnialem dodac ze kanapa mokra i polka z tylu dzis sie zorientowalem ze typ ktory montowal antene na dachu uszkodzil pierscien uczczelniajacy u podstawy ,niby male uszkodzenie a pomiedzy dachem a podstawa jest milimetr wolnej przestrzeni i angielska pogoda podlewa tendy mego Pastuszka :) 

Ale dziekuje za pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo u mnie tej uszczelki nie ma w ogóle (skruszyła się że starości) i susza w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pietrek_g napisał:

A to dziwne bo u mnie tej uszczelki nie ma w ogóle (skruszyła się że starości) i susza w aucie.

Tak ale masz oryginalna antenę a tu ktoś założył chiński zamiennik i pasuje tak do dachu auta jak stanik D kobicie co ma typ i przód płaski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wprost. Jak kurwie majtki. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2017 o 07:19, pietrek_g napisał:

Napisz wprost. Jak kurwie majtki. ?

Hehe a to dobre :) 

No ale jednak problem nie ustal 

Uszczelki lamp OK antena wymieniona i dodatkowo uszczelnilem silikonem a mokro dalej moze jakies pomysly jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylna półka mokra to może tylna szyba już puszcza? Może przydałoby się ją wyciąć/wyjąć, rant porządnie wyczyścić i wstawić szybę na nowo. Albo uszczelkami tych szybek w słupku C, ewentualnie uszczelki drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz pomyslu myslalem ze mam juz spokoj a tu dalej lipa nie mam cos szczescia do VW 

W polsce nie bylo by problemu ale tu lipa nie bardzo jest gdzie dlubac przy aucie a polskich mechanikow jak na lekarstwo i co drugi patrzy zeby wydymac klijenta 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy szyba mogła zostać, źle wklejona i przez nią cieknie  na dole w rogu od pasażera? Po słupku sucho nic nie cieknie. Natomiast ściągnąłem osłonę słupka i materiał tam gdzie wchodzi pod deskę jest mokry. Tak samo deska w tym miejscu jest "wypchana" od wody. Szukam jakiegoś punktu zaczepienia. Wszystko sprawdziłem podstawa filtra jest dobrze uszczelniona i nie cieknie gąbka jest sucha od wewnątrz. woda na pewno nie wlewa się przez kable do kabiny bo jeżdżę z podniesioną wykładziną i ewidentnie leci jakby spod deski rozdzielczej. A tam już chyba nie ma jakiś korków którego mogło by brakować? Pod deską na ścianie grodziowej jest gąbka i ona po prostu jest mokra od wody:-|| Może macie jakiś pomysł bo ja mam dosyć:crazy: Dzwoniłem, do firmy w której wklejają szyby i mówi, że to raczej nie szyba tylko filtr pyłkowy ew podszybie źle zamontowane. U mnie ono odstaje ale przecież nie powinno się lać przez nie jakby szyba była szczelna? ta metalowa rynienka od plastikowego podszybia jest przyklejana do szyby czy jak jest mocowana? Pozdrawiam i proszę o pomoc:confused:

PROBLEM ROZWIĄZANY.!!!

Dla potomnych.^_^Okazało się, że szyba została źle wklejona przez fachowców w niemczech i dlatego ciekło w lewym dolnym rogu. wycięcie i wklejenie załatwiło sprawę;-))

 

Edytowane przez 175mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie mam pytanie, bo od już jakiegoś czasu mam problem z wodą w klapie bagażnika. Gdy otwieram bagażnik to woda ciurkiem leje się od zamka. Natomiast gdy do końca otwieram klapę wylewa się z tyłu ta woda, jakby była nie wiem za tą dywanikowa osłoną czy a plastikami. Teraz jest zima i dość zimno i zamarza mi ten zamek bardzo często tak że nie mogę otworzyć bagażnika. Dodam że tę wodę widać po calej długości metalowej już bagażnika. Którędy się ona dostaje? Uszczelki widzę są w porządku. A samo wejście w bagażniku na kluczyk jest nie sprawne tzn nie da się otworzyć ni zamknąć z klucza bezpośrednio. 

Dodam że nie dawno nawet światło zniknęło w bagażniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kusza94 napisał:

Witam. 

Panowie mam pytanie, bo od już jakiegoś czasu mam problem z wodą w klapie bagażnika. Gdy otwieram bagażnik to woda ciurkiem leje się od zamka. Natomiast gdy do końca otwieram klapę wylewa się z tyłu ta woda, jakby była nie wiem za tą dywanikowa osłoną czy a plastikami. Teraz jest zima i dość zimno i zamarza mi ten zamek bardzo często tak że nie mogę otworzyć bagażnika. Dodam że tę wodę widać po calej długości metalowej już bagażnika. Którędy się ona dostaje? Uszczelki widzę są w porządku. A samo wejście w bagażniku na kluczyk jest nie sprawne tzn nie da się otworzyć ni zamknąć z klucza bezpośrednio. 

Dodam że nie dawno nawet światło zniknęło w bagażniku. 

Na 99% pęknięty wężyk doprowadzający płyn do spryskiwaczy - nie używaj spryskiwacza tylnej szyby dopóki go nie naprawisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam spryskiwaczy na tylną szybę ani wycieraczki ?

Edytowane przez Kusza94
Zastanawiam się, czy czasem nie dostaje się woda przez zamek na kluczyk, co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie klapy masz otwory odpływowe, sprawdź czy są drożne, przy kombi możesz mieć problem ze zgnita klapa lub rdza podeszła pod klej i zrobiła się przerwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sedana i ta woda jest w tej klapie. Zdjęcie jest jak odkryłem tylną klapę. 

IMG_20180222_152902.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem przeciek do środka, winna była uszczelka pod blachą drzwi kierowcy - wymieniłem i mam nadzieję, że to było wszystko.

Chciałbym sprawdzić, jak ma się moduł komfortu i wysuszyć wykładzinę podłogi pod miejscem kierowcy.

Jak rozumiem, mam odkręcić podnóżek, wykręcić śrubę czy wkręt znajdujący się pod zaślepką z przodu, i co dalej?

Wiem, że był taki temat, ale nie mogę go znaleźć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaciekRP napisał:

Witam.

Miałem przeciek do środka, winna była uszczelka pod blachą drzwi kierowcy - wymieniłem i mam nadzieję, że to było wszystko.

Chciałbym sprawdzić, jak ma się moduł komfortu i wysuszyć wykładzinę podłogi pod miejscem kierowcy.

Jak rozumiem, mam odkręcić podnóżek, wykręcić śrubę czy wkręt znajdujący się pod zaślepką z przodu, i co dalej?

Wiem, że był taki temat, ale nie mogę go znaleźć.

Pozdrawiam.

Witam kolegę!

Miałem już taką sytuację ale winna okazała się przelotka gumowa od linki otwierania maski(po prostu nie założyliśmy jej po naprawie).Auto stało na ulicy podczas sporej ulewy.Rano okazało się że podłoga od strony kierowcy jest zalana prawie do wysokości tylnej kanapy!!!! Cała elektronika spod podłogi zgłupiała.Jedyne,co nam zostało to wyjęcie fotela kierowcy,rozcięcie wykładziny wzdłuż auta i wysuszenie całości.Długo suszyliśmy całą centralkę i niektóre kabelki trzeba było posztukować,gdyż zaśniedziały i pod wpływem prądu przegrzały.Wodę spuściliśmy wybijając broki w podłodze.  Powodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności