Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wystarczyło przykręcić ta nakrętkę od strony błotnika i przestało lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że użyłeś do uszczelnienia zwykłego silikonu, który ma w sobie kwasy, ocet itp. który niszczy blachę i doprowadza do korozji.

Edytowane przez 77Marek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dopisuję się do tematu, bo mam podobny problem, a nie znalazłem odpowiedzi.

Mianowicie u mnie (passat b5 kombi przed liftowy) leje się woda przez plastikową belkę na klapie (tą z klamkami i oświetleniem tablicy). Zauważyłem, że jedna z 4 śrub mocujących jest luźna - wewnątrz "belki" jej mocowanie jest urwane i nie trzyma stabilnie. Ktoś poprawił blacho wkrętem przez "klosz" lampki i w efekcie belka dociśnięta jest poprawnie. 

Ale woda sie leje, widać nawet jak ją zasysa do środka bod belkę i uchodzi przez śrubę, przez wtyczkę lub bębenek zamka. 

Nie potrafię zdemontować tej belki - cały czas trzyma bębenek zamka (!!) mordowałem się godzinę i odpuściłem. Podobno jest jakaś zawleczka ale ja jej nie widzę. Jeśli trzeba przekręcić kluczykim to jest problem - kluczyk nie wchodzi, od tej wody wkładka to jedem kamień. Psikałem WD40, może odpuści.

Czy na tej belce nie powinna być jakaś uszczelka? U mnie nic nie ma. 

Co powinno zatrzymywać tę wodę? I jak pokonać ten zamek, żeby się tam dostać? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba przekręcac zamka, zawleczke odciągnąć najlepiej śrubokrętem i wtedy cały mechanizm wychodzi

Edytowane przez masterunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, masterunio napisał:

Nie trzeba przekręcac zamka, zawleczke odciągnąć najlepiej śrubokrętem i wtedy cały mechanizm wychodzi

ok, w weekend zobaczę co da się zrobić. A co w takim układzie odpowiada w tej listwie za uszczelnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy jak wyżej. Mam wodę od strony pasażera i za nim. Po zdemontowaniu siedzenia pasażera i odchyleniu całej prawej podłogi ,dziś odkryłem, że woda płynie przez prawy słupek A w miejscu, gdzie są zamontowane takie kostki do lusterka i szyb pod nogami pasażera. nie wiem gdzie szukać jakiś odpływów? Proszę o pomoc. Dziś odkurzaczem wyciągnąłem prawie 10 L wody. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem czy miał ktoś taki przypadek jak w moim autku. Zauważyłem wilgotną wykładzinę,po dokładniejszych oględzinach i zdemontowaniu fotela pasażera wraz z wykładziną okazało się że mam w aucie ok 5cm wody. Poszukiwania zacząłem od filtra i oględzin drzwi. Co się okazało?

Przeciek miałem dookoła gumy w którą wchodzi"lejek" od klimy. Lało się dosłownie ciurkiem. Potraktowałem całość uszczelniaczem dekarskim i jak narazie jest susza w autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejny raz mam problem z wodą w swoim pasku. Poprzednio się z tym uporałem, przeszukując (jak mi się wtedy wydawało) wszystko. Niestety problem powrócił i chciałbym Was prosić o poradę, żeby znowu nie szukać na ślepo.

Poniżej wrzucam fotografię, na której udało mi się uwiecznić kropelki wody. Gdzie powinienem szukać źródła wycieku ?

 

22429139_1517009325053671_2111146953_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo puszcza głośnik albo blacha pod tapicerką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę drzwi i uszczelnij blachę bo to z pod niej woda się dostaje do środka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś popadało i mam mokro pod dywanikiem pasażera, mokro mam tez w okolicy ścianki grodziowej, czy to może być uszkodzona uszczelka filtra kabinowego?

 

22712493_1435438056524578_6844718493111022554784_1435437916524592_21216374156594

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 77Marek napisał:

Zdejmij tapicerkę drzwi i uszczelnij blachę bo to z pod niej woda się dostaje do środka.  

a w drzwiach na dole nie ma odpływów? może one są niedrożne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jedrus napisał:

a w drzwiach na dole nie ma odpływów? może one są niedrożne?

otwórz drzwi lej po szybie z zewnątrz wodę i patrz czy wypływa odpływami na dole drzwi czy się nie przelewa w okolicy dolnej cześć tapicerki drzwi, ja robiłem test i mi odpływa w odpływach drzwi na ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak mi się wydawało - u mnie w golfie po bardzo wilgotnej nocy i ciepłym poranku wręcz leje się stamtąd ;);) dlatego @BlackOne zerknąłbym czy nie masz tych odpływów zatkanych / zamulonych

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jedrus napisał:

właśnie tak mi się wydawało - u mnie w golfie po bardzo wilgotnej nocy i ciepłym poranku wręcz leje się stamtąd ;);) dlatego @BlackOne zerknąłbym czy nie masz tych odpływów zatkanych / zamulonych

udrożniłem odpływ pod akumulatorem kilkanaście dni temu, ale doczytałem że może woda lecieć przez sparciałą uszczelkę pod filtrem kabinowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat komentowałem wcześniejsze posty BlackOne - u Ciebie to klasycznie wygląda właśnie na coś w okolicach odpływów akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jedrus napisał:

właśnie tak mi się wydawało - u mnie w golfie po bardzo wilgotnej nocy i ciepłym poranku wręcz leje się stamtąd ;);) dlatego @BlackOne zerknąłbym czy nie masz tych odpływów zatkanych / zamulonych

Sprawdziłem. Lałem wodę po szybie i 'niestety' wydostaje się na zewnątrz korzystając z tych odpływów. Co ciekawe lejąc wodę w ten sposób nie widziałem śladu pod głośnikiem, a po deszczu zdecydowanie jest tam mokro. Czyli zostaje rozbieranie tapicerki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te odpływy było niestety najprościej wyeliminować, rób tak jak pisali poprzednicy i koniecznie podziel się wnioskami - pomożesz innym z podobnym problemem w przyszłości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod tematu, co prawda mam Audi A4 B5, ale obudowa komputera ta sama i inne kwestie rowniez podobne...

Chciałem napisać, że jakiś Janusz naprawiał to auto, ale byłaby to obraza dla Januszy...

 

Usuwanie kilogramów silikonu zajeło mi dzisiaj dobre dwie godziny, nawet ten silikon nie byl poprawnie polozony, bo przy laczeniu sie z blacha nie bylo go tam ile potrzeba i byly jego zwoje wydostajace sie z pistoletu. Im bardziej do gory tym wiecej go bylo -.- No mniejsza z tym...

 

Jak to teraz naprawic? Gniazda ktore sa widoczne na zdjeciu ktos zalepil klejem do szyb, ciezko bylo rozlaczyc wtyczki od gniazdek, ale jakos sie udalo. Byly mokre na domiar zlego. Bledy pedalu gazu sa, wiec teraz nie wiem w jakim stanie jest biale gniazdko bo zalepione jest klejem do szyb, domyslam sie, ze pewnie piny zgnite... Ale to juz dojde jakos dojde sam...

 

 

Tutaj bardziej prosilbym o rady lakiernicze i jakis srodkow uzyc. Zdjecia zrobione juz po czyszczeniu z silikonu po pseudo mechaniku. 

 

Bardzo prosze o obejrzenie zdjec i o odpowiedzi na zadane tam pytania. Chcialbym uratowac Audi jesli jeszcze to mozliwe :-)

 

1-wneka.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna spływać tym rowkiem - dokładnie tak, jak zaznaczyłeś na drugim zdjęciu. Z tym, że tu jest niezła rzeźnia wynikająca głównie z technologii naprawy po wcześniejszym dzwonie. Do tego dochodzi zbita warga przelotu wtyczek. Można próbować to ukształtować, ale ze swojego doświadczenia wiem, że miejsce jest niewdzięczne; nawet jeśli wcześniej nikt tam nic nie kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności