Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam małe pytanie 2 dni temu odblokowywałem sobie odpływy wody pod podszybiem :) woda pod cienieniem nie pomagała wiec użyłem małego drucika no i niestety jedna gumowa uszczelka wcisnęła się do środka i już jej nie widać :( teraz moje pytanie czy ta gumowa uszczelka ma jakieś większe zadanie, czy obejdę się bez niej, czy lepiej jest pogrzebać troszkę i wyciągnąć ja z powrotem(miejsce dość ciężkie do dostania się:( ) ???? a tu dodałem żebyście wiedzieli o która gumkę chodzi he :)

 

[/url]047ee7723ce5871em.jpg

 

z góry dziękuje i pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1983pawelek

Nie przejmuj się tą gumką, nie ma większego znaczenia, jej konstrukcja nie była zbyt przemyślana i ponoć podczas jakiejś akcji serwisowej były one całkiem usuwane. Radzę Tobie również skrócić drugą z tych gumek co najmniej o połowę - zmniejszy to podatność na zapychanie.

Pozdrawiam!


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta z gąbki jest też "gratis" w komplecie z nową obudową , a tej gumowo-piankowej nie dostaniesz osobno tak jak Ci Michał napisał.

 

 

A ja bym i tak to olał. Ta piankowa będzie dobra dopóki będzię, a potem się rozleci. Ja zrobiłem na silikon i jest ok.

 

 

A co do wyjmowania akumulatora, bo były tu posty, to można i raczej należy bez trącania podszybia. Jak kupiłem paska, to też wydało mi się nierealne, a za drugim razem poszło nawet nie wiedziałem jak. I nie zgodzę się, że ,żeby wyciągnąć aku trzeba odkręcić podstawę filtra przeciwpyłkowego, bo to robiłem w związku z w/w przeciekiem i do tego potrzeba iście ekwilibrystycznych zdolności.

Edytowane przez TommyHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników b5 3bg, szukając pomocy w sprawie wody w aucie uzyskiwałem odpowiedzi nie pełne, Wiadomo że dostaje się przez sparciałą uszczelkę pod filtrem kabinowym,drugim miejscem są drzwi i tak było u mnie. Słyszałem że uszczelniają silikonem ale na samą myśl mnie odrzucało bo to troszkę nie tak,a w serwisie powiedziano że ta uszczelka która jest zwulkanizowana z tą blachą pod tapicerką drzwiową nie występuje oddzielnie, powiedzieli że oni też robią to silikonem. Postanowiłem poszukać tej gumy uszczelniającej na rynku, no i znalazłem. Nazywa się to "GUMA POROWATA O ŚREDNICY 6MM", a nabyć ją można w firmie TECHNOZBYT w Warszawie na ulicy Rzemieślników 14. tel.22 678-90-19. www.technozbyt.com.pl. Lub w Gdańsku ul. Marynarki Polskiej 82/84. tel. 58 343-22-11. Cena za 1mb tej gumy to 1.70 . Po rozebraniu dzrzwi warto też roznitować głośnik bo z pod niego też leci do kabiny, tam jest z kolej uszczelka płaska o grubości 2mm, ja zmieniłem na zakupioną gumę porowatą w arkuszu o grubości 3mm zakupioną za 70 zł w wyżej wymienionej placówce i skręciłem głośnik na śruby z teflonowymi nakrętkami. Efekt pracy jest zadowalający mam fotki z naprawy ale nie wiem jak wrzucić może ktoś podpowie. Ewentualnie mogę przesłać mój adres to [email protected] . Teraz wiem że mogę jeżdzić w ulewy i nie zastanawiać śię kiedy puści silikon, pozdrawiam dodam tylko że pod filtrem kabinowym też zmieniłem uszczelkę zakupioną z metra w technozbycie.

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powracam do tematu wody w kabinie passata teraz mogę odetchnąć z ulgą jak już pisałem (05.06.09) stwierdziłem że u mnie cieknie z listw maskujących przednią szybe zamówiłem je w serwisie całkowity koszt to 134.50 PLN i pomogło tydzień jeżdziłem bez dywanu testowałem a że pogode mamy jaką mamy na dworze mokro ale u mnie w końcu sucho ani kropelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem gdzie u mnie cieknie ta woda :D Mianowicie podczas wypadku blacha w ścianie grodziowej się rozszczepiła... Gdy lałem wodę po szybie w okolicach filtra przeciwpyłkowego woda spływała do tych szczelin i spływała pod samochód... Jednak nie cała... większa jej część wpadała do kabiny... A gdy ruszałem to leciała za mną struga wody... Te szczeliny zasmarowałem klejem do klejenia szyb samochodowych.. i... i pomogło :) Passek nie zbiera wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam powracam do tematu wody w kabinie passata teraz mogę odetchnąć z ulgą jak już pisałem (05.06.09) stwierdziłem że u mnie cieknie z listw maskujących przednią szybe zamówiłem je w serwisie całkowity koszt to 134.50 PLN i pomogło tydzień jeżdziłem bez dywanu testowałem a że pogode mamy jaką mamy na dworze mokro ale u mnie w końcu sucho ani kropelki

Mi też kolego ciekło przez te listwy maskujące szybę, tubka silikonu załatwiła sprawę (wkleiłem na nowo prowadnice tych maskownic - są zamocowane na 5 kołków przez które woda sobie leci do słupka i do kabiny) ; lało mi sie z dwóch stron do auta a o filtrze przeciwpyłkowym nie wspomnę. Jestem już po wysuszeniu auta i po próbie karcherem, w końcu nigdzie nie cieknie a walczyłem z ta wodą pół roku:)życzę owocnej pracy i suszy w autach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf1980

Witam mam problem z wodą jak więkrzość z was. Udało mi się ustalić co jest przyczyną, a mianowićie woda ciekła z gąbki pomiędzy prawdopodobnie skraplaczem od klimy, a odprowadzeniem ( jak na zdjęciu). Tak przynajmniej to wygląda ponieważ od kilku dni jeżdżę z wyłączoną klimą i gąbka jest sucha, a dywaniki przeschły. Mój problem wygląda tak, że nie wiem jak to rozebrać i ewętualnie przeczyścić. Jeżeli już ktoś z was przerabiał to bardzo proszę o pomoc.

DSC00779.jpg

DSC00780.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no i ja dołączyłem do zalanych pasków. w moim przypadku woda leje się przez dziurę pod obudową komputera z powodu braku uszczelki. i moje pytanie do was koledzy czy ma ktoś może nr tej chol...ej uszczelki pod komputerem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

no i ja dołączyłem do zalanych pasków. w moim przypadku woda leje się przez dziurę pod obudową komputera z powodu braku uszczelki. i moje pytanie do was koledzy czy ma ktoś może nr tej chol...ej uszczelki pod komputerem ??

 

W etce są podane 2 numery, nie wiem w czym jest różnica

uszczelka.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W etce są podane 2 numery, nie wiem w czym jest różnica

Jedna jest do europejczyka druga do anglika, akurat zaznaczyłeś do europejczyka nr. 8D1907619 cena w ASO ok. 11 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica moim zdaniem tylko z n-rem (D1-D2) reszta numeru to samo. Taka poprawność na sztukę - nie wiem po co. Uszczelka symetryczna i wg. mnie nie ma znaczenia, która, bo obie takie same. Bez względu na to z której strony jest moduł umiejscowiony. Analogicznie z uszczelka pod podstawą filtra przeciwpyłkowego (choć - jak pisaliście - niedostępna oddzielnie). Podstawa lewa lub prawa w zalezności od tego czy Europejczyk, czy Anglik, ale rozmiary uszczelki i otworu w karoserii identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zauważyłem wodę pod nogami pasażera z przodu po macaniu skąd może woda wpadać do środka wychodzi na to, iż woda wpływa z góry spod schowka z lewej strony (można powiedzieć, że z rogu lewego schowka obok głównego tunelu. Jak wsadziłem rękę za schowek znalazłem ręką jakieś pianki lub gąbki i były mokre. Skąd może się ta woda dostawać do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dziś zauważyłem wodę pod nogami pasażera z przodu po macaniu skąd może woda wpadać do środka wychodzi na to, iż woda wpływa z góry spod schowka z lewej strony (można powiedzieć, że z rogu lewego schowka obok głównego tunelu. Jak wsadziłem rękę za schowek znalazłem ręką jakieś pianki lub gąbki i były mokre. Skąd może się ta woda dostawać do środka

 

uszczelka pod obudową filtra pyłkowego - nr 3B0 819 211. Do Twojego modelu można kupić samą uszczelke, chyba że wolisz rzeźbić silikonem. Gdybyś chciał kupić uszczelke to mam nową w woreczku - kupiona przez pomyłke i nie pasuje do mojego modelu, jakby co to pisz na PW. Oczywiście pierw wyklucz inne rzeczy takie jak zatkane odpływy wody pod akumulatorem, teraz doczytałem że to z lewej a nie z prawej strony schowka.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się też że przyczną może byc klimatyzacja z niej może też cieknąc do środka Muszę osuszyc samochód i sprawdzic czy to nie z klimatyzacji leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doczytałem się też że przyczną może byc klimatyzacja z niej może też cieknąc do środka

Ano może. Powód zatkany lejek odpływowy klimy i woda zamiast pod auto leci sobie do wewnątrz (tu masz temat klik ). Może być też wina uszczelki blachy w drzwiach (jest to też częsta przyczyna dostawania się wody do auta.

A tu masz jeszcze troszkę o wodzie w aucie klik

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto na razie suche wodę wyciągnąłem Specjalnym odkurzaczem u kumpla na razie jeżdżę bez klimy, aby dobrze wszystko przeschło. Dziś odkręciłem akumulator, ale miałem tylko zapchany odpływ przy serwie ten drugi był drożny woda tam się nie zbiera. Zacząłem rozbierać filtr, ale jak zobaczyłem, jaki jest brudny to sobie to odpuściłem jutro kupie nowy i zobaczę tą uszczelkę, ale na razie to widzę tylko dużo syfu, że tam jest. Jutro jadę trasę 75km włączę klimatyzacje jak się woda nie zbierze to już będę mógł wykluczyć klimatyzację. Na razie mam podejrzenie na uszczelkę filtra gorzej jak to będzie leciało z klimatyzacji

godzina 21:30

No to już wszystko wiadomo woda pochodzi od klimatyzacji auto wyschło włączyłem klime 19 stopni przejechałem 8km zatrzymałem się a z lewej strony schowka przy tunelu woda ciurkiem leci teraz trzeba zdjąc schowek i popatrzeć co dalej

Edytowane przez misiek_y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak można przeczyścić ten odpływ z klimatyzacji jakoś od dołu czy inaczej bo nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z wodą w aucie przyczyna zlokalizowana oczywiście odpływy i liście ale teraz moim problemem jest wyciągniecie fotela kierowcy tz nie mode pozbyć sie zabezpieczenia przy końcu suwnicy nie wiem czy jest wykręcana czy wbijana główka okrągła co z tym zrobić??

 

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 10:55 ----------

 

już sobie poradziłem dwie nakrętki na dole i fotel do tyłu i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już sobie poradziłem dwie nakrętki na dole i fotel do tyłu i po problemie

Dokładnie tak, uprzedziłeś mnie.

 

Dla potomnych, z przodu fotela:

eb7f7744579e801b.jpg

 

i 2x z tyłu :

6e6a894a8f51009c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności