Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

BUTYL sznur wałek butylowy 9,5mm uszczelniacz kit

http://allegro.pl/butyl-sznur-walek-butylowy-9-5mm-uszczelniacz-kit-i6855452461.html

Jako uszczelka pod tą blachę w drzwiach. Może komuś pomoże w walce z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie ta szerokość 9,5 jest sprawdzona pod względem szczelności? (pytam, bo w ich ofercie jest też milion innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem szerokość sznura 9,5 mm ale chyba 6-8 mm była by dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat wycieków z drzwi ale zamiast sznurka zrobiłem inaczej. Kupiłem uszczelkę silikonową o przekroju okrągłym fi 8mm z metra a montowałem na kleju szybkoschnącym dobrej firmy i mam spokój od dwóch lat. Zaleta tej uszczelki to to że jest na tyle miękka i się super dogniata do drzwi i nie jest chropowata. Oczywiście łączenie w ori miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170802_144507.jpg

Witam ponownie po zasylikonowaniu gornej uszczelki wszystkich drzwi problem nadal wystepuje chodz chyba w mniejszym stopniu. Po otworzeniu drzwi nadal krople na progu i mokra uszczelka i wystepuje to we wszystkich drzwiach. Normalnie rece opadaja. Wciaz ciekawi mnie to jak ta woda sie tam dostaje skoro wszystko dookola suche. Wody rowniez brak w samej uszczelce w progu nie wyplywa z niej woda jak wiadomo ma na dole malutka dziurke do ujscia wody ale sucho. Ktos poleca jakies dodatkowe uszczelnienie drzwi? Ewidentnie zaczyna byc mokro od progow w strone srodka pojazdu chociaz wykladzina na boku progu nie jest mokra sama podloga tylko. Jakies pomysly od znawcow ? Dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pomysly20170802_200035.jpg dzisiaj caly dzien pada deszcz z przerwami i zauwazylem ze w miejscu tych odbojnikow ( nie wiem jak to nazwac) w ksztalcie litery L sa dwa z przodu i po jednym z tylu pod drzwiami jest najwiecej zgromadzonej wody. Moze gdy drzwi sa zamkniete powoduje deformacje uszczelki i stad ta woda. Dodam.ze.sa cale mokre. W jakim celu sa one tam umieszczone?

20170802_144606.jpg

Edytowane przez krzyrkol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja miałem tak w drzwiach kierowcy...Proponuję zdjąć boczki drzwi i uszczelnić blachę pod boczkami która jest na paru śrubkach na kluczyk 10 i też na niej się trzyma mechanizm szyby,ta blacha ma co prawda uszczelkę ale pewnie się zestarzała albo też ktoś to rozbierał w przeszłości i już nie jest szczelne...

Od tego bym zaczął bo tak samo u mnie się pokazywała woda na progach a po uszczelnieniu już nie.

Ja nie zdejmowałem nawet tej blachy tylko odtłuściłem i przesilikonowałem od dołu gdzieś do połowy połączenie tej blachy z drzwiami:P

 

Aha zapomniałbym dodać, trzeba sprawdzić kanaliki odprowadzające wodę w samych drzwiach na samym doje czy nie są zasyfione i czy swobodnie woda tam wylatuje!

 

Ja lałem wodę na szybę na zewnątrz drzwi i obserwowałem którędy z drzwi wylatuje....

Przecież jak sobie leci po szybie do drzwi to i jakoś z nich musi wypłynąć:P

 

 

Podejrzewam że jak polejesz wodą to spod tapicerki drzwi pokaże Ci się woda;)

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mi też lała się woda przez komputer.Jest to najgorszy przypadek lania się wody do auta.Nie dość ,że leci na wszystkie przekaźniki,to jeszcze zalewa moduł konfortu.

A co lepsze z zewnątrz nie widać, że coś jest nie tak.

O mały włos nie dostąłem zawału :przestraszony: , kiedy zobaczyłem jak wygląda moje autko, po zdemontowaniu obudowy komputera

 

Oto fotka dla ludzi o mocnych nerwach :)

20070303054ao0.jpg

 

próbowałem dziś odkręcić obudowę, zdjąłem osłonę, wyjąłem kompa wtyczki itd ale nie mam klucza by odkręcić dolną osnłone, jaki jest klucz na śrubę tą od strony błotnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąć boczek z przednich drzwi, lałem wode przy otwartych dzwiach i jest ok, ale mam lekko opadnięte drzwi od kierowcy i się zastanawiam czy one nie są winowajcą powodzi

 

drzwi poprawione, wystarczyło dokręcić śrubkę ukrytą za czarnym kapturkiem. udrożniłem odpływy pod akumulatorem i serwem, i nadal mokro. Obstawiam na szybę, bo poprzednik ją wymieniał własnoręcznie i złe to zrobił bo nie można założyć podszybia, jutro jadę wymienić szybę i poproszę o założenie podszybia

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie jak się ściąga ta blachę ? odkreciłem wszystkie 10 tk i dupa trzyma jakby po środku - trzeba szybę odkręcić ? jak ?

Silniczek też ? na YT widziałem film że ktoś odkręcał czarny mechanizm silnika torxami... u mnie cały mechanizm silnika jest chyba od strony szyby przykręcony więc go bez zdjęcia blachy nie zdejmę. Ratunku !!!IMG_20170918_155626-a.thumb.jpg.3ac7a0009a41e3355d5ef9cf4c13e01e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, strokers napisał:

trzeba szybę odkręcić

Tak.

 

14 minut temu, strokers napisał:

jak?

Musisz opuścić ją w dół,aż w otworze pod silniczkiem zobaczysz kołek mocujący szybę,który musisz wepchnąć do w stronę poszycia drzwi,aby wypchnąć go z otworu szyby.

 

17 minut temu, strokers napisał:

Silniczek też ?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tam nie ma sruby ? przy mocowaniu szyby? jest jakis kolek? rozumiem ze mam pchac od siebie "na zewnatrz" ? a jak go potem wsadze? :) a jak mi wyleci do srodka drzwi?

Bo rozumiem ze potem muze szybe opuscic znowu i ten kolek "od zewnatrz" wpechnac do srodka auta? tylko jak ? jak tu mam dziure a od zewn. nie mam dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, strokers napisał:

 

Panowie jak się ściąga ta blachę ? odkreciłem wszystkie 10 tk i dupa trzyma jakby po środku - trzeba szybę odkręcić ? jak ?

Silniczek też ? na YT widziałem film że ktoś odkręcał czarny mechanizm silnika torxami... u mnie cały mechanizm silnika jest chyba od strony szyby przykręcony więc go bez zdjęcia blachy nie zdejmę. Ratunku !!!IMG_20170918_155626-a.thumb.jpg.3ac7a0009a41e3355d5ef9cf4c13e01e.jpg

Tam w miejscu silniczka jest zasłonka plastikowa, wyciągnij ją. Opuść szybę na dół(bez przycisku podpiętego może nie ruszyć). Może być na sam dół ale najlepiej tak żeby była akurat w miejscu tej odsłoniętej dziury. Teraz musisz wybić tzw. sworzeń, trzpień. Trzyma on szybę z mechanizmem podnoszenia. Podczas wybiajnia bądź delikatny bo obok jest szyba. Możesz lekko unosić i opuszczać szybę żeby nie było obciążenia. Jak wybijesz do środk , podnieś szybę ręcznie do góry, niech ktoś Ci ją trzyma czy coś. Możesz wybić plastiki od zamka albo wyciągnąć blachę z zamkiem. To drugie wymaga więcej prac . Odepnij kostkę od zamka i możesz wyciągać blache. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które to są plastiki od zamka? to u gory po lewo takie 2 czarne ?

Edytowane przez strokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, strokers napisał:

hmmm tam nie ma sruby ? przy mocowaniu szyby? jest jakis kolek? rozumiem ze mam pchac od siebie "na zewnatrz" ? a jak go potem wsadze? :) a jak mi wyleci do srodka drzwi?

Bo rozumiem ze potem muze szybe opuscic znowu i ten kolek "od zewnatrz" wpechnac do srodka auta? tylko jak ? jak tu mam dziure a od zewn. nie mam dziury?

Wrzucasz go do drzwi a później z dna drzwi swobodnie wyciągasz. Może się już nie przydać. Ja użyłem twardego grubego węża z drutem w środku owiniętego taśmą materiałową. Wkładałem go cienkimi kombinerkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, strokers napisał:

hmmm tam nie ma sruby ?

Nie.

 

1 minutę temu, strokers napisał:

rozumiem ze mam pchac od siebie "na zewnatrz" ?

Dokładnie tak.

 

2 minuty temu, strokers napisał:

a jak go potem wsadze?

Wsadzasz go później tylko w otwór w szybie,jak później wsuniesz szybę ręcznie z góry w dół wskoczy w prowadnicę.

 

4 minuty temu, strokers napisał:

a jak mi wyleci do srodka drzwi?

Jak będziesz miał zdjętą blachę to go wyjmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, strokers napisał:

które to są plastiki od zamka? to u gory po lewo takie 2 czarne ?

Tak, możesz podgrzać delikatnie to łatwiej wpadną do środka. Chociaż na forach radzą wyciągać razem z zamkiem bo nie ma później problemu żeby wpiąć wtyczkę. Tylko wtedy trzeba wkład trzymający linkę od klamki wyciągać, żeby tą linkę odbezpieczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki Panowie za porady bede walczyl dzis... mam nadzieje ze zdaze przed kolejna fala opadów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mnie zalalo od strony Filtra kabinowego i od strony komputera. Oba przecieki załatwił silikon. Usunąłem Stare sparciale uszczelki i nalozylem klej silikonowy. Szara taśma zastąpiła wygluszenie z gabki. Nowa obudowa filtra z uszczelkami widoczna na zdjeciu na Allegro koszt 89zl. Taśma i silikon Max 20zl. 

20170919_110053.jpg

20170919_110109.jpg

Screenshot_2017-09-19-15-37-51-1.png

Edytowane przez szark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony kompa zacząłem na początku i nie zrobiłem żadnego foto :( Ale tam filzozofi nie ma. Odrecamy pokrywe szkrzynki komputera. Znajduje się tam jeszcze jedna sruba mocowania obudowy do karoserii. Pierwsza widoczna od strony błotnika. Rozpiecie wtyczek i gotowe. 

Edytowane przez szark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności